Reklama
  • WIADOMOŚCI

Szłapka: Polscy żołnierze nie wezmą udziału w operacji przeciwko Iranowi

Rzecznik rządu podczas konferencji prasowej
Rzecznik rządu podczas konferencji prasowej
Autor. KPRM

„Nie ma takich planów, nie ma takiej możliwości” – tak na pytanie o ewentualny udział we wsparciu operacji USA przeciwko Iranowi odpowiedział rzecznik rządu Adam Szłapka.

Szłapka podczas konferencji prasowej dla dziennikarzy odpowiedział na pytanie, czy jest możliwość aby polscy żołnierze wzięli udział w operacji wojskowej przeciwko Iranowi. Według niego, nie ma takiej możliwości.

Reklama
  • Polscy żołnierze są zarówno w Iraku jak i Kuwejcie, jednak nie będzie decyzji o ich udziale w operacji". Szłapka zaznaczył, że kwestia interwencji amerykańskiej w Iranie będzie poruszana podczas szczytu Rady ds. Zagranicznej UE, gdzie ma wziąć udział szef MSZ Radosław Sikorski.

Zobacz również

Reklama