Polityka obronna

Dyrektor NASK : NASK "sercem" polskiej suwerenności technologicznej [CyberDefence24 TV]

Fot. Ecole polytechnique/Flickr/CC 2.0
Fot. Ecole polytechnique/Flickr/CC 2.0

O  działaniach NASK ukierunkowanych na zwiększenie suwerenności technologicznego oraz wsparciu dla innowacji jakie zapewnia ustawa o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa   mówi dla CyberDefence24.pl  Dyrektor NASK  Krzysztof Silicki.

Suwerenność technologiczna nie polega na budowaniu wszystkiego we własnym zakresie i izolacji od rozwiązań, które istnieją tylko na kontrolowaniu najważniejszych punktów, takich jak np. algorytmy.

Krzysztof Silicki - dyrektor NASK

Jeśli mówimy o maszynach uczących się i sztucznej inteligencji, które będą stanowiły przyszłość cyberbezpieczeństwa to istotne jest, żeby za kilka lat nie być wyłącznie konsumentem czyich rozwiązań.

Krzysztof Silicki - dyrektor NASK

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.