Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Pierwsze sportowe Tacticale sprzedane za granicę

 • Obraz z kamery 3D - fot. American Academy of Arts and Sciences
  Obraz z kamery 3D - fot. American Academy of Arts and Sciences

Zakłady Mechaniczne Tarnów, należące do Polskiego Holdingu Obronnego zaistniały w nowym segmencie rynku. Ruszyła sprzedaż przeznaczonego między innymi dla odbiorców cywilnych karabinu Alex Tactical Sport 308 Winchester. Został on skonstruowany do celów sportowych, ale także dla myśliwych, policji oraz jako karabin treningowy dla wojska. Powstał na bazie wojskowej broni Bor 7,62 mm, wykorzystywanej przez polską armię od kilku lat i zbierającej szereg pochlebnych opinii. 

Dostosowanie do wymogów sportowych i treningowych oznacza, że konstrukcja została uproszczona, a liczba części składowych zredukowana. Po prezentacji na targach IWA w Norymberdze karabin był testowany między innymi w Holandii, a pierwsze egzemplarze dla odbiorców zagranicznych sprzedano do Szwajcarii i Anglii. Po wrześniowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach pojawiło się też zainteresowani wśród klientów krajowych. Do mocnych stron Alexa Tacital Sport należą: przystępna cena, zastosowanie sprawdzonych materiałów oraz solidność wykonania. Więcej na temat tego sprzętu można się dowiedzieć z nowego materiału filmowego opublikowanego na stronie Zakładów Mechanicznych www.zmt.tarnow.pl.

Materiał Pejzaż po Defenderze pokazuje także inne produkty gotowe do wprowadzenia na uzbrojenie sił zbrojnych. Jednym z nich, który ma stanowić wariant uzbrojenia żołnierza przyszłości Tytan jest opracowany w Tarnowie granatnik RGP-40. Ta podręczna artyleria pozwala pokryć ogniem sześćset metrów kwadratowych terenu, ale jej zastosowanie jest znacznie bardziej uniwersalne. Można strzelać pociskami z gazem obezwładniającym. Jest też amunicja hukowa i pozwalająca na otwieranie drzwi na odległość. Granatniki mogą być wykorzystywane akcji kontroli rozruchów lub przy operacjach antyterrorystycznych.

ZM Tarnów

Reklama

Komentarze (2)

 1. bisley

  To w Polsce cywil może kupić taką broń ???? W ogóle jakąś palną broń ????

  1. Strzelec Sportowy

   tak, bez problemu. Wstepuje do klubu strzeleckiego, po 3 mc zdaje patent i zaopatruje sie w licencje sportowa. W tym samym czasie startuje w zawodach otwartych na tyle sposob na ile chce uzasadniac ilosc sztuk na pozwoleniu. Nastepnie bada w np WIML i sklada papiery w WPA. Po kilku tygodniach otrzymuje pozwolenie na wszystko nie samoczynne do 12mm. Nastepnie zglasza sie po bezterminowe promesy i jesli ma ochote to kupuje to co go interesuje. Musi tylko pamietac o skladkach i startach. Jedyny problem to gdzie strzelac dlugie dystanse. Samych wewnetrznych dziesiatek!

  2. Strzelec Sportowy

   W kazdym wiekszym miescie jest sklep z bronia, ewentualnie mozna sprowadzic, wystarczy miec pozwolenie.

 2. Artwi

  I z takich wiadomości się cieszę! Oby "polski" rząd im nie "pomagał"!

Reklama