Polityka obronna

Strzelectwo Defence24 - premiera pierwszego odcinka

Strzelectwo Defence24
Fot. Defence24

Strzelectwo Defence24: Odc. 1. Jak zacząć strzelanie i uzyskać pozwolenie na broń? Premiera na kanale Decence24 na YouTube dziś o godz. 18:00!

Jak celnie strzelać? Jak uzyskać pozwolenie na broń? Jeśli szukacie odpowiedzi na te pytania oraz rzetelnych informacji i wskazówek dotyczących strzelectwa zapraszamy do oglądania nowego programu - Strzelectwo Defence24. Gospodarzem programu będzie Andrzej Idzikowski, były policjant, wieloletni instruktor strzelań policyjnych, doskonały strzelec, zwycięzca wielu zawodów strzeleckich . W pierwszym odcinku pt.: "Jak zacząć strzelanie i uzyskać pozwolenie na broń?" dowiecie się:

 • jak zacząć przygodę ze strzelectwem,
 • czego spodziewać się podczas wizyty na strzelnicy,
 • jak prawidłowo trzymać i obsługiwać broń, oraz poznacie "tajniki" uzyskania pozwolenia na broń.

Zapraszamy do oglądania o 18:00!

Komentarze (2)

 1. Extern.

  Słuszna inicjatywa, bo jak widać mija już prawie drugi miesiąc wojny, w którą Polska coraz bardziej się angażuje, a ustawy która miała by ułatwić Polakom indywidualne uzbrojenie się, czy choćby naukę strzelania, jak nie było, tak dalej nie ma. Nie wiem tylko czy to coś pomoże. Sam na fali strachu przed nadciągającą wojną wziąłem się w końcu za ten najłatwiejszy podobno, półroczny proces robienia pozwolenia i radośnie "marnuje" obecnie pieniądze na obowiązkowy staż w klubie strzeleckim. Ale z każdym niezaliczonym na dwuznacznym pytaniu testowym, wirtualnym egzaminie, jakie robię sobie w ramach przygotowań, czuje jak zapał mi coś ulatuje. Pokończyłem studia, zdawałem prawko i kilka innych egzaminów zawodowych, ale nigdy jeszcze nie widziałem testów aż tak specjalnie przygotowanych, aby spowodować ich niezaliczenie na jakiejś drobnej semantycznej pułapce.

  1. salvator

   Extern, daj sobie spokój z bronią, to zabawa dla ludzi poważnych, a nie dla malkontentów nie potrafiących odpowiedzieć na proste pytania.. Od początku kwietnia pochodzące z mojego klubu 4 panie zdały egzamin na patent. Każda z nich ma 21, 22 lat. Karabin, pistolet, strzelba - śpiewająco, żadnego błędu na teorii. Proszę cię...

  2. Extern.

   @salvator: No to gratuluję im. Ale chyba jednak przesadzasz że to takie proste. A przynajmniej te quizy na stronie braterstwa i w apce NTS które mają dać kandydatom na sucho posmakować egzamin teoretyczny wcale takie proste do bezbłędnego rozwiązywania za każdym razem nie są. Nie twierdzę że nie jest to do zakucia, ale wiele z pytań jest jednak mocno podchwytliwych.

 2. Xergoos

  a więc pozwolenie na broń??? chyba ktoś na głowę padł.... potem jak wroga armia przyjdzie to janusz od bazy danych wyśpiewa kto ma broń (zresztą to sobie sami po ataku cyber wezmą) i kto ćwiczył strzelanie i gdzie i czym, po czym ty i cała twoja rodzina do kilku pokoleń przestajecie istnieć . Rząd ucieknie i zdalnie będzie zarządzać już to było. na 1 cel pójdzie wojsko, policja i leśniczy czyli ci co mają pozwolenie na broń. Złodzieje , mordercy jakoś pozwolenia nie potrzebują. Walki na ukrainie pokazały do czego służy dokumentacja - do wykoszenia elementu i jego rodziny po uzyskaniu dokumentacji lokalnej pozostawionej przez uciekających urzędników. NIE NIE NIE mamy się prosić o posiadanie obrony aby w razie w wspomagać państwo???

  1. Negio

   Pisz gościu za siebie, a z tego co tu wydusiłeś, to myślę, że to ty już na głowę upadłeś. Podejrzewam, że w razie jakichkolwiek problemów na granicy weźmiesz nogi za pas i hyc za granicę "patrioto". Jeśli nie zdążysz uciec, to jak przyjdą zgwałcić twoją żonę i córkę, a może nawet babcię, bo i staruszkami nie gardzą, to ty będziesz ich dopingował, co? Poza tym mam wrażenie, że chętnie współpracował z okupantem, żeby ochronić własny tyłek.