Reklama

Polityka obronna

Hołownia: gen. Mirosław Różański koordynatorem prac mojego zespołu ds. bezpieczeństwa narodowego

Fot. kpt. Rafał Nowak
Fot. kpt. Rafał Nowak

Generał Mirosław Różański będzie koordynował prace mojego zespołu ds. bezpieczeństwa narodowego i zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi - poinformował w poniedziałek Szymon Hołownia, który zamierza wystartować w wyborach prezydenckich. Panie generale, jestem dumny, że mogę z panem pracować - dodał.

"Jak już wiecie, moje związki z wojskiem są — można powiedzieć — rodzinne. Tym bardziej dumny jestem z tego, że zaproszenie do mojego zespołu przyjął znakomity żołnierz i — co w wojsku jest jednym z najważniejszych kryteriów — sprawdzony i ceniony dowódca, gen. broni Mirosław Różański" - poinformował Hołownia we wpisie na Facebooku.

Jak dodał, "generał Różański przeszedł całą ścieżkę wojskowej kariery od dowódcy plutonu w 42. Pułku Zmechanizowanym w Żarach, do Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych (w latach 2015 - 2016). Był na misji w Iraku, zrobił doktorat na Akademii Obrony Narodowej (obecnie: Akademia Sztuki Wojennej), był dyrektorem Departamentu Strategii i Planowania Obronnego MON".

Hołownia podkreślił, że Różański "to człowiek absolutnie wyjątkowy". "Specjalista ceniony i awansowany przez każdego kolejnego prezydenta, począwszy od śp. Lecha Kaczyńskiego. Za swoją ogromną wiedzę strategiczną i doświadczenie na polach walki, za oddanie Polsce, za skromność, ale i nieugiętość. Za żołnierski etos i honor" - zaznaczył.

Dodał, że z generałem od razu złapał wspólny język. "On nie tylko doskonale rozumie coś, czego ja doświadczam na co dzień jako mąż oficera Sił Zbrojnych i ojciec: jak cenne jest życie i jak realne poświęcenie każdego polskiego żołnierza. Zgadzamy się też co do tego, że Polska pilnie potrzebuje dziś wizji bezpieczeństwa adekwatnej do wyzwań XXI wieku, w której rozmawia się nie tylko o personalnych nominacjach, czy snuje coraz to nowe sprzętowe marzenia, ale — załatwiając pilnie i rozsądnie niezbędne sprawy w Siłach Zbrojnych — myśli się też o tym, jak zapewnić bezpieczeństwo Polakom w dobie, w której zagrożenie przenosi się przez internet, w której coraz bardziej realne stają się zagrożenia związane ze zmianami klimatu, czy gwałtownymi społecznymi zjawiskami" - podkreślił Hołownia.

Poinformował, że generał Różański będzie koordynował prace jego zespołu ds. bezpieczeństwa narodowego i zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi, w którego skład wejdą też inni znakomici generałowie, admirałowie, dyplomaci, specjaliści od cyberzagrożeń. "I nie, nie będziemy obawiali się regularnego zwoływania Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Bo to jest sprawa polska, a nie wewnętrzna tej czy innej partii. Panie Generale, jestem dumny, że mogę z Panem pracować. Bardzo się z tego cieszę" - dodał. 

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (19)

 1. Roman

  Hołownia , podobnie jak uprzednio Palikot czy Kukiz to twory trepów WSI/ LWP.

 2. Obserwator

  Jak był w czynnej służbie likwidowali 4 dywizję, nie słyszałem żeby protestował.

 3. A.zet

  gen.Rozanski powinien rozwalic ta cholote w tymMON

 4. Rozanski na prezydenta

  To Rozanski jest najlepszym kandydatem na prezydenta. Polski Eisenhower. Ma wiedze i deklasuje innych kandydatow opozycji. Startuje na platformie odbudowy Polskiej obronnosci po dewastacji rzadow obecnych. Polska twierdza nowej sily.

  1. Sidematic

   To już bardziej Różalski :-) Też by było wesoło chociaż mniej straszno.

  2. konsl

   przeczytaj sobie najpierw jego książkę - jego amatorskie analizy i wnioski (oczywiście nie wszystkie) … Pan generał stwierdził np.: że szkolenie operatora zestawu SPIKE trwa … słuchaj teraz … 24 miesiące !!!. Teraz sobie poszukaj oficjalnych informacji o szkoleniach w WP i programów szkolenia dla operatora i dowódcy … Kolejny fragment dotyczy oceny hełmów - szloch generała w tym temacie, brak odwagi podjęcia decyzji i testów … czyta się to z zażenowaniem. Generalnie jest taki trend jak podziękują za współpracę wysoko postawionemu dowódcy - to zaraz leci do TV, radio i stwierdza jak to jest źle, beznadziejnie … katastrofa … Ci ludzie pracowali w tej armii, zarządzali ją więc są współodpowiedzialni. Czy generał napisał coś w trakcie służby i opublikował ?

  3. Roman

   Był po wojnie już jeden Różański przysłany nam przez Stalina. Świetny fachowiec!

 5. Jerzy

  Komentarze świadczą, że prezydenta i rząd cały z tych autorów wybrać. Świetni fachowcy z doświadczenie w każdej dziedzinie. Mądrość widać w każdym zagadnieniu. Takich Polska potrzebuje, a nie kabaretu.

  1. Roman

   Masz na myśli tego generała od puczu z 2016? Tusk we Wrocławiu musiał z innej kieszeni wyjmować przemówienie przez tego fachowca..

 6. Gruba pomyłka!!

  Główny hamulcowy modernizacji WP jak reformator? Zwolennik "niedrażnienia" za wszelką cenę (!) ...Rosji?? Kosztem WP?? ŻADNYCH de facto sukcesów reformatorskich , za to ewidentne porażki?? I to na być kandydat na eksperta ds obrony Państwa??

  1. Tom

   Dokladnie tak jak wyzej. Teraz sie madrzy ze trzeba system szkolenia strzeleckiego zmienic itp. A gdy mial cos do powiedzenia to tolerowal strzelanie nr 1 i 2. I oczywiscie slynne strzelanie na 25 m z jednej reki.

  2. Do bani z generałem R

   To dopowiem jeszcze jedno. To za "szefowania" tego generala naczelny dowodca artylerii stwierdził, że "nie może wybrać wozu rozpoznania artyleryjskiego, bo c z e k a na decyzję w sprawie wyboru podwozia"!! Znaczy, wódz artylerii za Różańskiego nie miał nic do powiedzenia w sprawie wozów dla artylerii??? I tę paranoję sankcjonował Różański!! "Dobry" generał??

  3. Ale mało wiesz kolego. Poczytaj albo może lepuej popytaj ludzi którzy byli dowodzeni przez Pana Generała Różańskiego. Pierwszy z głową pełną pomysłów. On wprowadził do szkolenia strzelania specjalne i sytuacyjne i w 17 WBZ pilotażowo specjalistyczne szkolenia dla strzelców wyborowych. Pozdrawiam

 7. pan_kapral_rezerwy

  Gratulacje, pora zmienić gospodarza Pałacu Prezydenckiego i przekierować SZ na właściwy kurs. Powodzenia i czołem!

  1. Wawiak

   Czyli chcesz ze szczętem zaciągnąć hamulec.

  2. Jorgu

   A główną myślą przewodnią strategii generała będzie dbanie o interes Rosji, "żeby jej Boże broń, nie drażnić"!! Zatem więcej urzędników, zlikwidować WOT, wstrzymać zakupy!! Główny hamulcowy Różański i trefniś Hołownia? Flip i Flap???

 8. Imperial Palace

  Polityk dobrał sobie doświadczonego i cenionego byłego wojskowego jako doradcę w sprawach obronności a nie jakiegoś partyjnego wymoczka któremu się "wydaje"? A mówili że takie rzeczy to tylko w Erze.

  1. Wawiak

   Przy określeniu "ceniony" zawsze warto się zastanowić przez kogo...

  2. gustaw

   Cenionego przez PO oraz TVN i Wyborczą zapomniałeś dodać.

  3. m

   holownia nie jest politykiem

 9. Fort

  Holownia chciał uchodzić za takiego świętego, a wystarczylo parę lat w tvnie i skończy jako pionek WSI

  1. asdf

   heh, chyba lepiej byc pionkiem WSI niz pionkiem FSB

  2. Fort

   Nie wiem jak ty ale ja nie preferuje żadnej z tych opcji. Zresztą czy pionek WSI pada daleko od pionka FSB? Na końcu i tak, Jeden i drugi będą mieć teczkę w tym samym miejscu

  3. Gem

   Różnice?

 10. Zawisza_Zielony

  Właściwy człowiek na właściwym miejscu. A nie jak u niektótych prominentnych polityków Harry Poterr lub p. Miś jako wybitni eksperci od spraw obronności. Rozumiem ze mozna mieć inne przekonania/sympatie pokityczne ale zupełnie nie rozumiem obrzucania człowieka z autorytetem błotem wg. kanonów starej sowieckiej szkoły.

  1. Gnom

   Być może, choć dowódca liniowy nie musi być specjalistą od szeroko rozumianej polityki obronnej. Widać to od wielu lat chociażby po braku wizji wprzęgnięcia przemysłu obronnego czy innych elementów bezpieczeństwa państwa (energetyki, komunikacji, transportu by daleko nie szukać).

  2. ech...

   tiaaa... wiódł ślepy kulawego

  3. Zawisza_Zielony

   Przecież napisane jest ze będzie koordynował pracę zespołu.

 11. Artur

  Ooo no to WSI chcę do MONu się dostać.

 12. Rzyt

  Jakie ma doświadczenie ten kolo? Ile razy dowodził armią w boju? Ma jakieś zasługi? Różański bocie,aparatczyku i etatysto...w każdej zdrowej armii byś był maks pułkownikiem

 13. grzesiek

  Hołownia to może uczyć religii w szkole a nie kandydować na Prezydenta. O czym będzie mówił w kampanii wyborczej? O tym jak prowadził Mam Talent?

  1. Sternik

   Hołownia uczyć religii??? Bez żartów! Przecież to wszystko na pokaz. To "katolik" z TVN i Wyborczej.

 14. autor komentarza

  Jeden wart drugiego. Polska scena kabaretowa jest silnie obsadzona, ale myślę, że razem dadzą radę.

 15. Jan Kochanowski

  WSI spokojna, WSI wesoła .....

 16. Adr

  W telegraficznym skrócie IMHO Dobry dwca Brygady..... Ale reforma systemu dowodzenia to porażka

 17. Caster

  Hamulcowy, który rozwalił system dowodzenia? Rzeczywiście "świetny" doradca...

 18. Mdkddk

  Ktoś wielki apetyt do władzy i tytułów

 19. As

  Generał ogarnięty więc życzę powodzenia

Reklama