Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Niedzielny przegląd prasy: Kolejne fiasko Agencji Mienia Wojskowego, Nowy minister wyszedł z cienia, Rosja mówi Polsce „Niet"

Bartłomiej Sienkiewicz - fot. premier.gov.pl
Bartłomiej Sienkiewicz - fot. premier.gov.pl

Niedzielny przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa.Dziennik Bałtycki w artykule "Nie udało się sprzedać atrakcyjnych gruntów w Helu" pisze o kolejnym fiasku Agencji Mienia Wojskowego, która usiłuje sprzedać swoje grunty w Helu. Choć byli chętni, do piątku nikt nie wpłacił wadium, by móc uczestniczyć w licytacji (…) W AMW mieli nadzieję, że gruntami mogą zainteresować się inwestorzy z branży turystycznej. Ci, na których w Helu czekają najbardziej. Nasze działki znajdują się blisko latarni morskiej, czyli jednej z największych atrakcji Helu podkreśla Małgorzata Golińska. – Grunty sąsiadują też z jedną z najbardziej uczęszczanych plaż na Półwyspie Helskim. Dodatkowym atutem miały być opracowane dwa lata temu plany zagospodarowania przestrzennego, które przewidują możliwość przekształcenia istniejących dawnych zabudowań wojskowych na potrzeby hotelowo-pensjonatowe.

Polska Gazeta Wrocławska w artykule "Nowy minister wyszedł z cienia" pisze, że jeśli Bartłomiej Sienkiewicz utrzyma klasę swoich pierwszych miesięcy do końca tej kadencji Sejmu, zakończy ją jako jeden z najważniejszych i najlepszych ministrów rządu premiera Donalda Tuska (…) Po nieco ponad dwóch miesiącach w ministerstwie Sienkiewicz ma już za sobą chrzest ognia-w postaci sprawy memorandum gazowego. Po czym zaczął szykować się do finalizowania newralgicznej reformy służb. Zapowiedział też bardzo serio „drugą wojnę" ze zorganizowaną przestępczością – na miarę tej pierwszej, w wyniku której w rozsypkę poszły Pruszków i Wołomin (…) Jest człowiekiem doskonale przygotowanym do pełnienia funkcji ministra spraw wewnętrznych. Ma za sobą drogę analityka Urzędu Ochro ny Państwa, był także współtwórcą – i przez lata wicedyrektorem odpowiedzialnym za Wschód -Ośrodka Studiów Wschodnich. Od 10 lat prowadził wysoce specjalizowaną działalność biznesową – zajmował się konsultingiem m.in. w energetyce. Do tego miał bogaty, ciekawy i wartościowy dorobek publicystyczny.

SE w tekście "Rosja mówi Polsce „Niet"" przypomina, że w ostatnim czasie domagaliśmy się zwrotu od Rosjan 18 cennych obrazów będących własnością Polski. Wczoraj polskiemu ministrowi kultury Bogdanowi Zdrojewskiemu (55 l.) jego odpowiednik w Rosji Władimir Medinski (43 l.) powiedział stanowcze „nie". – Obrazy zostały opłacone krwią naszych żołnierzy. Nie my rozpoczęliśmy tę wojnę – mówi cytowany przez agencję RIA Nowosti Miedinski. Jak twierdzi, nie zamierza nawet rozpatrywać możliwości zmiany statusu tych dzieł.

(PAM)
Reklama

Komentarze

    Reklama