Reklama

Geopolityka

Minister Macierewicz spotkał się z ukraińskimi parlamentarzystami

Minister obrony narodowej spotkał się z ukraińskimi parlamentarzystami. Podczas spotkania rozmawiano o współpracy kulturowej, gospodarczej i politycznej, a także o kwestiach bezpieczeństwa. 

Jak poinformowało ministerstwo obrony narodowej w spotkaniu, które odbyło się w ministerstwie obrony narodowej uczestniczył także przewodniczący Polsko-Ukraińskiej Grupy Parlamentarnej, poseł Michał Dworczyk.

Nasza dzisiejsza rozmowa była poświęcona współpracy kulturowej, gospodarczej i politycznej. We wszystkich dziedzinach ta współpraca rozwija się bardzo dobrze. (…) Mamy wspólne doświadczenia tragiczne, ale mamy też wspaniałe doświadczenia, i to one nas łączą. Liczę na to, że przezwyciężenie złej przeszłości pozwoli na potwierdzenie współdziałania i współpracy polsko – ukraińskiej tak potrzebnej wobec agresji rosyjskiej zagrażającej całej Europie.

Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej

Minister Antoni Macierewicz podziękował parlamentarzystom za projekt dotyczący przygotowania cyklicznego, polskiego programu, który będzie emitowany w  telewizji ukraińskiej  - To dobry przykład rozwoju naszej współpracy i za niego bardzo dziękuję – dodał szef MON.

Nasza współpraca układa się bardzo dobrze. Podczas ostatniego spotkania ministrów obrony mieliśmy okazję rozmawiać na temat Ukrainy. Jak Państwo wiecie, sekretarz obrony J.Mattis jednoznacznie wypowiedział się w sprawie konieczności przywrócenia integralności terytorialnej Ukrainy, Gruzji, wszystkich tych krajów, które padły ofiarą agresji ze strony rosyjskiej.

Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej

"Ostatniej nocy, kiedy byliśmy tu w Polsce, trzech ukraińskich żołnierzy zginęło koło Doniecka, 10 zostało rannych. Musimy wszystko robić razem, żeby ta wojna się skończyła i żeby agresor nie był na ukraińskiej ziemi, i oczywiście na ziemi europejskiej. (…)  Mamy w ciągu ostatnich lat współpracę w sferze militarnej, chciałbym, że by ta współpraca była coraz większa"  - mówił po spotkaniu przedstawiciel ukraińskiego parlamentu Mykoła Kniażycki. Kniażycki podziękował też za pracę polskich instruktorów wojskowych, szkolących ukraińskich żołnierzy pod Jaworowem i pod Lwowem.

Reklama

Komentarze

    Reklama