Reklama

Wojna na Ukrainie

Szef MON Ukrainy: W Warszawie zostanie otwarta wystawa zniszczonych rosyjskich pojazdów

russian tank burned
Fot. President.gov.ua

„W Warszawie zostanie otwarta wystawa zniszczonych, spalonych rosyjskich pojazdów opancerzonych, czołgów" – powiedział minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow. Zapowiedział, że później będzie ją można obejrzeć także w innych europejskich miastach, również tak odległych jak Madryt czy Lizbona.

Reklama

Obecnie tego typu wystawa znajduje się w Kijowie i stanowi istotny punkt „wycieczek" wielu oficjalnych delegacji zagranicznych. W sobotę na tle zniszczonych rosyjskich czołgów i dział samobieżnych wystąpił prezydent Ukrainy wraz z premierem Wielkiej Brytanii.

Czytaj też

Zważywszy na liczbę zniszczonych i porzuconych rosyjskich pojazdów w rejonie Kijowa, można spodziewać się bardzo bogatego zestawu eksponatów. W pewnym sensie taka „obwoźna" wystawa podróżująca po stolicach Europy to silny, namacalny dowód wojny jaka trwa w Ukrainie. Z drugiej strony jest to rodzaj odpowiedzi na pociągi z trofeami wojennymi krążące po Federacji Rosyjskiej.  

J.Sabak/PAP

Komentarze (7)

 1. Ajot

  Mam trochę mieszane uczucia. Z jednej strony interesujące będzie spojrzenie na technikę wojskową po jej unicestwieniu, z drugiej strony w tych pojazdach zginęło mnóstwo młodych ludzi, często poborowych żołnierzy w wieku moich dzieci.

  1. X

   Masz rację, ale jakie czasy, taka wystawa :/

 2. Cyber Will

  Taka objazdowa wystawa powinna być prezentowana w wielu miastach Europy żeby przypominać o wojnie i żeby społeczeństwa ciągle wywierały presję pomocową na swoich polityków.

  1. X

   Oraz zdjęcia z Buczy.

 3. X

  Może pokażą coś "hit baj Piorun"..?

 4. Wania

  Już widzę tytuł w orkowej prasie: Wielki sukces putina - rosyjskie czołgi w dwa dni dotarły do Warszawy.

 5. bc

  Na placu defilad pod podarkiem stalina najlepiej, heh. Swoją droga powinni go przynajmniej zdegradować bo wstyd na cały świat, wyburzyć te molochowate przybudówki zajmujące pół centrum i zdjąć iglicę, wieża już wrosła w Skyline to niech stoi.

 6. easyrider

  Będzie można zaprosić kacapskiego ambasadora i spytać go czym się różni inwazja na suwerenne państwo i wojna od specjalnej operacji wojskowej.

 7. Orthodoks

  Większość "trofeów wojennych" zwożą i przesyłają orki na swoje adresy domowe.