Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

PGZ podpisała porozumienia o współpracy z WAT i WITU

Fot. Defence24.pl
Fot. Defence24.pl

Polska Grupa Zbrojeniowa podpisała w czwartek porozumienia o współpracy w zakresie badań, rozwoju i realizacji projektów w dziedzinie obronności z Wojskową Akademią Techniczną i Wojskowym instytutem Technicznym Uzbrojenia.

Prezes PGZ Błażej Wojnicz ocenił, że umowy potwierdzają strategiczną rolę Grupy nie tylko w systemie pozyskiwania sprzętu wojskowego przez MON, ale przede wszystkim w systemie współpracy w zakresie innowacji, badań i rozwoju z polskimi uczelniami.

Czytaj więcej: Najnowsze informacje i analizy z Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach 

Dzisiaj podpisujemy strategiczną współpracę z polskimi uczelniami, które podlegają Ministerstwu Obrony Narodowej, ponieważ zarówno my, jak i Wojskowa Akademia Techniczna i Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia mamy świadomość, że polskie wojsko potrzebuje najnowocześniejszego, najlepszego, najskuteczniejszego sprzętu na polu walki. I my taki sprzęt we współpracy z tymi instytucjami chcemy Wojsku Polskiemu dostarczyć, ale nie tylko Wojsku Polskiemu – powiedział Wojnicz.

Dyrektor WITU płk Jacek Borkowski ocenił, że podpisana w czwartek umowa jest nowym otwarciem współpracy Instytutu ze spółkami PGZ. – Faktem jest, że nasza współpraca do tej pory również układała się bardzo ciekawie, wspomnę tutaj o modułowym systemie broni strzeleckiej nazwanym Grot. Wierzę, że podpisane dzisiaj zaowocuje konkretnymi wynikami już w najbliższym czasie – powiedział natomiast prorektor WAT prof. Lucjan Śnieżek.

RAL

Serwis Specjalny Defence24MSPO 2017 - wiadomości i analizy z Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach

Reklama

Komentarze (2)

  1. wz

    Jeżeli będą ze sobą ściśle współpracować a nie konkurować to efekty mogą być.

  2. Mietek

    Pewnie. Za rok znów można podpisać. Jak odnowienie małżeństwa. Kij tam....

Reklama