Polityka obronna

Naboje, granaty i paralizatory dla ABW

Fot. ABW
Fot. ABW

Przedmiotem zamówienia składanego przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego jest dostawa amunicji, granatów oraz paralizatorów. Termin składania wniosków wyznaczono na 13 maja 2016 roku.

ABW w ramach jednego przetargu składa zamówienie publiczne na zakup amunicji, granatów oraz paralizatorów. Podzielone je na siedem części, dopuszczając jednocześnie realizację zamówienia częściami.

Pierwsza część dotyczy zakupu naboju pistoletowego kal. 9x19 mm Parabellum z pociskiem całkowicie pokrytym płaszczem (TFMJ - Total Full Metal Jacket) w liczbie 520 000 szt. W drugiej planuje się zakupić 17 tys. sztuk naboju kal. 5,56x45mm NATO z pociskiem SS109 lub równoważnym. Trzecia część dotyczy 10 tys. nabojów kal. 5,56x45 mm NATO nierykoszetujących, przeznaczonych do strzelania z karabinków G36.

W zamówieniu czwartym ABW planuje zakup 100 sztuk granatów dwuhukowobłyskowych NICO lub równoważnych. W szczegółach zamówienia określone jest, że granat powinien być wodoodporny i zbudowany z obudowy niefragmentującej. Natężenie jego dźwięku z odległości 2 m powinno wynosić 170 dB, zaś ilość wydzielanego dymu powinna być zredukowana do minimum.

W części 5. i 6. ABW zamawia naboje do granatnika kal 40x46 mm z pociskiem Huk-Błysk oraz do granatnika kal 40x46 mm z pociskiem dymnym (NT/15-P) lub równoważnym. Liczba zamawianych amunicji do granatników wynosi 100 sztuk każdego rodzaju. Natężenie dźwięku przy zamawianym naboju HUK-BŁYSK powinno wynosić 150 dB, pocisk ma mieć możliwość wystrzelenia na odległość 100 m.

Ostatnia część zamówienia dotyczy paralizatorów elektrycznych nowej generacji z dwoma gniazdami na kartridże inicjowane niezależnie od siebie w liczbie 15 sztuk wraz z kompletem kartridży.

Czytaj także: 10 mln naboi dla polskiej policji.

 

Komentarze (3)

 1. zLoad

  Byl ostatnio news o prokuratorze ktory naslal ABW i skarbowke na niewinnego biznesmena. Ten poniosl straty. Okazalo sie ze nie popelnil przestepstwa. Logiczne nastepstwo - poddanie prokuratora sledztwu jakie byly jego prawdziwe motywy. ALE jesli struktura jest niedopasowana rozmiarowo do dzialan ktore ma podejmowac to owe dzialanie jest odbieraniem sobie - ujme to - tego co daje prace (nie daje ani nie placi ale ma mozliwosci decyzyjne). Demoralizacja? Wiec nie dopasowaywanie struktury moze sluzyc jej ZNISZCZENIU. A na pewno sprawienie ze bedzie dzialac wewnetrznie sprzecznie. I to sprawi ze bedzie miala utudniony kontakt ze spoleczenstwem. A potem to juz mozna wszystko. Czyli zbieranie osob ktore prezentuja postawy patriotyczne do okreslonych struktur gdzie beda deformowane. :) I sama bedzie sie bronic przed redukcja, i w ten sposob bedzie zapewniac trwanie procesu. No ja tak to widze. Wiec procedura wyglada zbieranie elementu wartosciowego do ABW tam powodowanie ze jak chca dzialac to musza wykonywc ewidentnie szkodliwe decyzje przez to niszcza gospodarke przez to maja jeszcze mniej pracy przez to coraz bardziej niszczace zadania musza wykonywac :))) Petla zmierzajaca do zniszczenia sturuktury i otoczenia. Zeby plan zadzialal trzeba utrzymywac jak najwiekszy rozmiar temu co sie chce zniszczyc. Im wiekszy tym wieksze szkody. Sluzbe bedzie sie bronic i przez to proces bedzie trwal. Wiec trzeba jej dac takie uprawnienia ktore zabezpiecza destrukcyjne dzialanie. Taka petle mozna wylozyc. Upewnic sie przede wszystkim nie bedzie wplywu na dzialania przedsiebiocy, jeszcze zanim sie podejmie jakiekolwiek dzialnia. Potem sprawdzenie prokuratora. Na koncu zbadanie zleconego przypadku. I jest praca hehehh bez szkod hehe mozna obserwowac czy czynniki obce nie probuja wplywac na dzialanie ktore nie przynosza zamierzonego efektu. Tanie gierki. Jesli tak moglo byc to nie sprawka rosjan tylko kilku przyglupow z Kremla ktorzy sie nudza.

 2. patriota

  ABW się zbroi, BOR się zbroi, policja się zbroi... Jakis zamach stanu się szykuje?

  1. facepalm

   halo patriota, włączamy myślenie i łączymy fakty. Światowe Dni Młodzieży, Szczyt NATO, coś świta?

  2. zLoad

   A czemu mialby tu ktos robic zamach stanu? System ma regularne pensje, pewne, oplacane wszystkie skladki. A obywatele to z kijami to moga sobie pobiegac po parku. Mlodzi ktorzy maja rodzicow w systemie sami tam trafiaja, a reszta na zmywak do Anglii. Ogolnie, chce powiedziec , ze nie widze powodu dla ktorego trybiki systemowe mialyby sie przejmowac czymkolwiek.

 3. zLoad

  Wiedza czego chca hehe