Reklama

Geopolityka

Myśliwce F-22 Raptor skierowane do Japonii. Odpowiedź na kryzys Tokio-Pekin

F-22 podczas tankowania z samolotu KC-10 - fot. USAF
F-22 podczas tankowania z samolotu KC-10 - fot. USAF

Dwanaście myśliwców piątej generacji F-22 Raptor zostanie w najbliższych dniach wysłanych do Japonii z bazy lotniczej w Langley - czytamy w oficjalnym komunikacie US Air Force. Jest to wyraźny sygnał o uwadze, jaką amerykańska administracja zwraca na kryzys na linii Tokio-Pekin. 

Przebazowanie najnowocześniejszych używanych operacyjnie myśliwców amerykańskiego lotnictwa odbędzie się w ramach standardowej dla sił USAF rotacji. Operacja zostanie zrealizowana w ciągu najbliższych kilku dni i obejmie 12 myśliwców F-22 oraz około 300 osób personelu lotniczego należącego do 18. Skrzydła USAF.

Maszyny dołączą do stacjonujących w bazie lotniczej Kadena na Okinawie maszyn należących do 18 Skrzydła USAF. Są wśród nich myśliwce F-15, tankowce powietrznych Boeing KC-135R/T Stratotanker, samoloty AWACS Boeing E-3 Sentry oraz śmigłowce HH-60 Pave Hawk.

Reklama

Komentarze (5)

 1. Viktor

  Żeby tylko piloci nie udusili się podczas przebazowania.

  1. sg 1

   haha to dobre:)

 2. Arek

  Ludzie to bzdura , wejdźcie na google mapy wyraźnie widać od dawna stacjonujące tam na stałe F-22 !!! nawet specjalnie dla nich remontowano kilka schronochangarów !!!

 3. ARtwi

  Rosjanie się ucieszą. Będą mogli pomierzyć pola fizyczne tych maszyn.

 4. Arek

  Na Okinawie od dawna stacjonują F-22 !!!!!!!!!

 5. Wojtekus

  Bardzo dobry pokaz. Widac ze wrazie napiecia z jednym z naszych sasiadow ze wschodu, USA przebazuje 12 F-22 do Polski. Super informacja! Kazdy wie ze to sie nigdy nie stanie i nie ma na nich co liczyc.

Reklama