Reklama

Polscy czołgiści najlepsi w międzynarodowych zawodach

Leopard 2PL na Łotwie
Leopard 2PL na Łotwie
Autor. Dowództwo Operacyjne

Sekcja czołgów Leopard 2PL z PKW Łotwa zajęła pierwsze miejsce Międzynarodowych Zawodach Pododdziałów Pancernych i Zmechanizowanych podczas ćwiczenia Iron Spear na Łotwie.

W zawodach brało udział 13 sekcji z 9 krajów m.in. Polski, Niemiec, Francji, Norwegii, Włoch, Wielkiej Brytanii, Kanady i Szwecji. Druga Polska sekcja zajęła 4 miejsce. Zawody rozpoczęły się 27 kwietnia i zakończyły się dzisiaj. Na drugim miejscu uplasowała się załoga Lopard 2A4 z Norwegii a na trzecim załoga Sridsvagn 122 z Szwecji.

„Polscy żołnierze to gwarancja profesjonalizmu i niezawodności – zawsze gotowi bronić wschodniej flanki NATO” - czytamy w komunikacie Dowóztwa Operacyjnego RSZ.

Załogi ćwiczyły m.in. wyszukiwanie celów, zmienianie pozycji oraz strzelania.

Reklama

Iron Spear to coroczne ćwiczenia wojskowe organizowane na poligonie Adazi na Łotwie. Wraz z ćwiczeniami w ramach manewrów organizowane są międzynarodowe zawody czołgów oraz bojowych wozów piechoty.

WIDEO: Defence24 Days 2024 - Podsumowanie największego forum o bezpieczeństwie
Reklama

Komentarze (7)

  1. user_1077316

    Podnieta dla naiwnych dzieci. Za parę lat będzie można wyczytać ,że tak jak w Rosji ,podczas zawodów natowcy czołgiści znali namiary celów podczas tych manewrów. Dokładnie jak jak propaganda ,że naród libijski rozpoczął walkę przeciwko Kadafiemu a już jakiś czas temu można było czasopiśmie wojskowym Nowa Technika Wojskowa wyczytać ,że za wszystkim stali agenci i najemnicy z brytyjskiego SAS...

  2. Diesel34

    Obawiem się że na Ukrainie to cele wskazują drony i satelity a nie jak na tych zawodach to załoga sobie poszukuje i wynajduje.

  3. MiP

    Dobrze wyszkolona załoga to podstawa ale sprzęt też się liczy więc ten nasz Leo2PL nie jest taki zły

    1. Chyżwar

      Pod pewnymi względami Leo2PL plasuje się gdzieś tak koło Leo2A6. Ale kompromis na jaki poszli Niemcy przy projektowaniu Leosi będzie się ciągnął za każdym typem tych czołgów. co do reszty rację masz, bo nawet najlepszy czołg jest nic nie wart jeżeli załoga jest byle jak wyszkolona.

  4. Adzio

    BRAWO!!!

  5. DAX

    Gratulacje dla najlepszych - brawa dla pancerniaków z PKW Łotwa!

  6. Remov

    Czyli jednak leopardy są lepsze od Abramsów

    1. Juzz

      A gdzie ty tam widziałeś Abramsy?!

    2. [email protected]

      Czyli jednak tam tylko zdaje się Leo brały odział w zawodach :P noo idąc tym tropem można powiedzieć ze zmodyfikowana A4 jest lepsza od A6 :P

    3. szczebelek

      A ilu załóg z Abramsami brało udział?

  7. tkin ważny

    Leopard 2Pl brawo czołg brawo załoga, albo odwrotnie. Gratulacje.

Reklama