Komisja NATO-Ukraina w ramach szczytu w Warszawie

20 maja 2016, 14:17
Komisja NATO-Ukraina
Fot. nato.inc
Reklama

Sekretarz Generalny NATO poinformował, że w ramach szczytu NATO w Warszawie odbędzie się spotkanie Komisji NATO-Ukraina. Według Stoltenberga oprócz wsparcia politycznego, ma ona również umożliwić omówienie praktycznych możliwości udzielenia wsparcia dla Ukrainy.

"Zdecydowaliśmy zorganizować spotkanie Komisji NATO-Ukraina w Warszawie, w ramach szczytu" - poinformował podczas konferencji prasowej podsumowującej pierwszy dzień spotkania ministrów spraw zagranicznych NATO Jens Stoltenberg. Jak zauważył, szczyt w Warszawie będzie "drugim szczytem, podczas którego odbędzie się spotkanie Komisji NATO-Ukraina". "Myślę, że będzie ono silnym wyrazem naszego politycznego wsparcia dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy, a także zapewni możliwość dyskusji nad praktycznym wsparciem dla Ukrainy" - dodał Stoltenberg.

Komisja NATO-Ukraina została powołana na mocy podpisanej w 1997 r. Karty o szczególnym partnerstwie NATO-Ukraina i służy jako forum dyskusji i wypracowywania wspólnych inicjatyw. 

 

 

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 13
Reklama
Figar
sobota, 21 maja 2016, 11:31

A czemu nie dostarczyć nowoczesnego uzbrojenia dla ukrainy i niech się ruscy wykrwawią tam.Robić rajdy malymi grupami dywersyjnymi na donbas, zaczåć rozgrywać na swoich warunkach ten konflikt a nie na warunkach agresora rosyjskiego.

Riddler
niedziela, 22 maja 2016, 13:42

Żebyśmy skończyli jak Gruzja. Gruzini podpuszczeni przez USA wzięli się za separatystów, a nim się obejrzeli dostali kopniaka od regularnych sił rosyjskich. Oczywiście jak ruscy weszli, to USA olała sprawę, nawet w 2009 zrobili słynny już reset, "buisness as usuall". Dziś jest to samo, tylko zamiast Gruzji jest Ukraina. Jutro chcesz, żeby zamiast Ukrainy była Polska?

Kris
sobota, 21 maja 2016, 21:57

A czy Ukraina zrobiłaby to dla nas w podobnej sytuacji. Zastanów się przez chwilę i odpowiedz sam sobie.

John Doe
sobota, 21 maja 2016, 16:09

A no temu, że w ten sposób broń ta dostałaby się w nieodpowiedzialne ręce.

Ernest Treywasz
niedziela, 22 maja 2016, 21:04

Wiele sobie obiecywałem po antyrosyjskim przewrocie na Ukrainie w 2013, nawet ich tam wtedy - w miarę moich skromnych możliwości - wspierałem. Dziś jestem już dużo bardziej sceptyczny niż wówczas, na co ma wpływ na przykład nazwanie jednej z kompanii słynnego batalionu "Ajdar" imieniem Oskara Dirlewangera. Polski dziennikarz Tomasz Maciejczuk (nazwisko brzmi trochę po ukraińsku), który ujawnił sprawę w polskiej prasie dostał pięcioletni zakaz wjazdu na Ukrainę... Gdybym wiedział że sprawy potoczą się w tym kierunku (to tylko wierzchołek góry lodowej), żadnej pomocy na Ukrainę bym nie wysyłał. Nie obwiniam zwykłych Ukraińców, oni sami niewiele wiedzą. Obwiniam przede wszystkim polskie władze o tolerowanie tego draństwa i bezczelności. Od Ukrainy musimy wreszcie zacząć wymagać, i sprawy dotyczące polityki historycznej musimy zacząć stawiać na pierwszym miejscu, jeśli trzeba - w tonie ultymatywnym. Ukraiński parlament zgodził się na pro gejowskie ustawy, żeby tylko przypodobać się UE i USA. Jeśli my nie jesteśmy w stanie w tych okolicznościach wymóc na nich tego, co leży w naszym naprawdę żywotnym interesie, to znaczy że albo żadnej wschodniej polityki nie mamy, albo jesteśmy przez Ukrainę (i Litwę) kompletnie olewani, co na jedno zresztą wychodzi. Jeśli zatem powinniśmy coś w kwestii ukraińskiej na szczycie NATO zrobić, to postawić im poważne ultimatum: albo DEFINITYWNIE kończą z gloryfikacją UPA i SS "Galizien" , wtedy dostają naszą realna pomoc, albo zostawiamy ich w ich konfrontacji z Rosją sam na sam. Czas wypisywania czeków in blanco musi się w polskiej polityce skończyć! Nie stać nas na to, ani gospodarczo, ani politycznie, ani moralnie.

Zenio
poniedziałek, 23 maja 2016, 01:13

Naszym (polskim) strategicznym celem jest Ukraina będąca czescią UE i NATO, skłócenie Ukrainy i zachodu jest interesem Rosji. To co proponujesz to realizowanie rosyjskich interesów. Co skłania cie do przedkladania interesow Rosji nad interes Polski ?

wizjoner strategiczny
sobota, 21 maja 2016, 10:56

To właśnie chęć przyjęcia Ukrainy do NATO wyrażona w Bukareszcie w 2008 spowodowało zajęcie przez Rosjan Krymu. I jak NATO dalej będzie chcieć kroczyć na wschód to na Kijowie się nie skończy - z Ukrainy zostanie tylko dawna Galicja.

Rioletto
sobota, 21 maja 2016, 14:48

W Budapeszcie w 2008 nikt nie wyrazał chęci przyjecia Ukrainy do NATO. Wyrazono cheć przyjecia Chorwacji i Albanii i nie wyrazono chęci przyjecia Macedonii (ze wzgledu na protest Grecji). To mozna sobie sprawdzic. NATO tez nie chce nigdzie kroczyć. To kraje chca do NATO wstepowac. Własnie dlatego zeby ich nie napadły ich kraje bandyci. Bez wzgledu na to jakie checi ktos gdzies wyrazi.

tak tylko...
niedziela, 22 maja 2016, 15:55

Na forum jest bardzo dużo wpisów promujących Rosję i rosyjski punkt widzenia. Mam w związku z tym prośbę i pytanie: co motywuje was do promowania tego agresywnego państwa, które napada na sąsiadów i stanowi na tyle duże zagrożenie dla Polski, iż jesteśmy zmuszeni do prowadzenia niezwykle kosztownych zbrojeń? Przecież te pieniądze zamiast na zbrojenia, mogłyby być wydawane na autostrady, czy szpitale? Dlaczego wobec tego swymi wpisami promujecie takie państwo?

Gorbaczov3
sobota, 21 maja 2016, 15:40

Polska czerpiąc ze swego doświadczenia potrafiła dozbroić antyrządowe siły w Libii ? Polska potrafi wesprzeć najbliższego sąsiada i militarnie i politycznie i rządowo proreformatorsko, nie tylko się chwalić i chełpić swym doświadczeniem transformacji i licznych ciągłych reform.

onufry
piątek, 20 maja 2016, 22:18

Oby nam ta Ukraina przypadkiem bokiem nie wyszła.

hmm
niedziela, 22 maja 2016, 10:37

Ukrainska 5 kolumna w RP dziala.

wiercipięta
niedziela, 22 maja 2016, 08:27

Jak można się domyślać ZACHODNIE kraje są już zmęczone ukrainą - przyczyna prosta brak biznesu w ROSJI ? Usamodzielnianie się Rosji w swoje produkty lub zastępowanie zachodnich z innych rejonów ? W Europie jest nad produkcja - rynek zbytu kurczy się . Plany przejęcia ukrainy jako lotnisko i gospodarka - nie wypaliły ? To taka pełzająca wojna wewnętrzna - to na pewno odpowiada ROSJI (niech się sami wewnętrznie wykrwawią ) - bo to jeszcze nie koniec ich kłopotów ? Ukraina jako państwo stacza się - bez pomocy finansowej z ameryki , rozkłada się wewnętrznie tego oligarchowie z zachodniej ukrainy nie oddadzą ? Ameryka dalej próbuje wszelkimi sposobami wciągnąć do NATO - by panować na dawnym terytorium CCCP. Im bardziej Ameryka - jako NATO oficjalnie występująca - zamyka ROSJAN - tym bardziej radykalnie sprzeciwia się PUTIN . NATO to tylko 5-7 państw które mogą się przeciwstawić ROSJI militarnie , a to jeszcze pytanie czy na to sobie pozwolą oprócz Ameryki . Francja patrzy swego nosa , Niemcy to samo - UK i Kanada mooooooożżżżżżeeeeeeeeee ? Razem spójność wojskowa nie dograna - a na to potrzeba lat wspólnych ćwiczeń - i kasy ? A jak nie jedno krotnie nasz portal D24 - donosi o różnych mankamentach w różnych krajach ? My jako POLSKA ARMIA - nie wiele mamy do zaoferowania , jedynie tak jak z " czterech pancernych " - Kalita na koniku gnał na niemieckie czołgi z szabelką ? Tak i teraz postępują w dalszym ciągu " ELYTY " - co przyniesie nam POLAKOM - oprócz obecności okupanta na własne życzenie ? CZAS NAM TO POKAŻE ? Gdyby intencje AMERYKANÓW były szczere po 89r. - pomogła by POLAKOM i POLSCE w większym finansowym zagospodarowaniu jego majątku i zasobów produkcyjnych - a nie jego likwidacji ? Ale to taka dygresja - na wizy , które dalej musimy mieć ? UKRAINA niestety sama przewaliła 25-lat przemian na rozkradaniu swego Państwa - dopiero powstającego ale zawsze autonomicznego jako REPUBLIKA ? ILE WYSIŁKU - muszą włożyć - KTÓŻ to wie ? Można domniemywać - gdyby PUTIN , Ukrainę chciał podbić uczynił by to zaraz po puczu ? Na pewno różnymi sposobami nie pozwoli by ta należała do - NATO ?

Tweets Defence24