Reklama

Geopolityka

Lider separatystów odbity z rąk sił ukraińskich. Walka na granicy

Fot. dpsu.gov.ua
Fot. dpsu.gov.ua

Prorosyjscy bojownicy po walce z siłami bezpieczeństwa odbili Walerija Bołotowa, samozwańczego gubernatora obwodu ługańskiego na wschodzie Ukrainy.

Jak podaje ukraińska straż graniczna, Walerij Bołotow został zatrzymany podczas próby przekroczenia granicy państwowej Ukrainy. Grupie prorosyjskich bojowników po ataku na posterunek graniczny udało się odbić jednego z najwyższych przywódców tzw. separatystów.

Bezpośrednio po zatrzymaniu Bołotowa, na ukraińskim posterunku granicznym ogłoszono alarm w celu przygotowania się do ewentualnej walki. Po pewnym czasie punkt kontrolny został otoczony przez grupę około 200 uzbrojonych bojowników, domagających się wypuszczenia przywódcy tzw. separatystów. Podjęto negocjacje, oczekując jednocześnie na przylot śmigłowców w celu wywiezienia więźnia.

Prorosyjscy bojownicy po kilkudziesięciu minutach zaatakowali posterunek graniczny, używając broni, w tym granatów. Ostatecznie udało im się odbić Walerija Bołotowa. Nie ma na razie informacji o ofiarach. Ponadto, 16 maja w Doniecku tzw. separatyści przejęli kontrolę nad koszarami należącymi do Gwardii Narodowej. „Ukraińska Prawda” donosi o wszczęciu śledztwa związanego z podejrzeniem podczas tego incydentu popełnienia przestępstwa przez niektórych przedstawicieli sił ukraińskich.

Reklama

Komentarze (5)

 1. jang

  ciężkie walki jakie tam stoczono przyniosły wiele ofiar.Samych butelek po wódce ofiarowano z 50 szt..

 2. ale jaja

  To gdzie go trzymali ? w wychodku na skraju lasu,doprawdy armia ukraińska niczym nie różni się od kacapskiej. Jedna wielka żenada.

 3. Anty Rusek

  Normalnie kpina!!! Ta Ukraina to jedne wielkie bagno !

  1. Wojtekus

   Tak to jest jak dochodzi do sabotazu wewnetrznego. We wrzesniu 1939 roku WP tez nie moglo za duzo na wschodzie z powodu aktywnosci partyzantki ukrainskiej ktorej udalo sie rozbic wiele skladow polskiej broni i powaznie utrudnic realizacje zadan.

 4. Dier

  Trzeba było na miejscu zastrzelić tego sukinsyna.

 5. Eo

  Nie mam pytań

Reklama