Reklama

Polityka obronna

Marek Kubiak szefem Rządowego Centrum Bezpieczeństwa

Fot. MSWiA
Fot. MSWiA

Premier Beata Szydło powołała Marka Kubiaka na stanowisko Szefa Rządowego Centrum Bezpieczeństwa – informuje MSWiA.

Marek Kubiak został powołany na stanowisko szefa Rządowego Centrum Bezpieczeństwa z dniem 17 grudnia. Zastąpił na stanowisku dotychczasowego szefa RCB, Krzysztofa Malesę.

W latach 2007-2008 Marek Kubiak pełnił funkcję Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. W latach 2006-2007 sprawował stanowisko Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu, a wcześniej - zastępcy Komendanta Miejskiego w Koninie.

Premier Beata Szydło 17 grudnia br. upoważniła Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka do sprawowania nadzoru nad RCB – informuje MSWiA.

Do podstawowych zadań Rządowego Centrum Bezpieczeństwa należy dokonywanie pełnej analizy zagrożeń, w oparciu o dane uzyskiwane ze wszystkich możliwych „ośrodków kryzysowych” funkcjonujących w ramach administracji publicznej oraz w oparciu o dane od partnerów międzynarodowych. Zgodnie z informacją zamieszczoną przez jednostkę, Centrum jest też odpowiedzialne m.in. za opracowywanie optymalnych rozwiązań pojawiających się sytuacji kryzysowych, a także koordynowanie przepływu informacji o zagrożeniach.

Reklama

Komentarze (3)

 1. Bereza

  Niedługo zatrudnią tam strażaka sprzed II wojny światowej. Zuzurpowali sobie urząd i traktują jak własną strażnicę

 2. Lotnik

  Straż pożarna jest najważniejszym ogniwem w systemie dzialań kryzysowych i dlatego to jest dobra kandydatura i kompetentny kandydat. Jeśli nie znacie tematu to nie piszcie opinii.

 3. Kowalski

  Aha. No to mamy strażaka na stanowisku szefa RCB. Brawo. Rząd fachowców.

  1. Veritas

   No to się kolego Kowalski skompromitowaliście. Strażak w zrządzaniu kryzysowym to bardzo dobra rekomendacja, w przeciwieństwie do dotychczasowego szefa RCB Malesy który jest filologiem litewskim.

  2. wqq

   Kolego , kandydata na jakiekolwiek stanowisko po kwalifikacjach i czynach a nie po legitymacjach partyjnych poznamy i rozliczymy.Warto o tym pamiętać chociażby dla dobra kraju .

  3. @

   Myśl. Nie zatracaj sie w krytyce....

Reklama