Reklama

Geopolityka

Najnowsza rosyjska fregata przejdzie próby zdawczo-odbiorcze na Dalekiej Północy

Rosyjska fregata "Admirał Fłota Sowietskogo Sojuza Gorszkow". Fot. A. Nitka
Rosyjska fregata "Admirał Fłota Sowietskogo Sojuza Gorszkow". Fot. A. Nitka

Fregata rakietowa „Admirał Fłota Sowietskogo Sojuza Gorszkow” (417), prototypowa jednostka projektu 22350, opuściła Bałtyk i wyruszyła na Morze Białe w celu przeprowadzenia prób państwowych przed planowanym na listopad-grudzień br. wejściem jej do służby.

Okręt ten jest pierwszym z serii oceanicznych jednostek eskortowych budowanych dla WMF FR przez stocznię Siewiernaja Wierf z Sankt Petersburga. Położenie jego stępki odbyło się 1 lutego 2006 r., wodowanie miało miejsce 29 października 2010 r., zaś w pierwsze próby morskie okręt wyruszył 18 listopada 2014 r.

Testy stoczniowe, prowadzone przez ostatnie miesiące na Bałtyku, obejmowały wszechstronne próby siłowni i urządzeń ogólnookrętowych, systemów nawigacyjnych, łączności oraz urządzeń obserwacji technicznej. Sprawdzono właściwości manewrowe jednostki, poziom przechyłów oraz drgań w czasie marszu z różnymi prędkościami, w tym również maksymalną. Natomiast na poligonach morskich Floty Bałtyckiej przeprowadzono próby uzbrojenia artyleryjskiego i rakietowego oraz współpracy ze śmigłowcem pokładowym.

(AN)

Reklama

Komentarze (1)

 1. Phobos

  A my kiedy?

  1. xfgn

   Jak wszystko dobrze pójdzie i każdy się nachapie to za jakieś 30 do 40 lat...

  2. kapralek

   Co kiedy? Kiedy szer. Phobos przejdziecie próby zdawczo - odbiorcze? Ano jak was szeregowy ktoś będzie chciał zdać i odebrać. Odmaszerować szeregowy!

Reklama