Reklama

Polityka obronna

Prezydent wręczył stypendia podopiecznym Fundacji "Dorastaj z Nami"

Fot. Fundacja "Dorastaj z Nami".
Fot. Fundacja "Dorastaj z Nami".

Dzieci funkcjonariuszy służb publicznych, którzy polegli lub zostali ranni na służbie, otrzymały wsparcie w ramach realizowanego programu fundacji „Dorastaj z Nami”. Program odbywa się pod patronatem honorowym prezydenta Andrzeja Dudy. – Ci, którzy służyli polskiemu państwu, którzy poświęcili dla polskiego państwa najwyższe dobro nie zostają sami. Mogą iść na służbę spokojnie, bo wiedzą, że jest ktoś kto będzie pamiętał o ich najbliższych, o ich rodzinie – mówił prezydent.

Jak podaje Kancelaria Prezydenta, w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda wraz z małżonką wręczyli dyplomy stypendialne 13 nowym podopiecznym Fundacji. Projekt pod nazwą „Ogólnopolski Program Pomocy Systemowej – Koalicja: Razem dla Bohaterów” od 2017 roku realizowany jest pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP. – Nie mam żadnych wątpliwości, że to jest absolutnie jeden z najważniejszych patronatów jakich udzielam – zapewnił podczas uroczystości Andrzej Duda. – Bardzo serdecznie dziękuję, że po raz kolejny zechcieliście przyjść do Prezydenta Rzeczypospolitej, do nas, bo ta Wasza obecność - mówię o młodzieży, dzieciach - jest dla nas ogromnie ważna – podkreślił. 

Uroczystość odbyła się w roku 10-lecia istnienia Fundacji. Para Prezydencka wyraziła uznanie dla działań organizacji kierowanej przez prezes Magdalenę Pawlak. – Wiemy, że wykonuje Pani tytaniczną pracę, że wśród współpracowników Fundacji tworzy Pani taką atmosferę, o której można powiedzieć, że jest atmosferą rodzinną, domową, ci którzy współpracują z Fundacją mówią, że czują się w niej jakby to był ich drugi dom. To ogromnie ważne, bo tak samo dobrze czują się też podopieczni Fundacji. To jest wspaniałe – powiedział Andrzej Duda.

Ocenił, że najważniejszą misją „Dorastaj z Nami” jest danie dzieciom, których mama czy tata zginęli na służbie lub zostali ciężko poszkodowani, poczucia, że nie są same, że o nich nie zapomniano. – Ogromnie cieszy także to, że dla dzieci, dla młodzieży są stworzone różnego rodzaju świetne możliwości rozwojowe – zaznaczył Andrzej Duda.

image
Fot. Fundacja "Dorastaj z Nami".

Z kolei Agata Kornhauser-Duda podkreśliła, że dzięki determinacji pracowników fundacji oraz dzięki ich umiejętności „gromadzenia wokół siebie ludzi dobrej woli, ludzi, którym na sercu leży dobro podopiecznych” z powodzeniem udaje się prowadzić działalność pomocową oraz pokonywać różnego rodzaju trudności. Wyraziła przekonanie, że kierowana do młodych ludzi pomoc jest przemyślana i praktyczna. – Uważam, że pomoc, którą Państwo oferują jest pomocą niezwykle mądrą, ponieważ nie jest to pomoc incydentalna, a jest to pomoc długofalowa. A to daje poczucie stabilności i poczucie bezpieczeństwa – dodała.

Defence24.pl objął program „Ogólnopolski Program Pomocy Systemowej – Koalicja: Razem dla Bohaterów” patronatem honorowym.

Fundacja „Dorastaj z Nami” od 10 lat pomaga dzieciom żołnierzy, strażaków, policjantów i ratowników górskich, którzy zginęli lub zostali ciężko ranni podczas pełnienia służby w misjach poza granicami państwa oraz w czasie wykonywania obowiązków służbowych w kraju. Od tego roku Fundacja objęła pomocą także dzieci i rodziny pracowników ochrony zdrowia, którzy walczą z COVID-19. – Bardzo się cieszę i bardzo dziękuję za to, że "Fundacja Dorastaj z Nami" pamięta również o wszystkich tych, którzy walcząc z koronawirusem, narażają swoje życie i zdrowie – stwierdziła Agata Kornhauser-Duda. 

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.