Reklama

Siły zbrojne

Podniesienie bandery na ORP „Kormoran”

W Gdyni odbyło się uroczyste podniesienie bandery na nowym, polskim niszczycielu min, który od tego momentu będzie znany jako ORP „Kormoran”.

Zgodnie z rozkazem nr 584 Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych generała dywizji Jarosława Miki, z dniem 28 listopada 2017 r., niszczyciel min ORP „Kormoran” został wprowadzony na stan 8. Flotylli Obrony Wybrzeża

W związku z tą decyzją na okręcie odbyło się po raz pierwszy, uroczyste podniesienie bandery, proporca Marynarki Wojennej oraz wielkiej gali banderowej. W wydarzeniu asystowały dwie inne jednostki 8. Flotylli Obrony Wybrzeża: stary trałowiec/niszczyciel min projektu 2066FM ORP „Mewa” oraz okręt dowodzenia siłami obrony przeciwminowej ORP „Kontradmirał Xawery Czernicki”.

Podniesienie bandery na ORP „Kormoran” było najważniejszym punktem uroczystości zorganizowanych w 99. Rocznicę odtworzenia Marynarki Wojennej.

Fot. M.Dura

Reklama

Komentarze (1)

  1. ROBERT

    A tak przy okazji, czy ktoś pomyślał nad zakupami KORMORANÓW? Okręt patrolowy z modułami misji - nie mylić z oskubaną ze zdolności CZAPLĄ, mógłby zastąpić kilka rodzajów okrętów MW. Mam na myśli okręt uzbrojony w rakiety opl, w-w oraz torpedy, dodatkowo wyposażony w części rufowej w zamienne moduły misji: przeciwminowej, hydrograficznej, rozpoznawczej lub ZOP. Byłby to okręt o wyporności ponad 2000 t. Jeden kadłub - wiele misji. Jest to myślenie typu koszt-efekt. Nie pakujemy kasy w kadłuby, lecz w zdolności. Może to ktoś z decydentów przeczyta i zmądrzeje.

Reklama