Reklama

Siły zbrojne

Koszalińscy przeciwlotnicy szkolą rezerwistów

  • Tu-160 - fot. Aleks Bielugin/wiki
  • UAZ -3163 Pickup. Fot. www.uaz.ru

W 8. Koszalińskim pułku przeciwlotniczym rozpoczęło się pierwsze w tym roku szkolenie rezerwy.

W poniedziałek 20 lutego 2017 roku w 8. Koszalińskim pułku przeciwlotniczym rozpoczęto pierwsze w 2017 roku szkolenie żołnierzy rezerwy. Powołanie do odbycia szkolenia w oparciu o strukturę 4 dywizjonu przeciwlotniczego otrzymało 65 żołnierzy z korpusów od szeregowego po oficerski. 

Po przyjęciu (wcieleniu w szeregi żołnierzy 8 pułku) rezerwiści zostali wyposażeni w niezbędne przedmioty mundurowe oraz otrzymali zakwaterowanie w oparciu o infrastrukturę 4 dywizjonu przeciwlotniczego. Umundurowaną rezerwę przywitał pełniący obowiązki Dowódcy 8 pułku ppłk Arkadiusz Gatz.

Jak poinformowała kpt. Katarzyna Kaźmierczak, pierwszy dzień szkolenia obejmuje przedstawienie nowo wcielonym w ramach kursu adaptacyjnego zakresu obowiązków, jakie będą wykonywać na zajmowanych stanowiskach. W tym czasie mają oni poznać tok pełnienia służby w jednostce wojskowej, a podoficer sekcji logistycznej dywizjonu zapoznaje szkolonych z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas posługiwania się bronią, amunicją oraz środkami pozoracji pola walki.

Wiedza posługiwania się bronią czy amunicją będzie rezerwistom niezbędna podczas szkolenia poligonowego, na którym wykonają strzelania bojowe. Wcielonych żołnierzy nie ominie również podstawowe szkolenie z musztry. 

Reklama

Komentarze (1)

  1. Podbipięta

    Przedmioty mundurowe......O jejku.

Reklama