Reklama

Polityka obronna

Jach trafi do sejmowej speckomisji?

Fot. Marta Rachwalska/Defence24.pl
Fot. Marta Rachwalska/Defence24.pl

Najprawdopodobniej poseł Michał Jach zastąpi posła Stanisława Piętę w sejmowej komisji ds. służb specjalnych - poinformowała w środę na briefingu w Sejmie rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Natomiast były wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki zajmie jego miejsce w komisji śledczej ds. Amber Gold.

W poniedziałek poseł Pięta został zawieszony w prawach członka PiS; decyzję w tej sprawie podjął szef partii Jarosław Kaczyński. W konsekwencji Pięta zawieszony też został w prawach członka klubu PiS i zostanie wycofany z prac komisji śledczej ds. Amber Gold i sejmowej speckomisji.

We wtorek rzeczniczka PiS poinformowała we wtorek PAP, w komisji śledczej ds. Amber Gold posła Piętę zastąpić ma Bartosz Kownacki, poseł PiS i b. wiceminister obrony narodowej. Z kolei w środę Mazurek powiedziała dziennikarzom, że w speckomisji zamiast posła Pięty miałby zasiąść poseł Jach, który m.in. jest szefem sejmowej komisji obrony.

Głosowanie na posiedzeniu Sejmu ws. zmian w składach osobowych komisji sejmowych zaplanowane jest na środę wieczorem.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (3)

  1. Bardzo Jasnowłosa

    Dobry materiał do speckomisji w nowej RP. 21 lat w LWP, sprawdzony oficer.

  2. Nieździwiony

    Mam nadzieję, że chocaż tego posła pouczą od czego zaczynają \"sprawdzanie\" delikwenta obce wywiady, bo jak tak dalej pójdzie to się okaże, że PIS ma za krótką ławeczkę

  3. PRS

    Jeżeli po ,,zimowej zmianie\" Pan BK ,,gdzieś\" tam się pokazuje i wypowiada to jego były szef AM jest praktycznie odsunięty od mediów, Smoleńsk też jest ,,wygaszany\". Premier ,,przejmuje\" Lotos i Orlen spod ,,jurysdykcji\" Ministerstwa Energii (akurat to już była ,,działka\" M. Kurtyki a nie K. Tchórzewskiego) co zapowiada ,,czystkę\" i obsadzenie ,,swoimi\" nowego supermolocha. Idzie NOWE, czy tego chcemy czy nie. Czy to NOWE będzie LEPSZE? Na razie w dziedzinie podwyższania bezpieczeństwa obywateli nie.

Reklama