Reklama

Polityka obronna

Nowy szef MON spotka się z sekretarzem generalnym NATO

Fot. MSWiA
Fot. MSWiA

Nowy szef MON Mariusz Błaszczak w poniedziałek, 15 stycznia spotka się z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem w kwaterze głównej Sojuszu w Brukseli.

Spotkanie zapowiedziały w piątek służby prasowe NATO oraz Stałego Przedstawicielstwa RP przy kwaterze głównej Sojuszu. Po południu informację potwierdziło MON, dodając, że rozmowę ze Stoltenbergiem poprzedzi spotkanie z naczelnym dowódcą połączonych sił zbrojnych NATO w Europie (SACEUR) gen. Curtisem Scaparrottim. Bliższych szczegółów nie podano.

Rozmowy ze Stoltenbergiem będą najprawdopodobniej pierwszą zagraniczną wizytą Mariusza Błaszczaka w roli szefa MON. Objął on stanowisko we wtorek, zastępując odwołanego ministra Antoniego Macierwicza.

Tuż przed dymisją poprzedniego ministra resort potwierdził, że 17 stycznia ma on złożyć wizytę w Waszyngtonie i spotkać się z doradcą prezydenta Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego gen. Herbertem Raymondem McMasterem. Nie jest wykluczone, że do Waszyngtonu poleci w tym terminie nowy szef MON. Taki scenariusz będzie można potwierdzić lub nie po powrocie do Warszawy delegacji MON z wiceministrem Tomaszem Szatkowskim na czele. Przebywa ona obecnie w stolicy USA.

Reklama

Komentarze

    Reklama