Geopolityka

Nowoczesna: Prezydent powinien zwołać RBN

John McCain, fot. Wikimedia CC0 Public Domain
John McCain, fot. Wikimedia CC0 Public Domain

Słowa senatora Johna McCaina wywołały poruszenie wśród polityków partii Nowoczesnej. Jak podkreślił polityk podczas konferencji w Monachium, Polska będzie jednym z krajów, które zostaną poddane pewnej presji ze strony Rosji. Według Nowoczesnej prezydent, powinien w takiej sytuacji zwołać Radę Bezpieczeństwa Narodowego.

Katarzyna Lubnauer, rzeczniczka Nowoczesnej, była w poniedziałek pytana w radiowych "Sygnałach Dnia" o słowa amerykańskiego senatora Johna McCaina, który mówił na Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium, że nadszedł czas testowania USA. Ocenił, że jednym z krajów, który zostanie poddany „pewnej presji”, jest Polska.

Zdanie to zostało skierowane do prezydenta Dudy, który uczestniczył z senatorem McCainem w tym samym panelu. Posłanka Nowoczesnej zwróciła uwagę, że jeszcze tego samego dnia polski prezydent spotkał się z amerykańskim senatorem.

"Niewątpliwie warto zwrócić uwagę na wypowiedz pana senatora McCaina, ale zwróćmy uwagę też na to, że ona padła na koniec pewnego panelu, po wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy i potem jeszcze prezydent Andrzej Duda widział się z senatorem McCainem, z tego co wiem rozmawiał wieczorem" - mówiła.

Jeżeli jest jakiekolwiek zagrożenie, to myślę, że wszyscy w Polsce powinni to zagrożenie poznać, a przynajmniej liderzy partii opozycyjnych.

Katarzyna Lubnauer, rzeczniczka Nowoczesnej

Posłanka Nowoczesnej, oceniła słowa McCaina jako "kluczowe z punktu widzenia tego co się wydarzyło w Monachium". "Rozumiem, że Andrzej Duda spytał o te słowa (...), bo tak to trudno jest mi powiedzieć, co autor miał na myśli" - dodała. W ocenie Lubnauer, prezydent powinien zwołać posiedzenie RBN. "Ja bym oczekiwała, szczerze mówiąc, zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego, żeby prezydent Andrzej Duda mógł wyjaśnić wszystkim liderom partii opozycyjnych, jakie jest zagrożenie dla Polski, o co chodziło w słowach pana senatora McCaina. Bo my tak naprawdę je interpretujemy w tej chwili, wszyscy interpretują, każdy się zastanawia, co on miał na myśli, mówiąc o tej presji, w jaki sposób ta presja będzie wyglądać" - argumentowała posłanka.

PAP - mini

 

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.