Reklama

Polityka obronna

CBA zatrzymało sześć osób w związku z nieprawidłowościami w PGZ. Wśród nich były rzecznik MON

Ilustracja: CBA
Ilustracja: CBA

Były szef gabinetu politycznego MON Bartłomiej M., były członek zarządu spółki PGZ S.A. Radosław O., były poseł Mariusz Antoni K., a także trzej byli pracownicy MON oraz spółki PGZ zostali zatrzymani w śledztwie dotyczącym doprowadzenia Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. do niekorzystnego rozporządzenia mieniem - podało CBA. Prokuratura informuje, że do przesłuchania zatrzymanych dojdzie dziś lub jutro. 

"Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali sześć osób w śledztwie dotyczącym doprowadzenia Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa wyrządzenia znacznej szkody majątkowej" - podało w komunikacie Centralne Biuro Antykorupcyjne.

CBA poinformowało, że wśród zatrzymanych jest były szef gabinetu politycznego MON Bartłomiej M., były członek zarządu spółki PGZ S.A. Radosław O., były parlamentarzysta Mariusz Antoni K., a także trzej byli pracownicy MON oraz spółki PGZ. "Wszyscy zatrzymani zostaną przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, gdzie usłyszą zarzuty. W związku z zatrzymaniami funkcjonariusze CBA prowadzą przeszukania ponad 30 lokalizacji" - poinformowano.

Śledztwo, prowadzone na podstawie materiałów własnych CBA, dotyczy niegospodarności, powoływania się na wpływy oraz fałszowania dokumentów przy okazji zawierania umów przez spółkę PGZ S.A. "W ocenie śledczych doszło do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa wyrządzenia znacznej szkody majątkowej" - podało CBA.

CBA informuje, że zatrzymani zostaną przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, gdzie usłyszą zarzuty. Przeszukania prowadzone są w ponad 30 lokalizacjach. 

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (10)

 1. Dumi

  Pożyjemy zobaczymy.

  1. Ciekawy

   Większym sensem by było dostosowanie konkretnej grupy zaszeregowania do stopnia . Zrobienie 9 grup wykonawczych (3 gr sierz, 9 grupa - ASP szt) a oficerem niech będzie osoba zarządzająca komórka itd.

 2. CdM

  @dim "rządzącym trzeba patrzeć na ręce" - dokładnie, i dlatego tak ważne jest nierozmontowywanie mechanizmów kontrolnych, czyli systemu "checks and balances". Wszystko w jednych rękach patologia. I nawet nie chodzi (tylko) o przekręty, chodzi o poważne błędy i wypaczenia kursu. Patrząc historycznie, to tak oczywiste, że aż się nie chce wierzyć, że można tego nie widzieć - a wielu nie widzi. Może kwestia wieku.

 3. racjus

  Wyjątkowo szacunek dla CBA za odwagę.

 4. Zirytowany

  Działanie pod publiczkę,by odwrócić uwagę od incydentu z gdańska i wszystkiego co za sobą ciągnie... Takich "miśków" w otoczeniu MON i w PGZ jest na pęczki,więc jedna jaskółka wiosny nie czyni.

 5. Stefan

  do bardzo jasnowłosa, nie pluj na innych jeżeli nie masz dowodów. Od trzech lat obecna władza ma prokuraturę polityczną. Gdyby tylko mogli i mieli dowody to wykończyliby swoich przeciwników politycznych. A mijają trzy lata, ani procesów ani dowodów. A najciemniej jest pod latarnią. Ci co krzyczą najgłośniej to najczęściej mają najwięcej na sumieniu.

 6. Lord Godar

  No cóż ... jakoś mnie to nie dziwi , że w końcu im przerwali tą zabawę w robieniu własnego biznesu na państwowym poletku ... Ktoś jeszcze wierzy , że w tym kraju będzie dobrze , bo nam to obiecują ? Zobaczcie jaki jest stan finansowy większości firm w PGZ ... praktycznie osiągnęły poziom i spełniają warunki bankructwa ... W kilka lat sięgnęły praktycznie dna ... A miało być tak pięknie ... Nie zdziwił bym się jak by ta grupka zatrzymanych - kozłów ofiarnych , była tylko przeznaczona na truchło , której skóry i smród miał by "przykryć " resztę syfu , które zostanie zamiecione tam gdzie zawsze... Inna sprawa , że to po części wewnętrzne rozgrywki po prawej stronie ...

 7. Bardzo Jasnowłosa

  nie ma wyjątków... tzn okradają nas cwaniaczki z każdej ekipy, niezależnie od koloru ubranka

 8. say69mat

  ...??? Strażnicy v/s Strażacy v/s Stróże ... ławeczek ... Niepodległości??? Bezsprzecznie, Prezes ma ciężką rękę do kadr dla Najjaśniejszej i Niepodległej.

 9. dim

  Grecy nie certolili się, a przyłożyli takim wyroki po 8...19 lat więzienia. Raz poprzednie, a teraz znów na pewno to zrobią z innymi przyłapanymi, tym razem za dowiedzione już 60 mln Euro łapownictwa przy okazji budowy "w krajowych stoczniach" okrętów podwodnych, wz. 214. Samych "pudełek z napędem", gdyż to nie są (jak na razie) sprawy o wyposażenie bojowe. Tak jest, rządzącym trzeba patrzeć na ręce i w kieszenie, podpisujących kontrakty trzeba sprawdzać, ich szwajcarskie konta także (tak jest, dziś jest i to już możliwe !). A przy okazji wychodzi w sądzie na jaw także, że nie wszyscy istotni ludzie dawali się skorumpować.

 10. Smuteczek

  A wybory juz za moment...

Reklama