Reklama

Polityka obronna

Obrona powietrzna dla Polski i wschodniej flanki NATO. Konferencja w Dęblinie

Autor. Lotnicza Akademia Wojskowa

W Lotniczej Akademii Wojskowej pod patronatem honorowym Biura Bezpieczeństwa Narodowego odbędzie się międzynarodowa konferencja „Air Defence Development of NATO’s Eastern Flank”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 30 i 31 maja. Defence24.pl objął konferencję patronatem medialnym.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Jest to niezwykle ważne wydarzenie dla specjalistów z dziedziny obrony powietrznej, którzy będą mogli wymienić się doświadczeniami i najnowszymi rozwiązaniami w tym obszarze.

W wydarzeniu wezmą udział eksperci z różnych krajów i sektorów, w tym przedstawiciele armii, przemysłu i nauki. Konferencja ta będzie skupiać się na rozwoju obrony powietrznej na wschodniej flance NATO, a także na jej znaczeniu dla bezpieczeństwa Europy.

Reklama
Autor. Lotnicza Akademia Wojskowa

Organizatorzy z Lotniczej Akademii Wojskowej, we współpracy z Baltic Defence College, Henri Coandă Air Force Academy, Czech Republic University Of Defence, National Defence University Of Ukraine Named After Ivan Cherniakhovskyi, National Military University "Vasil Levski" zapewnią bogaty program konferencji, który obejmować będzie prezentacje dotyczące najnowszych trendów i rozwojów w dziedzinie obrony powietrznej, jak również warsztaty i sesje dyskusyjne. Partnerzy tego wydarzenia to Polska Grupa Zbrojeniowa, PIT-RADWAR S.A. oraz MBDA MISSILE SYSTEMS.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia https://adconf2023.law.mil.pl/

Reklama

Komentarze (5)

 1. Był czas_3 dekady

  W sieci pojawiła się informacja, że ASELSAN z Turcji opatentował nowy hybrydowy system obrony przeciwlotniczej, coś na wzór PANCYRA. Na deskach kreślarskich wygląda interesująco. Kiedy opracujemy nasz PANCYR?

 2. bc

  Zakup 2x12-16 F15EX(z silnikami jak w F16) z AIM260 to będzie najlepsza obrona.

  1. Davien3

   a nie lepiej 24-32 F-35 z o wiele wiekszymi mozliwosciami do tego byyby szybciej

  2. PPPM

   @bc + Davien3 Panowie skąd u Was pojawiają sie liczby 12/24 ? Czyżby w polskim lotnictwie miały zajść zmiany strukturalne? Zdaje się że pełna eskadra to 16 samolotów, chyba że jestem w błędzie.

 3. Był czas_3 dekady

  Właśnie pojawiła się informacja o zniszczonym przez Rosjan na Ukrainie kolejnym KRABie i ciężarówce Jelcz z amunicją do niego. Zniszczenie nastąpiło dronem Łanciet. Zabrakło Ukraińcom systemu do likwidacji dronów.? Może od tego trzeba zacząć?

 4. Był czas_3 dekady

  Dużo gadania, wdrażanie opóźnione o lata, a niektórych systemów jak SONA prędko nie doczekamy się w armii pomimo posiadania wszelkich komponentów do jej złożenia

  1. szczebelek

   Ucieszyłbym się gdyby nawet potrojono liczbę systemu POPRAD...

  2. Chyżwar

   @szczebelek Dobrze był było, gdyby ten Poprad dostał efektory o większym zasięgu.

  3. Davien3

   Chyzwar, niestety jeszcze takich nie mamy ale i tak Pioruny to jeden z najlepszych MANPADS świata

 5. Thorgal

  Ciekawe zdjecie, jakiś nierozgarnięty zaparkował na samochodzie i to ma być wojskowa dyscyplina??...;)

Reklama