Od Narwi do symulatorów. Najważniejsze umowy MSPO 2021

9 września 2021, 08:57

Podczas targów MSPO 2021, w obecności prezydenta Andrzeja Dudy i ministra obrony Mariusza Błaszczaka podpisano kontrakty związane z modernizacją techniczną Sił Zbrojnych RP, w tym:

  • Umowę ramową na dostawy systemu obrony powietrznej Narew, którego głównym wykonawcą będzie PGZ
  • Umowę na pracę rozwojową i dostawy KTO Rosomak w wersji rozpoznania skażeń 
  • Kontrakty na dostawy interrogatorów IFF oraz laboratorium radaru TRS-15 Odra, które dostarczy PIT-RADWAR
  • Umowę z Saab AB na dostawę Kompleksowego Systemu Symulacji Pola Walki oraz czterech zestawów Laserowych Symulatorów Strzelań. KSSPW trafi do Drawska Pomorskiego, LSS na cztery inne poligony
Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 5
LoaMax
poniedziałek, 13 września 2021, 12:11

Ja im proponuje ,kupić symulator ,pt .jak najlepiej przeprowadzić modernizację WP ,bo ta banda tępych strzał się do niczego nie nadaje .

Woyak
piątek, 10 września 2021, 15:19

Ogólnie ważne i istotne umowy, które cieszą, jednak jest pewien niedosyt gdyż liczba tych umów jest skromna, brak nawet konkretnych umów na kolejne elementy wyposażenia i uzbrojenia indywidualnego żołnierzy w tym na elementy programu Tytan, deklaracji ujednolicenia wyposażenia żołnierzy, brak umowy na produkcję licencyjną lekkich granatników piechoty czy chociażby na dokończenie rozwoju polskich ppk Pirat i Moskit a także informacji o deklaracji ich pilnego pozyskania, brak także umowy na rozwój Pioruna 2 czy pozyskanie wielu zestawów krajowych ZSMU dla wojsk lądowych, odwlekanie umowy na BMSy choćby dla Rosomaków. Do tego dość cicho o pozyskaniu krajowej amunicji w tym precyzyjnej, programowalnej co także powinno być jednym z priorytetów.

AK
niedziela, 12 września 2021, 19:06

Te postulaty są ważne. Nie uwzględniają jednak jednego, dość istotnego elementu - ograniczeń budżetowych. Itak, trzeba przyznać, w kwestii zakupów dla Wojska, od ostatniej "zmiany warty" w polityce, dzieje się bardzo dużo dobrego

Woyak
niedziela, 12 września 2021, 20:28

Z dobra zmianą we wojsku za tych rządów się zgadzam bo nie da się ukryć, że jest lepiej niż kiedyś

Zmrol
sobota, 11 września 2021, 14:22

W rzeczy samej

Tweets Defence24