Reklama

Polityka obronna

Duma: niewielki spadek poparcia dla przywrócenia zasadniczej służby wojskowej

Fot. Defence24.pl.
Fot. Defence24.pl.

Badanie, w krajach Europy Środkowej - Polsce, Czechach, Słowacji, Niemczech oraz na Litwie, Łotwie i w Estonii dotyczy postaw proobronnych, postaw wobec zagrożenia wojną. Tego, co dane społeczeństwa są w stanie poświęcić dla swojej ojczyzny - powiedział Prezes Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych IBRIS Marcin Duma o wspólnym projekcie badawczym realizowanym z Defence24 - Bezpieczeństwo 2020. 

W Polsce badano rownież poziom zaufania do Wojsk Obrony Terytorialnej, popracia dla zasadniczej służby wojskowej czy chęci odbycia przeszkolenia wojskowego. Co ciekawe, jak zauważa prezes Duma, poparcie dla służby zasadniczej, choć wciąż pozostaje na wysokim poziomie, to odnotowało lekki spadek w porównaniu do okresu tuż po aneksji Krymu i wybuchu konfliktu na wschodzie Ukrainy.

Partnerem strategicznym projektu Bezpieczeństwo 2020 jest Grupa WB.

Reklama

Komentarze (1)

  1. Gruders

    Nie ma co się dziwić. Mało kto chce walczyć i umierać za polityków, ich przekręty i kombinacje. Każdy chce żyć. W wojsku zawodowym nie jest lepiej. Większość to etatyści, pracujący w mundurze. Nie myślą o czasie W, jakiejkolwiek walce, nie interesują się wojskowością. Ot przyjść, odbębnić swoje i wyjść do domu.

Reklama