Reklama

Polityka obronna

Nigeryjska armia bardziej "Eko"

Nigeryjska armia
Nigeryjska armia
Autor. HQ Nigerian Army/Facebook

Armia Nigerii podpisała umowę z organizacją Prezydenckiej Inicjatywy na rzecz Sprężonego Gazu Ziemnego (PI-CNG), na konwersję floty 30 pojazdów wojskowych na wozy zasilane sprężonym gazem ziemnym (CNG).

PI-CNG została założona przez prezydenta Nigerii Bolę Tinubu w sierpniu 2023 r. i zajmuje się zapewnieniem przyjęcia CNG w transporcie, w tym wspierania i zachęcania do konwersji istniejących pojazdów, a także produkcji, magazynowania, transportu oraz kompatybilności nowych urządzeń.

Czytaj też

Nowy kontrakt zakłada konwersję floty 30 wozów armii nigeryjskiej, w pojazdy zasilane CNG. PI-CNG, Ministerstwo transportu Nigerii i Nigeryjski Instytut Technologii Transportu poinformowały o przedsięwzięciu, które poza samą konwersją, ma polegać również na szkoleniu inżynierów wojskowych w zakresie technologii CNG.

Reklama

Posunięcie, według samej organizacji i Ministerstwa Transportu, ma na celu promowanie przyjęcia CNG jako paliwa przyjaznego dla środowiska. Warto zauważyć, że dzieje się to kilka dni po tym, jak Nigeryjska Organizacja Normalizacyjna zatwierdziła 80 norm dotyczących stosowania CNG w pojazdach drogowych i powiązanych urządzeniach w ramach współpracy z Prezydencką Inicjatywą Sprężonego Gazu Ziemnego.

Czytaj też

Rozwój centrów konwersji, jak wyjaśnił prezes PI-CNG, jest zgodny z ich celem, aby do 2027 r. mieć około miliona centrów konwersji i ponad 3 000 centrów tankowania prowadzonych przez 25 000 techników.

Prezes PI-CNG, już zapowiedział kolejne kontrakty z armią Nigerii na następne konwersje pojazdów wojskowych.

Reklama
Reklama

Komentarze (2)

  1. DDR

    Powiedzieć kabaret to jak nic nie powiedzieć no ale Bruksela ma teraz godny wzór do naśladowania dla swojej unickiej siły bojowej:))

  2. Zam Bruder

    Najbardziej z tego najbardziej bojowego "zielonego" kontraktu o jakim ostatnio słyszałem - będzie zadowolony sam prezydent tego kraju w którego rękach a raczej kieszeni siedzi cały ten niedorzeczny projekt ;))

Reklama