Reklama

Polityka obronna

4WINTER. Akcja Pomocy dla Armii Ukraińskiej

Trofea sportowców na akcję 4WINTER
Trofea sportowców na akcję 4WINTER
Autor. WEI

Nie tylko w Polsce warunki pogodowe o tej porze roku coraz mniej sprzyjają przebywaniu poza domem. Każdy z nas ma jednak możliwość do niego wrócić i się ogrzać. Możliwości tej pozbawione zostały miliony mieszkańców Ukrainy gdy rosyjskie bomby spadały na ich miasta, wsie i infrastrukturę energetyczną. W jeszcze cięższej sytuacji znaleźli się żołnierze, którzy nie mogąc opuścić swoich pozycji, ataki wroga i mrozu będą odpierać w polu, rozsiani po linii frontu.

Reklama

Możliwe że zmuszeni w ten sposób do „walki z nowym przeciwnikiem" potrzebują naszej pomocy bardziej niż kiedykolwiek. Pomóżmy im wyjść z tej próby zwycięsko i w dobrym zdrowiu! Zapewnijmy walczącym Ukraińcom ciepło w czasie nadchodzącej zimy!

Reklama

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/va2x5d

Warsaw Enterprise Institute (WEI) – czołowy think-tank ekonomiczny, założony przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców; prowadzący badania, analizy i projekty edukacyjne promujące idee ekonomiczne oraz Korporacja Akademicka Arkonia – stowarzyszenie studenckie o charterze ideowo wychowawczym, zrzeszające studentów i absolwentów uczelni wyższych, założone w 1879r. w Rydze, wspólnie pragną zapewnić walczącym niezbędne środki, do przetrwania nadchodzących mrozów organizując zbiórkę środków na wyposażenie zimowe Brygady Pancernej im. Przecława Lanckorońskiego.

Reklama

Akcji Pomocy dla Armii Ukraińskiej – 4 WINTER jest budowana na kanwie wcześniejszej: „Polskie drony Warmate do obrony Ukrainy!", w której zebrano ponad 1 650 000 miliona złotych (//zrzutka.pl/2e2khr>), a także zorganizowanie przez Korporację Akademicką Arkonia wraz z Klubem Możliwości  pomocy uchodźcom oraz przewiezienie z granicy ponad 12 tysięcy osób.

Autor. WEI

O potrzebie organizacji zbiórki, świadczy również zaangażowanie się w nią wielu wybitnych osobistości ze świata nauki oraz sportu. Dzięki ofiarności sportowców z Polski i Ukrainy zgromadziliśmy szereg trofeów, które znajdą nowych właścicieli podczas aukcji charytatywnej. Podczas trwania akcji, będziemy zbierać kolejne trofea i przedmioty mogące pomóc w aukcjach. Na ten moment otrzymaliśmy wsparcie od m.in.: Wołodymyra i Witalija Kliczków, Wasyla Łomoczenki, Oleksandra Khyzhniaka czy też Grzegorza Krychowiaka, którzy podarowali swoje rękawice bokserskie i wiele innych wartościowych pamiątek. 

Ze względu na istotę tematu oraz ogromnej chęci zapewnienia pomocy naszym wschodnich sąsiadom, możemy liczyć również na wsparcie naszych ambasadorów honorowych, m.in.: Jakuba Wiecha (redaktora portalu Defence24.pl ) oraz Marcina Kruszewskiego (założyciela konta @prawomarcina ), którzy swoją aktywnością przyczyniają się do szerzenia wiedzy z niebywale znaczących spraw dla społeczeństwa.

Zbiórka rozpocznie się 6 grudnia za pośrednictwem portalu Zrzutka.pl. Najwyższe wpłacone kwoty zostaną nagrodzone przekazanymi przez sportowców fantami aukcyjnymi. Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/va2x5d

Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu niezbędnego do przetrwania zimy, który zostanie przekazany brygadzie Wojsk Ukraińskich im. Hetmana Przecława Lanckorońskiego. Jednostka imienia wspólnego bohatera Polski i Ukrainy podkreśla wolę budowania przyszłości naszych narodów w oparciu o wzajemną pomoc, zaufanie i braterstwo.

Głęboko wierzymy, że nasze wspólne działania pomogą walczącym mieszkańcom Ukrainy doprowadzić do zakończenia wojny!

Reklama

Komentarze (1)

  1. X

    Ja wpłacę na pewno, podobnie jak na poprzednie zbiorki. :)

Reklama