Gen. Gromadziński z koronawirusem. Szef MON na kwarantannie

7 października 2020, 08:15
Gromadziński Błaszczak
Fot. MON

Po stwierdzeniu we wtorek koronawirusa u gen. Jarosława Gromadzińskiego, z którym miałem kontakt, poddałem się kwarantannie i pracuję z domu - poinformował w środę rano szef MON Mariusz Błaszczak.

"Nie mam żadnych objawów choroby. Dużo zdrowia Panie Generale" - dodał minister we wpisie na Twitterze.

Gen. Gromadziński, który dowodzi 18. Dywizją Zmechanizowaną, w odpowiedzi napisał, że czuje się "bardzo dobrze". "Dziękuje Panie Ministrze. Chorobę przechodzę bezobjawowo. Zostałem skierowany na kwarantannę domową. Dziękuje również za dziesiątki wyrazów wsparcia i życzenia powrotu do zdrowia" - oświadczył.

Generał Gromadziński do 2000 roku pełnił służbę w 14 BZ w Elblągu na stanowiskach dowódcy kompanii, szefa sztabu oraz dowódcy batalionu zmechanizowanego. Po ukończeniu AON w 2002 roku kolejne stanowisko służbowe objął jako Specjalista w Generalnym Zarządzie Planowania Strategicznego (P5) Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. W 2004 roku powrócił do 16 DZ obejmując stanowisko dowódcy batalionu zmechanizowanego w 9 BKPanc, w Braniewie. W 2007 roku został wyznaczony na stanowisko szefa sztabu 9 BKPanc. Następnie został przeniesiony do dowództwa 16 Dywizji Zmechanizowanej (16 DZ), gdzie objął stanowisko szefa wydziału operacyjnego G-3 i pełnił je do 2011. Ponadto w latach 2011 – 2014 zajmował stanowisko Szefa Oddziału Analiz i Użycia Wojsk Lądowych w Zarządzie Planowania Operacyjnego – P3 SG WP. Po ukończeniu PSPO pełnił służbę na stanowisku koordynatora w Zarządzie Planowania Użycia Sił Zbrojnych i Szkolenia (P3/P7) SG WP w Warszawie. Z dniem 2 maja 2016 roku został wyznaczony przez Ministra Obrony Narodowej na stanowisko Dowódcy 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. 29 listopada 2016 roku został mianowany na stopień generała brygady przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

W latach 2004 – 2009 pełnił także służbę w ramach Polskich Kontyngentów Wojskowych. Uczestniczył w III zmianie PKW Irak (2004/2005) pełniąc obowiązki szefa VOB w strukturach MND C-S. W 2007 roku dowodził XXVII zmianą PKW Syria. Na przełomie 2008 i 2009 roku brał udział w Misji Szkoleniowej NATO w Iraku, gdzie zajmował stanowisko szefa zespołu doradców wojskowych (TESC).

Z dniem 1 sierpnia 2018 roku został wyznaczony przez Ministra Obrony Narodowej na stanowisko Zastępcy Dowódcy - Szefa Sztabu 12 DZ. Następnie, w dniu 17 września 2018 roku został wyznaczony na dowódcę nowo formowanej 18 Dywizji Zmechanizowanej.

W dniu 7 listopada 2018 został mianowany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę na wniosek Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka na stopień generała dywizji. Akt mianowania odebrał 10 listopada 2018.

PAP/Defence24.pl

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 8
Reklama
Robo
piątek, 9 października 2020, 16:04

P.ministrze Błaszczak mówicie że wojsko polskie oszczędza a w innych służbach mundurowych odprawy mieszkaniowe są na jednego członka rodziny a w wojsku na każdego członka rodziny gdzie jest tu sprawiedliwe to jest wymyśl komuny

Bursztyn
środa, 7 października 2020, 14:07

Sztab żelaznej dywixji czyli batalion sztabowy POWINIEN PODDAĆ SIĘ KWARANTAN NIE

yar
środa, 7 października 2020, 19:39

Ale w wojsku polskim NIE MA batalionów sztabowych...

Żołnierz
środa, 7 października 2020, 11:03

Nic dziwnego, skoro general jest wszedzie tylko nie w Siedlcach, gdzie powinien pracowac a nie jezdzic po kraju i uprawiac PR.

rozczochrany
środa, 7 października 2020, 10:50

Z tymi bezobjawowymi zakażeniami decydentów jakaś akcja propagandowa mająca przekonać Polaków że "koronawirus" to rzeczywiście coś groźnego jako choroba? Na razie więcej szkody jest z powodu paraliżu służby zdrowia przez akcję z cowid-19, zaniechania badań, leczenia i operacji chorych na inne choroby. Do tego szkody dla gospodarki państwa i firm obywateli.

łysy
czwartek, 8 października 2020, 11:06

Czemu nie zapytasz, czy covid to jakaś akcja propagandowa w Europie i na całym świecie? Uważasz że wszyscy na świecie udają? U nas to jeszcze nic, ale paraliż służby zdrowia będzie nieunikniony, skoro dla niektórych noszenie maseczki to taki wielki wysiłek. Do tego bezobjawowo to nie znaczy zawsze że bez powikłań. Mogą pojawiać się później i wpiszą ci w akcie zgonu np. udar albo niewydolność oddechową jeśli wolisz. Upraszczając, covid bezobjawowy to działa jak skaner mający znaleźć twoje najsłabsze punkty i jeśli coś znajdzie może cię osłabić, a po jakimś czasie będą wystarczały małe siły innego wroga żeby dokończyć dzieła. Wielkie mózgi zastanawiają się np. dlaczego skoro to zwykły wirus grypy, nie chorują na niego prawie w ogóle niemowlaki. Przecież do ok. 1 roku życia nie mają własnego systemu obronnego. To nie jest zwykły wirus grypy, a to że nie jest wytworem syntetycznym nie oznacza że nie mógł się Chińczykom wymknąć z laboratoriów podczas eksperymentów nad bronią biologiczną.

Paranoid
środa, 7 października 2020, 15:31

nie lekceważyłbym covida, natomiast wyliczenia skutków "zaniechania badań, leczenia i operacji chorych na inne choroby" i skutki leczenia na telefon chętnie bym zobaczył - ale znając chęć dzielenia się rządu informacjami z obywatelami raczej takiej analizy nie zobaczymy

marian
czwartek, 8 października 2020, 10:17

Ale "przed covidem" mogły być pełne poczekalnie kaszlących dzieci, dorosłych i staruszków. I wtedy nikt się nie przejmował, że staruszek z chorym sercem zarazi się zapaleniem płuc od dziecka obok.

Tweets Defence24