Reklama

Geopolityka

Początek służby IV zmiany PKW w Bośni i Hercegowinie

Ppłk. Jacek Zienkowicz i ppłk. Tomasz Adamczyk podpisują protokół przekazania obowiązków - fot. www.army.mil.pl
Ppłk. Jacek Zienkowicz i ppłk. Tomasz Adamczyk podpisują protokół przekazania obowiązków - fot. www.army.mil.pl

5 września br. w bazie Butmir w Sarajewie, dowódca III zmiany PKW EUFOR/MTT ppłk. Jacek Zienkowicz i dowódca IV zmiany ppłk. Tomasz Adamczyk podpisali uroczyście protokół przekazania obowiązków.Ceremonia odbyła się w obecności Ambasadora RP w Bośni i Hercegowinie Jerzego Chmielewskiego, szefa sztabu EUFOR gen. brygady Ernő Pétera Sipossa i dowódcy Grupy Przekazania Dowodzenia ppłk. Leszka Poniewierki z Dowództwa Operacyjnego SZ RP.

W uroczystości udział wzięli także dowódca PKW KFOR w Kosowie ppłk. Adam Luzyńczyk, jak również przedstawiciele nacji biorących udział w Operacji ALTHEA w Bośni i Hercegowinie.

Polski Kontyngent Wojskowy w Bośni i Hercegowinie realizuje zadania wynikające z Planu Operacji ALTHEA we współpracy z ponad dwudziestoma krajami. Działając na całym terenie Bośni i Hercegowiny, monitoruje sytuację polityczno – ekonomiczną w rejonach odpowiedzialności, szkoli i doradza Siłom Zbrojnym Bośni i Hercegowiny.

Żołnierze Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Bośni i Hercegowinie stacjonują w Sarajewie – przy Kwaterze Głównej EUFOR, w Doboju, w Bania Luce oraz w Tuzli.

Trzon IV zmiany PKW EUFOR/MTT stanowią żołnierze z 7. Pomorskiej Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku.

(MMT)
Reklama

Komentarze

    Reklama