- WIADOMOŚCI
Szłapka: Polscy żołnierze nie wezmą udziału w operacji przeciwko Iranowi
Autor. KPRM
„Nie ma takich planów, nie ma takiej możliwości” – tak na pytanie o ewentualny udział we wsparciu operacji USA przeciwko Iranowi odpowiedział rzecznik rządu Adam Szłapka.
Szłapka podczas konferencji prasowej dla dziennikarzy odpowiedział na pytanie, czy jest możliwość aby polscy żołnierze wzięli udział w operacji wojskowej przeciwko Iranowi. Według niego, nie ma takiej możliwości.
- Polscy żołnierze są zarówno w Iraku jak i Kuwejcie, jednak nie będzie decyzji o ich udziale w operacji". Szłapka zaznaczył, że kwestia interwencji amerykańskiej w Iranie będzie poruszana podczas szczytu Rady ds. Zagranicznej UE, gdzie ma wziąć udział szef MSZ Radosław Sikorski.
