Polityka obronna

Raport "Bezpieczeństwo 2023" już jest!

Raport "Bezpieczeństwo 2023" autorstwa IBRiS i Defence24.
Raport "Bezpieczeństwo 2023" autorstwa IBRiS i Defence24. Partnerami badania są Bank Gospodarstwa Krajowego i GRUPA WB.
Autor. Defence24

Miło nam poinformować, że przygotowaliśmy dla Państwa pełną wersję raportu „Bezpieczeństwo 2023” autorstwa IBRiS i Defence24. Zapraszamy do lektury dokumentu.

Szanowni Państwo!

Mamy zaszczyt zaprezentować Państwu raport "Bezpieczeństwo 2023". Dokument ten stanowi trzecie wydanie wspólnego projektu IBRiS i Defence24, który zrealizowaliśmy dzięki wsparciu Banku Gospodarstwa Krajowego i GRUPY WB.

Wyniki tych badań stanowią cenny wgląd w to, jak mieszkańcy Polski postrzegają zagadnienia indywidualnej i kolektywnej obronności oraz bezpieczeństwa. Co niezwykle istotne, liczby te zestawiliśmy z rezultatami identycznych ankiet, które przeprowadziliśmy u regionalnych partnerów Rzeczpospolitej w Unii Europejskiej i Sojuszu Północnoatlantyckim. Jesteśmy przekonani, że osadzenie krajowych rezultatów w kontekście liczb uzyskanych u naszych sąsiadów będzie stanowiło przyczynek do ważnych konkluzji, zwłaszcza dla instytucji, których zadaniem jest kształtowanie polityki bezpieczeństwa w naszym kraju.

Dziękujemy za zaufanie i życzymy miłej lektury!

Zespół redakcyjny Defence24.

Pobierz pełną wersję Raportu "Bezpieczeństwo 2023" autorstwa Defence24 i IBRiS! Partnerami publikacji są Bank Gospodarstwa Krajowego i Grupa WB.

Komentarze (1)

  1. Odyseus

    Brakuje mi tam pytania odnośnie wiarygodności Nato podczas konfliktu , tym bardziej w obecnej sytuacji ale podejrzewam dlaczego go nie ma , ankieta bardzo ciekawego z intersującym doborem pytań do respondentów , najbardziej mnie zdumiała odpowiedź że 79% Polaków będzie broniła swojego sąsiada nawet jak go nie lubi , więc jednak takim wrednym dla siebie narodem nie jesteśmy :) a pytanie odnośnie obowiązkowej służby wojskowej tylko dla mężczyzn jest w dzisiejszych czasach równouprawnienia dość ryzykowne a przynajmniej przez nie które środowiska niepoprawne politycznie, chociaż też każdy wie jak jest, jakby co do czego przyszło