Reklama

Geopolityka

Pakistan zestrzelił irański bezzałogowiec

Fot. Eric Salard/wikipedia.com/CC BY-SA 2.0
Fot. Eric Salard/wikipedia.com/CC BY-SA 2.0

Władzie w Islamabadzie poinformowały o zestrzeleniu irańskiego bezzałogowca.

Władzie w Islamabadzie poinformowały o zestrzeleniu irańskiego bezzałogowca przez samolot myśliwski sił powietrznych Pakistanu. Do incydentu doszło w prowincji Beludżystan, położonej w południowo-zachodniej części Pakistanu.

Do zestrzelenia miało dojść w miniony weekend, w głębi pakistańskiej przestrzeni powietrznej. Wg. niepotwierdzonych informacji intruza zestrzelił samolot JF-17.

W minionych miesiącach Teheran kilkukrotnie wyrażał zaniepokojenie działaniami sunnickich bojówek terrorystycznych, operujących na granicy pakistańsko-irańskiej. Szef sztabu armii irańskiej ostrzegł, że dowodzone przez niego siły są gotowe do uderzenia na nieprzyjaciela nawet na obszarze Pakistanu, co wywołało gwałtowne protesty w stolicy tego państwa.

Reklama

Komentarze (3)

  1. Micha

    Iran nie ma czego szukać w starciu z Pakistanem. Pakistan lekko licząc ma z dwieście nowoczesnych myśliwców, że o broni jądrowej nie wspomnę

  2. Whiro

    Na miejscu Iranu bym się zastanowił co robię bo mogą dostać jakąś głowicą taktyczną.

  3. sojer

    To akurat nie powinno dziwić, bo Pakistan ma długą historię zestrzeliwania sowieckich intruzów tj. Su-17 i MiG-23. W tym celu Amerykanie dostarczyli im sporo F-16. Iran natomiast mógłby zainwestować w jakiś nowy sprzęt, bo ich najmłodsze MiG-29 mają prawie 30 lat.

Reklama