"Kucharz Putina" założył fundację, która zajmie się prawami człowieka na Zachodzie

23 marca 2021, 10:41
Riot_Cops_(2823225195)
Zdjęcie ilustracyjne Fot: Tony Webster/wikipedia.com/CC BY 2.0
Reklama

Rosyjski biznesmen Jewgienij Prigożyn, nazywany w mediach "kucharzem (prezydenta Rosji Władimira) Putina", założył Fundację Walki z Represjami, która zajmie się walką o prawa człowieka w krajach zachodnich - podała we wtorek niezależna telewizja Dożd.

O powstaniu fundacji poinformowała najpierw grupa biznesowa Concord, której właścicielem jest Prigożyn. "Do celów i zadań organizacji należy walka o prawa człowieka w krajach zachodnich i wsparcie aktywistów obywatelskich" - głosi oświadczenie opublikowane w mediach społecznościowych.

Fundacja złożyła już dokumenty niezbędne do rejestracji.

Prigożyn określany jest przez rosyjskie media "kucharzem Putina", ponieważ zbił fortunę na restauracjach, zamówieniach publicznych i cateringu dla dygnitarzy Kremla i jego zagranicznych gości. Z biznesmenem media niezależne wiążą "fabrykę trolli", działającą w Petersburgu. Przez rosyjskie media oligarcha jest wiązany także z działalnością prywatnej firmy wojskowej potocznie nazywanej "grupą Wagnera", której najemnicy działają na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Reklama
Reklama

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 24
Reklama
viktor
środa, 24 marca 2021, 12:26

Czyli oficjalnie założyli fundację dla finansowania V kolumny w dowolnym formacie i kraju. Od fejkowych mediów do partyzantki miejskiej...

polska akcja afirmatywna w mediach
środa, 24 marca 2021, 17:46

No prosze to tak jak fundacja Adenauera czy fundacja Batorego po Agore. Partyzantke miejska feministek tez wspieraja,zwlaszcza w duzych miastach. Nie wiem skad te poczucie wolnosci i wyzszosci wobec Rosji skoro tutejszy moderator to cenzura na poziomie Chin...Malo tego w Chinach represje dotykaja glównie krytyków partii natomiast w zachodnich rezimach jest cala masa swietych krów,dogmatów których nie wolno krytykowac. Jesli ktos napisze ze mozna zalozyc partie i przejac wladze to wysmieje bo przyklad Le Pen i jej panstwowa blokada (od mediów po banki) to tylko ulamek tego co wyprawiaja "wolne kraje" wobec opozycji.

nLL
środa, 24 marca 2021, 12:07

Dożd' to radio, nie telewizja. Dostępne tylko w Moskwie i Petersburgu. Wykłada co prawda materiały wideo na Youtube, gdzie każdy może je obejrzeć. Radio opozycyjne, chociaż częściowo finansowane przez rosyjskie koncerny państwowe.

jans
wtorek, 23 marca 2021, 20:54

No nareszcie poszli po rozum do głowy. Cos takiego to juz powinno powstac 30 lat temu i mieliby spokój. Brawo, tak trzymac i ostro działac.

wtorek, 23 marca 2021, 23:43

30 lat temu to Rosja żebrała o kredyty na tym złym zachodzie, więc sam rozumiesz że za bardzo nie mogła fikać ;)

rozczochrany
wtorek, 23 marca 2021, 19:37

Dobry ruch. Szacun.

czytelnik D24
wtorek, 23 marca 2021, 15:39

Kolejna fundacja-atrapa którą będzie płynął strumień pieniędzy z ominięciem wszelakich sankcji.

dresy
wtorek, 23 marca 2021, 14:37

To jest rosyjski odpowiednik tego co robią na świecie Amerykanie, roznosząc po świecie swój bajzel: Afganistan, Irak ( a miało być w tych krajach tak wspaniale) ile to już razy USA obiecywało koniec okupacji tych krajów.

wtorek, 23 marca 2021, 23:42

Cywile w Afganistanie mają inne zdanie.

Kiks
wtorek, 23 marca 2021, 14:21

Pytanie jakim cudem ktoś na to wyraził zgodę. Pokazuje to tylko skretynienie instytucji europejskich, bo chyba nikt nie ma wątpliwości po co ta "fundacja" została załozona.

HeHe
wtorek, 23 marca 2021, 19:07

Jak narazie nikt nie wyraził - dopiero złożyli wniosek o rejestrację. Podobnie jak rejestracja preparatu Sputnik nie nastąpi zapewne zbyt prędko :)

SOWA
wtorek, 23 marca 2021, 21:49

To chyba dobrze, że Rosjanie chcą uczestniczyć w umacnianiu demokracji na tzw. zachodzie oraz budować tam obywatelskie społeczeństwo :) W Rosji z opozycją się rozmawia. Nawet częstuje herbatą. Tak na marginesie. Sputnik jest sprzedawany do coraz większej ilości państw i jeśli Europa chce rzeczywiście wyszczepić szybko swoich obywateli w dodatku tanio to Sputnik V może być dobrym rozwiązaniem. Tym bardziej, że jest to klasyczna szczepionka jakby powiedział to aktor jednej z polskich komedii - my jesteśmy normalni, nie będzie udziwnień :) Wydaje się, że lobby na Węgrzech, we Włoszech, Hiszpanii, Austrii i Niemczech to już wystarczająca siła. Nie patrząc na pochodzie szczepionki wybrałbym właśnie Sputnika - oczywiście jeśli nieobowiązkowe szczepienia w wolnej demokratycznej Polsce będą przepustką do jedynej "nieograniczonej" wolności jednostki. W nowym świecie, nowym ładzie. Amen.

Davien
środa, 24 marca 2021, 09:24

Taak częstuje herbatą ale z polonem czy inną trucizną. A co do Sputnika V to jak chcesz się szczepić nieprzebadaną szczepionką o wątpliwej skuteczności to droga wolna jakos ponad 70% Rosjan nie chce miec z Sputnikiem nic do czynienia.

SOWA
środa, 24 marca 2021, 18:36

70% Rosjan według TVN i TVP? W Polsce też ludzie nie chcą się szczepić. Dlatego uruchomiono walec propagandowy promujący szczepienia a wiele osób się "szantażuje" dając delikatnie do zrozumienia, że zaszczepienie może np. przyspieszyć długo oczekiwany zabieg-operację (mówię o osobach będących w grupie ryzyka). Jakiś czas temu media głównego nurtu podały, że cały personel medyczny został już zaszczepiony. Było to perfidne kłamstwo, gdyż wówczas Naczelna Rada Lekarska mówiła o 40- 55% w zależności o jakich grupach zawodowych mówimy. Co ciekawe bardzo niski wskaźnik był wśród dentystów. Teoretycznie najbardziej zagrożonej grupie ale też najbardziej niezależnej bo większość jest na swoim. Więc nie podlega naciskom szefostwa.

Kłapouchy
wtorek, 23 marca 2021, 23:41

W Niemczech, Hiszpani, Austrii nie ma planów kupowania Sputnika - nie siej propagandy. Europejska Agencja ds Leków nie może wydać opinii o Sputniku ani tym bardziej dopuścić tej szczepionki do użycia bo informacje przekazane przez producenta okazały się "trudne do weryfikacji" :) Czyżby jednak nie zakończono badań na ludziach? Stąd Ciekawi mnie, dlaczego piszesz, że wybrał byś Sputnika (choć i tak żadnego wyboru nikt ci nie daje)? Uważasz, że wiesz lepiej od naukowców co jest lepsze? Czy poprostu wszystko co zachodnie to złe, a rosyjskie najlepsze?

SOWA
środa, 24 marca 2021, 18:24

Certyfikacja może potrwać nawet trzy miesiące. Proponuję czytać niemieckie DW. W Niemczech Rosjanie negocjują produkcję z IDT Bioligika. We Włoszech zapadła już decyzja po nadaniu europejskiego certyfikatu produkcja ruszy w Lombardi w zakładach włosko-szwajcarskiego koncernu Adienne. Sputnik jest już obecny w 40 krajach. Żadna szczepionka obecna na rynku nie została przebadana. Badania ciągle trwają, na ludziach. Warto poczytać jak te produkty są klasyfikowane.

123
wtorek, 23 marca 2021, 11:58

Chichot historii.

Lord Godar
wtorek, 23 marca 2021, 11:49

Czy to znaczy , że jeśli ta fundacja stwierdzi w Berlinie lub Paryżu nieprzestrzeganie praw człowieka , to na jej wniosek Rosja będzie miała prawo wysłać tam swoich mirotwórców czy innych niosących wolność na czołgach ?

Fanklub Daviena i GB
wtorek, 23 marca 2021, 14:31

Na czołgach może nie, ale wzorem zachodniego wsparcia dla majdaniarzy czy "demokratów" w Syrii czy Libii Rosja powinna opozycji dostarczać ppk, MANPADS, karabinów snajperskich, materiałów wybuchowych, wkładek do min burtowych, ZU-23-2 i maszyn górniczych do wiercenia tuneli, środków szyfrowanej łączności... Powinna też dostarczyć opozycji danych wywiadowczych np. miejsc zamieszkania członków władz, by opozycja mogła ich zabijać jak na Ukrainie czy w Syrii... :D

Lord Godar
środa, 24 marca 2021, 11:50

I tak część z tego Rosja robiła do tej pory i robi nadal , więc chcesz powiedzieć , że teraz to będzie legalne ?

piątek, 26 marca 2021, 09:19

Może Rosja to robiła, może nie? W każdym razie Zachód robił to oficjalnie i na masową skalę.

Lord Godar
piątek, 26 marca 2021, 15:05

Jakby Rosja czy dawniej ZSRR świętymi byli . Już wiele państw którym ZSRR/Rosja "pomagało" już tej pomocy następny raz nie chce i nawet się na odparcie takiej pomocy przygotowują.

Ernst Stavro Blofeld
wtorek, 23 marca 2021, 21:35

W końcu się z tobą zgadzam tak powinna!! Wtedy ten nie dopytany zachód w końcu by zrobił porządek z komuną, bynajmniej te kraje w których ta komuna jeszcze nie rządzi ale niestety tak nie jest i małe ustępstwa jedno za drugim ale bez przerwy a komuna się rozwija.

Fan club onuc
wtorek, 23 marca 2021, 19:42

Jak byś nie zauważył na tak zwanym zachodzie opozycja bez problemu może odebrać władze obecnie rządzącym ,wystarczy, że stworzy program polityczny/gospodarczy i przekona do siebie większą grupę głosujących. Adresy wszystkich polityków są powszechnie znane A niektórzy z tych polityków podróżują nawet komunikacja miejska . Natomiast ludzie, w stosunku do których złamano prawo człowieka maga zwrócić sie do niezawisłych sądów , a nawet skarżyć swoje państwo w trybunale w Strasburgu. Wszystkich tych rzeczy pozbawieni są obywatele rosyjscy. W tym roku najbiedniejsze państwo UE Rumunia przegoniła Rosję w PKB per capita . A polskie PKB per capita jest juz dwa razy wyższe od rosyjskiego a startowaliśmy z poziomu odwrotnego :D W 1990 rosyjskie PKB było wyższe od polskiego dziewięciokrotnie teraz jest już tylko trzy razy wyższe.

Tweets Defence24