Reklama

Polityka obronna

Wiceminister obrony narodowej składa dymisję

Fot. Space24.pl.
Fot. Space24.pl.

Wiceminister obrony Marcin Ociepa zdecydował o podaniu się do dymisji z funkcji sekretarza stanu w MON. Marcin Ociepa należy do Porozumienia Jarosława Gowina. Nie ma jednak potwierdzenia, czy dymisja została przyjęta.

Dymisja Marcina Ociepy związana jest zapewne z tym, że wcześniej premier Mateusz Morawiecki zdecydował o odwołaniu Jarosława Gowina, lidera Porozumienia, ze stanowisk wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii. Marcin Ociepa jest bliskim współpracownikiem Jarosława Gowina.

Po decyzji o jego dymisji zarząd Porozumienia zdecydował o opuszczeniu Zjednoczonej Prawicy, tworzonej wcześniej wraz z PiS i Solidarną Polską, oraz utworzeniu koła parlamentarnego. Nie ma jednak na razie potwierdzonych informacji o przyjęciu dymisji złożonej przez wiceministra.

Marcin Ociepa sprawuje stanowisko sekretarza stanu w MON od grudnia 2019 roku, wcześniej był wiceministrem w resorcie rozwoju. W resorcie obrony odpowiada między innymi za działania związane z koordynacją prac badawczo-rozwojowych i offsetu, podlegał mu także powołany niedawno Departament Innowacji. Wiceminister Ociepa był zaangażowany m.in. w działania na rzecz budowy narodowego systemu rozpoznania satelitarnego dla Polski.

Marcin Ociepa jest politologiem. Posiada Dyplom MBA, a także Top Public Executive Krajowej Szkoły Administracji Publicznej oraz IESE Uniwersytetu Navarry. Jest posłem od 2019 roku, wcześniej zajmował stanowiska w strukturach samorządu terytorialnego – w latach 2018-2019 był radnym sejmiku województwa opolskiego, w latach 2014-2018 przewodniczącym rady miasta Opola. W latach 2015-2018 był członkiem Europejskiego Komitetu Regionów.

Reklama

Komentarze

    Reklama