Reklama

Polityka obronna

Bejda: Więcej pieniędzy na polską armię. Brytyjczycy wesprą Tarczę Wschód

Rozmowa Defence24.pl z Pawłem Bejdą, sekretarzem stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, podczas wizyty w PZL-Świdnik.
Rozmowa Defence24.pl z Pawłem Bejdą, sekretarzem stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, podczas wizyty w PZL-Świdnik.
Autor. Defence24.pl

W tym roku, razem z Funduszem Wsparcia Sił Zbrojnych, to jest 4 proc. PKB. W przyszłym roku chcemy, aby to było przynajmniej 4,2 proc. PKB, a może nawet 4,5 proc. PKB na polską armię, na wzmocnienie tego, co robimy i organizujemy. Chcę też powiedzieć, że Tarcza Wschód to nie tylko pieniądze z budżetu MON. Będziemy chcieli na to pozyskać pieniądze z Unii Europejskiej – powiedział w rozmowie z Defence24.pl sekretarz stanu w MON Paweł Bejda.

Reklama
Reklama

Komentarze (5)

 1. kowalsky

  "Uwalnianie cen energii" skutecznie zeżre jakikolwiek wzrost nakładów na modernizację armii. Myślę że jedynym "wygranym" będą zarządy i rady nadzorcze spółek energetycznych których premie za "dobre wyniki finansowe" poszybują w stratosferę.

 2. szczebelek

  Wiele różnych inwestycji strategicznych jest w stanie zawieszenia, bo nie ma pieniędzy, programy socjalne i tarcze antyinfllacyjne w tym wsparcie dla przedsiębiorców są powoli ograniczane, ale teraz tworzy się perspektywę, że na wojsko akurat się znajdą te miliardy, a wpływy z podatku VAT już są na minusie.

 3. wojtek11

  Bejda to jedyny merytoryczny człowiek w tym rządzie i jedyny którego szanuje.

  1. Franek Dolas

   Za co go tak szanujesz? Za te zakupy których nie ma? A bajki opowiada jakie to są pieniądze na nie przeznaczone. Fiasko rozmów z Koreańczykami w sprawie produkcji K2PL spowodowane było brakiem.zabezpieczenia środków a ten opowiada o górach pieniędzy.

  2. wert

   słuchaj dalej bejdolenia. Z pewnością dowiesz się prawdy. Takiej wg ks tischnera

 4. wert

  ZERO wnioskó.w z Nangarkhel które miało swoją wagę. Tam ostrzał "wsi" której nie było na mapach na ROZKAZ dowódcy amerykańskiego a nasi żołnierze bujali sie lata po sądach. Tutaj banda wyszkolonych kalafiorów uzbrojona w niebezpieczne przedmioty (stwierdzone przez MON) atakuje żołnierzy nie zatrzymując się na ostrzegawcze strzały w górę. Dopiero pociągnięcie pod nogi ich zatrzymało. MON wszystko wie mimo to aresztuje trzech żołnierzy. WSTYD I HAŃBA Zamiast doposażyć żołnierzy w PRAWO STRZELANIA lub minimum w "pompki" z gumą wybiera "piniendzy ni ma i nie bendzie". Dofinansowanie zakupu używanych elektryków (skromne 1.5 mld PLN) nie ma np żadnego związku z zastojem na rynku u sąsiada. Tu 30 tyś PLN do używki, tam ok 10 tys tojro różnicy z silnikowcami. Będzie rynek na sprzedaz nowych elektryków skoro wieśwagen helmuta POjedzie do PL. Charakterystyczną cechą tej ekipy jest dobór na zasadzie braku kompetencji, nauczyciel do finansów czy zdrowia, pediatra do obrony narodowej.

 5. de Paye

  Kłamstwa kłamstwa , po Wyborach będzie zmiana zdania

Reklama