Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Pół miliarda na rakiety GMLRS

Fot. J. Sabak/Defence24.pl
Fot. J. Sabak/Defence24.pl

Departament Obrony USA poinformował o podpisaniu umowy, zgodnie z którą wyprodukuje dwunastą partię pocisków GMLRS dla armii Stanów Zjednoczonych i nabywców zagranicznych.

Pentagon poinformował o podpisaniu umowy o wartości ponad 470 mln USD, na mocy której wyprodukuje dwunastą partię pocisków GMLRS dla armii Stanów Zjednoczonych i - w ramach procedury Foreign Military Sales - Finlandii, Francji, Niemiec i Singapuru. W ramach zawartego kontraktu powstanie 2868 rakiet GMLRS AW (Alternative Warhead), 648 rakiet Unitary Warhead, 370 modułów RRPRD (reduced range practice rocket pod) - z rakietami o zasięgu ograniczonym do 15 km, wykorzystywanymi przede wszystkim do szkolenia. Umowa obejmuje również wsparcie logistyczne.

Czytaj też: Rakiety GMLRS dla sojuszników USA.

Produkcja pocisków będzie miała miejsce w zakładach w Grand Prairie w stanie Teksas, przewidywany koniec produkcji to 31 lipca 2019 r.

Czytaj też: Amerykańska artyleria powstrzyma Rosję? US Army ujawnia szczegóły wzmocnienia wschodniej flanki [ANALIZA].

Reklama

Komentarze (3)

 1. jurgen

  zamiast Lokheeda i HIMARS brac jako Homar Lynxa z Izraela (z ich zestawem rakiet) i w ramach tego kontraktu zbudować od podstaw całkowicie nową fabrykę rakiet izraelskich np. w Szydłowcu (największe bezrobocie w Polsce) - to jest raptem 5 km od Skarżyska i Mesko - i na początek korzystać z części kadry Mesko (nawet wykorzystać byłego prezesa Mesko, który na czym jak na czym , ale na rakietach, to raczej powinien się znać :) - nie wiem, jak z innymi sprawami :).

  1. KrzysiekS

   KrzysiekS->jurgen Popieram wszystko (oprócz prezesa Mesko - nie wypowiadam się)

  2. prawnik

   Zdaje się, że IAI ma największe szanse ...Ale umiejscawianie zakładów przemysłowych/ produkcja zbrojeniowa / z uwagi na bezrobocie to wg mnie głupota...

  3. Kiks

   Co za głupota. 5km od Mesko i budować nowa fabrykę, bo tam jest bezrobocie? Rozumiem, że ogromnym wysiłkiem dla bezrobotnego byłby dojazd nawet rowerem do Mesko te 5km? Ile by mu to zajęło? 15 minut? 20?

 2. ccc

  A kiedy w końcu MY ???

  1. Davien

   A zakupiliśmy juz MLRS?

 3. Greg

  Kiedyś chyba był w WP Toczki ? Czy były takie nie celne?

  1. Davien

   CEP Toczki to w zalezności od wersji od 150m w wersji Scarab-A do ok 70 w wersji Scarab-C ale tych ostatnich chyba nie mieliśmy w ogóle czyli maks to było 90m w Scarab-B

Reklama