Reklama

Polityka obronna

1600 pojazdów dla Policji

Fot. Policja.pl
Fot. Policja.pl

Policja zamierza wydać w 2015 roku ponad 100 mln złotych na nowe samochody, w tym 1412 oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów - informuje MSW.

W maju i czerwcu bieżącego roku rozpisano większość przetargów na zakup 1600 nowych pojazdów dla policji z całej Polski, przeznaczając na ten cel 108 404 000 złotych. Planowane zakupy obejmują 768 oznakowanych radiowozów, 644 nieoznakowane radiowozy, 116 oznakowanych samochodów terenowych, 27 nieoznakowanych terenówek, 32 furgony i 13 innych pojazdów. Komenda Główna Policji zakłada, że pierwsze znaczne ilości nowych pojazdów trafią do służby na przełomie sierpnia i września br - podaje MSW.

Realizowane przetargi wpisują się w prowadzony od kilku lat program zakupów nowoczesnego sprzętu. Wraz z Programem Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji tworzą największy projekt modernizacyjny w historii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Program Standaryzacji, realizowany od 2013 roku, to – wg stanu na dziś - 137 wybudowanych i wyremontowanych obiektów. W tej liczbie mieści się 19 komend i komisariatów wybudowanych od podstaw oraz 118 remontów gruntownych (m.in. rozbudowy, przebudowy i modernizacje).

Reklama

Komentarze (11)

 1. Anteas

  Tak sobie myślę, że szykują się wzmożone kontrole drogowe i mandaty za bele co, w końcu ktoś musi pokryć koszty nowych nieoznakowanych.

 2. kornik

  Dlaczego ogólne portale nie trąbią o pięknym darze polskiej policji dla ukraińskiego msw.Za 1,6 milionów euro kupili im 38 samochodów terenowych isuzu?

 3. Yogi

  W Gryfinie 20km od Szczecina rowniez buduja nowa komende

 4. KL

  Podczas majowej wycieczki do Berlina byłem zaskoczony wielką ilością policyjnych aut przypominających nasze stare poczciwe Nyski. Nie rozumiem dlaczego nie stać ich na nowocześniejsze pojazdy. Niepojęte również, że w tak bogatym kraju policjanci kończą pracę dopiero po 62 roku życia. Porównując, z optymizmem patrzę na Polskę.

  1. KubaG

   Mnie przez tygodniowy pobyt w okolicach Frankfurtu (nad Menem) zaskoczyła niemal całkowita nieobecność pojazdów policyjnych. Przez tydzień (a sporo jeździłem) naliczyłbym je na palcach obu rąk. Po przekroczeniu naszej granicy przypomniałem sobie termin "Państwo Policyjne" więcej radiowozów w godzinę niż tam w tydzień.

  2. wolej

   A mnie w poprzednia niedziele w drodze do lublina zaskoczyla ilosc pilnujacych porzadku na tej w sumie niedlugiej drodze zasobow : 4 nieoznakowane radiowozy i chyba ze 4 czy 5 fotoradarow. Mamy moc w policji...

 5. obiX

  Powinny to być samochody wyprodukowane w kraju np. astry, caddy, t5/t6,crafter a nie płacić za KIA które są produkowane na Słowacji...w końcu te zakupy są robione z podatków.

  1. Obywatel

   Dokładnie ... Nikt przy przetargach tego nie zauważa większość części produkowana też jest w Polsce to znacząco obniża koszty serwisu! Może wreszcie i Policja i Wojsko się zorientują ze nie stać nas na kupowanie za granicą.

 6. karburator

  Połowa nieoznakowanych. Prewencja przez studzenie gorących głów i zapewnianie innym poczucia bezpieczeństwa jawną obecnością władzy się nie opłaca. Wpływy muszą być.

 7. andromeda

  a dlaczego policja kupuje niemal tyle samo nieoznakowanych i oznakowanych samochodów? wstydzą się?

  1. nie zawsze nie

   Kupują te które są potrzebne. I dobrze. O oznakowanym radiowozie powiadomi szaleńców CB lub Yanosik. A nieoznakowany ma szansę na złapanie wyprzedzających na trzeciego, czy nie przepuszczającego pieszych na przejściu.

 8. Pamcy

  Imponująca rozmachem budowana Komenda w Skarżysku-K. Można domniemywać, że etatów tam się nowych sporo zmieści.

 9. m

  Czyż to nie KWP Katowice, gdzie gang policjantów hurtowo handlował nielegalnie bronią palną bojową do roku 2006 ??

 10. dwa

  te 13 innych pojazdów to zapewne limuzyny ;)

 11. Pol

  Może się ktoś orientuje czy skoro Policja kupuje tyle radiowozów (1600 to całkiem sporo i pewnie w latach następnych jeszcze trochę dojdzie) to czy jest przewidziany jakiś Offset np. otworzenie fabryki w Polsce?

  1. Marcin

   Dla 1600 aut w dodatku kilku kategorii? Pol, to tak nie działa. Nonsens. Natomiast na serwisie i eksploatacji no i sprzedaży, zarobią polscy pośrednicy.

Reklama