Pence ogłosił wygraną Bidena; Kongres USA zakończył posiedzenie

7 stycznia 2021, 10:16
ErEds3xXEAERziK
Fot Joe Biden /Twitter
Reklama

Wiceprezydent USA Mike Pence, jako przewodniczący Senatu, ogłosił w czwartek w parlamencie, że wybory prezydenckie wygrał Demokrata Joe Biden. Po środowym wtargnięciu na Kapitol zwolenników prezydenta Donalda Trumpa i czterech zgonach w trakcie zamieszek, Kongres zakończył swoje posiedzenie modlitwą.

Kongres uznał głosowanie Kolegium Elektorów, w którym Biden uzyskał 306 głosów, a Trump 232.

Posiedzenie parlamentu zakończyło się nieco przed godz. 4 rano w czwartek czasu miejscowego.

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 7
Reklama
Marek1
sobota, 9 stycznia 2021, 14:08

Po raz pierwszy w historii USA i świata chyba też, wybory przeprowadzono i rozstrzygnięto poprzez mainstreamowe media. Koronawirusowa histeria medialna odegrała tu wiodąca rolę, choć NIE bez znaczenia była też zdrada większości najwyższych działaczy partii republikańskiej od dekad zajmujących intratne synekury polityczne w administracji oraz obu izbach parlamentu USA.

dropik
piątek, 8 stycznia 2021, 09:40

Jeszcze chwila i koniec 4-letniego cyrku ,w którym , jako państwo, też żeśmy brali udział do samego końca , o czym świadczy wczorajsza wypowiedź prezydenta.

sża
piątek, 8 stycznia 2021, 13:59

A co z Fortem Trump? Zastąpi go bidenfort?

BUBA
sobota, 9 stycznia 2021, 16:14

Amerykanie zostaja w Niemczech. Niemcy beda dalej kasowac bo to dla nich lukratywny interes.Kolo sie zamyka. Polsaka zostaje sama. Ale przedtem Amerykanie niezle na WP zarobili. Historia sie powtarza. W 39 Francuzi teraz Ameryka ......

Ech
piątek, 8 stycznia 2021, 00:51

Taki stan Gorgia np . Roznica glosow 12 tys. Czyli malutka. Jesli od tego ma zalezec wladza w najsilnijszym pansiwie swiata. Przez Covida czlonkwie komisji stali ok 3 metrow od siebie i sa filmiki na Youtobe jak glosy sa wyrzcane (te oddane na Trumpa) Wczoraj wielu senatarow repubikanskich mialo zagloswac za powatrnym zbadaniem wyborow, ale po tej akcji wycfali sie. Prawdodonbnie akcja Sil specjanych - bo nahle Policja ucieka i demostrancji wchdza do Parlamentu. I sprawa zalatwiona.

Wojtekus
piątek, 8 stycznia 2021, 14:12

Nie od Georgi zaleza wyniki wyborow. Trump przegral w kilku innych potrzebnych mu stanach takich jak Pennsylwania czy Arizona lub Nevada.

Polin
czwartek, 7 stycznia 2021, 11:42

Nareszcie, ile można było czekać.

Tweets Defence24