Kolejny rakietowy deal z Indiami coraz bliżej-według Rosji

4 lipca 2020, 11:56
gal1
Fot. mil.ru
Reklama

Rosjanie prowadzą intensywną kampanię reklamową mającą zachęcić Indie do zakupienia zestawów przeciwlotniczych krótkiego zasięgu „Pancyr”. Rosyjskie plany sprzedaży obejmują także myśliwce MiG-29 i Su-30MKI oraz dodatkowe baterie przeciwlotnicze dalekiego zasięgu S-400.

Jak na razie Rosjanie muszą się cieszyć kontraktem z 2018 r., gdy udało im się sprzedać do Indii za 5,43 miliarda dolarów pięć baterii przeciwlotniczych S-400 „Triumf”. Hindusi jak na razie nie podejmują bowiem poważniejszych działań, które wskazywałyby na ich mocne zainteresowanie kolejnymi systemami „ziemia-powietrze”. Dlatego to Rosjanie muszą przejmować inicjatywę i starają się wszędzie podkreślać jak dobre i nowoczesne są ich systemy przeciwlotnicze. Szczególny nacisk kładzie się przede wszystkim na reklamowanie samobieżnych rakietowo artyleryjskich zestawów przeciwlotniczych „Pancyr”.

Wykorzystuje się do tego każdą okazję - w tym wizytę w Moskwie indyjskiej delegacji z ministrem obrony Rajnathem Singhiem pod koniec czerwca br. W jej trakcie prowadzono przede wszystkim intensywne negocjacje w sprawie dostaw 33 myśliwców MiG-29 i Su-30MKI (te ostatnie są produkowane na licencji w zakładach HAL w Indiach - przyp. red.) do Indii (nie zakończone jednak zawarciem kontraktu). Ale według Rosjan miano wtedy również poruszyć kwestię podpisania umowy na zakup zestawów „Pancyr” w ich najnowszej wersji. Zachętą miały być przede wszystkim pozytywne doświadczenia bojowe, jakie ten system uzyskał w czasie działań na Bliskim Wschodzie.

Szczególnie przydatną dla Hindusów zaletą ma być jego zdolność do zwalczania bezzałogowych aparatów latających i to poza zasięgiem używanego przez nie uzbrojenia. Rosjanie uważają, że działania w Syrii potwierdziły skuteczność zestawów „Pancyr” w tej dziedzinie, a zauważone wtedy niedoskonałości będą usunięte w wersji dostarczonej Indiom.

Hindusom zaoferowano bowiem najnowszą odmianę zestawu z „pełnym dostosowaniem technicznym do indyjskich potrzeb oraz stworzenie skutecznej sieci serwisowej”. Sieć ta miałaby zostać połączona z globalnym systemem użytkowników „Pancyrów”. Dodatkową zachętą dla Indii ma być możliwość transferu technologii poprzez przeniesienie produkcji niektórych komponentów systemu. Nie mówi się jednak o przekazaniu zdolności do projektowania i produkowania rakiet przeciwlotniczych.

Sprawie nadano duży rozgłos, i dopilnowano by informacje na ten temat pojawiły się również w indyjskich mediach. Publikacje te były następnie cytowane w Rosji, ale tylko w przypadku pozytywnych opinii. Przedrukowano również wypowiedź jednego z przedstawicieli indyjskiego ministerstwa obrony, który miał podobno ocenić, że: „rosyjskie zestawy Pancyr, ze względu na ich wysoką mobilność i wszechstronność użytkowania, są tym, czego Indie potrzebują dla wzmocnienia potencjału swojej obrony przeciwlotniczej i co może z dużą skutecznością przeciwstawić się zagrożeniom wynikającym z użycia bezzałogowców. Ponadto Pancyry można łatwo zintegrować z szerszą siecią obrony powietrznej i mogą działać wspólnie z bateriami S-400, o których wcześniejszą dostawę poprosiła strona indyjska”.

Ale Rosjanie wykorzystują również bieżącą sytuację w Indiach. Nie bez powodu wskazuje się np. jak „Pancyry” byłyby przydatne w regionie Ladakhu, gdzie od lat trwa spór terytorialny pomiędzy Indiami i Chinami oraz gdzie doszło ostatnio do starcia pomiędzy chińskimi i indyjskimi żołnierzami.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 247
Reklama
gitt
czwartek, 9 lipca 2020, 07:12

Kraj (rassija) objęty sankcjami na technologię chce proponować nowoczesny sprzęt. Śmiech na sali

hej
wtorek, 7 lipca 2020, 19:47

Kolejny gwóźdź do trumny NATOwskich szczekaczek. Setki spalonych pancyrów w umysłach porażonych operacjami psychologicznymi, a jakoś kolejne sukcesy eksportowe dochodzą..

Davien
poniedziałek, 13 lipca 2020, 12:01

Jakei sukcesy eksportowe?? Bo w Indiach Pancyr przegrał sromotnie mimo nacisków Rosji z koreańskim odpowiednikiem naszej Białej:)

ozys
poniedziałek, 6 lipca 2020, 16:04

A cóz ty biedaku sprzedałeś, własny kraj tylko.

aQa
poniedziałek, 6 lipca 2020, 15:37

Już Izraelczycy pokazali jak "skuteczne" są zestawy opl "Pancyr". Strzelali do nich jak do kaczek.

www
wtorek, 7 lipca 2020, 08:03

No i ustrzelili jeden który dało się naprawić. Rzeczywiście pokazali.

Davien
poniedziałek, 13 lipca 2020, 12:03

Taak, dało sie naprawic zestaw po trafieniu 23kg głowica HAROP-a:))) A co pozbierali te resztki rozrzuconych w promieniu kilkunastu metrów blach i poskładali jak puzzle?:)

Ukulele
środa, 8 lipca 2020, 16:46

Podstawowe pytanie brzmi po co komu system który strzela tylko do ptaków drogo kosztuje i stwarza fałszywą iluzję bezpieczeństwa? Tym właśnie jest pancyr. Indie już wykopały ten system a w zasadzie Koreańczycy pokazali ile jest wart ten szmelc w porównaniu do rasowych systemów opl. Co najważniejsze działających nie tylko zdaniem producenta. Rosja chce się wepchnąć ale czy im się uda. Może jak im go dadzą za darmo.

R
poniedziałek, 6 lipca 2020, 12:48

Powiedzmy sobie wprost to ile Pancyrow zostalo zniszczonych i w jakich okolicznosciach i to co im udalo sie zestrzelic nie wie nikt piszacy tutaj, takze eksperckie wypowiedzi Daviena, GB itp to tylko marnowanie przestrzeni na serwerach D24.

Marcin
wtorek, 7 lipca 2020, 00:17

GB wie wszystko od tureckich generałów a Davien ogólnie jest wszystkowiedzący

środa, 8 lipca 2020, 01:33

Brawo! Strzal w dziesiatke!

Antysrutnik
niedziela, 5 lipca 2020, 22:11

Czyżby czerwony potomek sovieta który przejechał do jego matki na randkę czołgiem T-34 rozpaczliwie bronił swojej Rosji?

Orthodox
niedziela, 5 lipca 2020, 18:40

Może któryś z fascynatów skuteczności Pancyra, zechciałby łaskawie dać namiary na jakieś materiały potwierdzające te zachwyty. Ustne zapewnienia o dziesiątkach zniszczonych rakiet manewrujących w Libii mnie nie przekonują. Kto tam wogle używa takiej broni? Jak spadały jakieś drony, to raczej Haftara. W Syrii Tureckie drony trzebiło ruskie lotnictwo, a Izraelczycy atakują z zagranicy, albo latają w porozumieniu z Rosjanami. Tak że z chęcią obejrzę kilka filmów potwierdzających skuteczne ataki.

poniedziałek, 6 lipca 2020, 08:58

Tureckie dorny były tak skuteczne że im ich brakuje i musieli nawet odmówić zakupu Azerbejdżanowi ze względu na to że muszą uzupełnić straty we własnej armii

poniedziałek, 6 lipca 2020, 12:31

Tureckie drony były tak skuteczne że zmasakrowały syryjski sprzęt.

Paragraph23
niedziela, 5 lipca 2020, 23:19

Nie trzeba być "fascynatem" wystarczy umieć czytać ze zrozumieniem i szukać materiałów na tematy, na które się publicznie wypowiada, a co do zachwytu, to pytaj Davida i jego zachwyt USA. Ostatnie wydania miesięczników: "Wojsko i Technika" i "Raport", Ciekawe artykuły na temat Pancyra, nota bene jeden autorstwa publikującego na tym Portalu dziennikarza....

GB
poniedziałek, 6 lipca 2020, 00:35

No widzisz... I artykuł z WiT pokazuje jakim badziewiem jest Pancyr.

Cóż
wtorek, 7 lipca 2020, 19:36

Czy twoim zadaniem jest zniechęcanie ludzi do czytania fachowej publicystyki, czy może w szkole nauczyli cię tylko czytac nagłówki? W WiT wyraźnie pisze że Pancyry radziły sobie dobrze i Turcy stracili kilkanaście dronów za 2 zniszczone wozy, które musiały notabene działać w pojedynkę. Wspominaja również o tym jak śmieszna była Turecka propaganda sukcesu, która uzywała zdjęć z Libii bądź Jemenu.

Davien
niedziela, 5 lipca 2020, 20:10

Jest ogólnie potwierdzona strata ok 16 dronów tureckich ale tu akurat to pancyry raczej robiły za ruchomy cel zarówno w Libii jak i w Syrii. Izrael nie atakuje zza granicy bo nie musi lataja sobie normalnie nad Syrią a co do porozumienia z Rosjanami to ci dokładnei weidzą ze izrael ma przykry zwyczaj strzelania do pracujących radarów OPL

qwert
poniedziałek, 6 lipca 2020, 16:08

To ileż tych Pancyrów poległo w boju? Tak konkretnie proszę, bez pitolenia że tak słyszałem czy z anonimowych dobrze poinformowanych źródeł

hej
wtorek, 7 lipca 2020, 19:39

W Syrii jeden po wystrzeleniu całej amunicji z rąk syjonistów, a następnie 2 uszkodzone w konflikcie z Turcją za cenę w.w. 16 zestrzelonych dronów. W Libii wszystkie zdobyte/zniszczone zestawy były zamkniete w hangarach na terenie bazy lotniczej i nieaktywne, bądź chyba jakiś na lawecie w trakcie transportu.

Davien
poniedziałek, 13 lipca 2020, 12:06

Minimum 5 w Libii z czego przynajmniej 2 dostarczone z Rosji, minimum 3 w Syrii, a bajki o wystrzeleniu całej anmunicji sobie daruj bo jeszcze bardziej kompromitujesz Pancyra: wywalił 12 rakiet i 1200sztuk amunicji do działek nie trafiając w NIC:))

noityle
poniedziałek, 6 lipca 2020, 21:09

A mało to filmów z syrii i libii już było?...

dywersant
niedziela, 5 lipca 2020, 17:05

Nie 5 baterii, tylko 5 pułków! W zależności od źródeł, na pułk S-400 wchodzą 2, albo 3 dywizjony po 8 wyrzutni na dywizjon, a to daje 80 wyrzutni jeśli dywizjonów w 5 pułkach jest 10, bądź 120 wyrzutni jeśli dywizjonów jest 15, czyli po 3 na pułk. Jak się jest redaktorem tak poczytnego portalu, to nie wypada popełniać błędów merytorycznych w pierwszym akapicie artykułu.

Davien
niedziela, 5 lipca 2020, 20:11

Standardowy pułk S-400 to 2 baterie, jest tylko jeden pułk z trzema i jeden z jedną bateria w Rosji. A czy chodzi o pułki czy baterie to są rózne opinie w zaleznosci do żródła.

realista
niedziela, 5 lipca 2020, 14:01

przeciez ten szmelc nie jest wstanie zestrzelic wrobla a co dopiero drona czy inny obiekt latajacy ,swoja moc pokazal w syrii gdzie obito mu pysk z kazdej strony

Orthodox
niedziela, 5 lipca 2020, 18:22

Z wróblem faktycznie byłoby ciężko, ale z bocianami doskonale dawały sobie radę w Afryce i na bliskim wschodzie. Widać to po malejącej populacji ptaków wracających do nas.

Tani
poniedziałek, 6 lipca 2020, 03:44

Bo bociany poluja na Adiry, jak nie wierzysz pytaj w dowodztwie lotnictwa izraelskiego.

agat
niedziela, 5 lipca 2020, 20:50

I dlatego Indie chyba tego systemu nie kupia, bo gleboka analiza wykazala im ze populacja ptakow w Indiach nie stanowi zagrozenia dla bezpieczenstwa Indii.

jojo
niedziela, 5 lipca 2020, 10:22

Proszę mnie poprawić, jeśli się mylę, ale Indie już zawarły kontrakt na taki system z Koreańczykami ?? Po próbach poligonowych K30 Biho bilo na głowę rosyjskie rozwiązania !Indie chcą kupić 104 kompleksy artyleryjsko-rakietowe, 97 pojazdów do przewozu amunicji i 39 pojazdów dowodzenia oraz zapas amunicji.

poniedziałek, 6 lipca 2020, 09:01

I dlatego znów chcą kupić Pancyr

Davien
poniedziałek, 13 lipca 2020, 12:08

Indie nic nie chca to jedynie mrzonki Rosjan usiłujących im ponownei sprzedać wykopany już z Indii sprzet:)

Tani
niedziela, 5 lipca 2020, 11:08

O ile to jest to, do kontraktu nie dojdzie bo autorem czesci rakietowej tego systemu jest Rosja i niesprzedala swych praw intelektualnych.. Ten system w czesci lufowej jest koreanski, rakietowej rosyjski ale tylko na potrzeby Korei 2mld dolcow Korea zaplacila Rosji bez prawa reeksportu. Tak pisali rosjanie i chyba tak jest.

GB
niedziela, 5 lipca 2020, 21:12

W K30 Biho jest całkowicie koreański. Tam nie ma nic rosyjskiego. Koreańczycy chyba lepiej wiedzą co produkują.

Davien
niedziela, 5 lipca 2020, 20:12

A od kiedy to Mistral jest rosyjski?:))

Orthodox
niedziela, 5 lipca 2020, 18:14

Ostatnie zdanie tego posta mówi wszystko o wiarygodności tej informacji.

Tani
niedziela, 5 lipca 2020, 11:08

O ile to jest to, do kontraktu nie dojdzie bo autorem czesci rakietowej tego systemu jest Rosja i niesprzedala swych praw intelektualnych.. Ten system w czesci lufowej jest koreanski, rakietowej rosyjski ale tylko na potrzeby Korei 2mld dolcow Korea zaplacila Rosji bez prawa reeksportu. Tak pisali rosjanie i chyba tak jest.

Sailor
niedziela, 5 lipca 2020, 17:33

Jeżeli o tym pisali Rosjanie to musi być na pewno prawda i sama prawda.

ktr
poniedziałek, 6 lipca 2020, 10:31

Lub ta trzecia prawda ;)

Tani
poniedziałek, 6 lipca 2020, 03:54

Pisali i publikowali dokumenty, malo tego dostana matryce od koreanczykow do termowizorow. Francuzi moga isc na zeby ze swoja Kasia. Teraz juz wiem dlaczego wyprodukowali swoj. Natomiast nie uwierze w ten kontrakt jaknie zobacze papieru. JuzUkraina miala remontowac Migi hindusom byl kontrakt. I remontuja Rosjanie. Mysle ze do jesieni bedzie pewne. Bo w styczniu bedzie parada wojskowa w Dehli Za S-400 pojedzie to cos koreanskie a ja obstawiam Pantsira. Zobaczymy kto ma racje.

gosc
niedziela, 5 lipca 2020, 09:15

indie olewaja twego mocodawce,wybieraja rosje.my musimy kupowac ,bo nam kaza.w usa.

Davien
niedziela, 5 lipca 2020, 11:17

Indzie nic nie wybierają bo juz wybrały zestaw z Korei, to tylko bezsilny płacz Rosji:)

poniedziałek, 6 lipca 2020, 09:05

Davien poczytaj na portalach Inie też zamierzają kupic zestawy z Rosji

Davien
poniedziałek, 13 lipca 2020, 12:09

Tak, chca kupic S-400 i podpisały już umowę a nei pancyry.

ech ta dzika Montana
niedziela, 5 lipca 2020, 17:09

Troll znowu niedoinformowany?

Davien
poniedziałek, 13 lipca 2020, 12:09

No popatrz biedna krówko, nawet tu pisza ze Indie nic nie wiedza o bredniach Rosjan:))

Tyju
wtorek, 7 lipca 2020, 01:57

Chamburgerowe trolliki wpadly w panikem zreszta jak za kazdym razem, gdy pojawia sie informujace o zakupie sprzetu rosyjskiego. I zawsze te same etatowe trolle, Davien, GB, Syberia wzywa i jak zwykle duzo pisania, bez zadnych dowodow, zwlaszcza GB.

Antysrutnik
niedziela, 5 lipca 2020, 06:38

Pancyry i rosyjska technika już jest kompletnie ośmieszona.Na youtubie można zobaczyć faktycznie ile znaczy pancyr SM a zaklinanie rzeczywistości przez propagandystów że wschodu to już żenada.

g
niedziela, 5 lipca 2020, 13:04

Na youtube mozna zobaczyc lądowanie ufo na Ziemie.Niezly jestes ekspert z youtuba.

niedziela, 5 lipca 2020, 17:57

Widzisz, jest ufo, jest anihilacja Pancyra, są teledyski disco polo, ale brak clipów jak Pancyr coś zestrzelił....

!
niedziela, 5 lipca 2020, 09:51

Na youtbie nic nie widać zniszczenie 3 pojazdów pancyr nic nie znaczy w porównaniu z tym co zniszczyły szczególnie tureckich dronów że musieli odmówić sprzedaży Azerbejdżanowi żeby uzupełnić straty u siebie wystarczy poczytać na forach tureckich jeśli znasz język lub sobie przetłumacz to się przekonasz

ech ta dzika Montana
niedziela, 5 lipca 2020, 12:29

Ale jego wpis to taki rodzaj "przyuczania". Widocznie Davien wybiera się na urlop i przygotowują na ten okres "trolla zastępczego".

Davien
niedziela, 5 lipca 2020, 11:19

A ten znowu zmysla na całego:)) Turcja straciła ok 16 dronów a Pancyrów padło tyle ze juz ZEA odmówiła wysyłania kolejnych i musieli Rosjanie( dwa ostatnio zniszczone miały podwozie KamaZ-a a nei MAN-a jak wszystkie z ZEA:)

Obalaczbredni
niedziela, 5 lipca 2020, 16:39

Davidku to ile tak konkretnie padło? Tych pancyrow? Proste pytanie prosta odpowiedz

Kosmo
niedziela, 5 lipca 2020, 21:45

W Libii udokumentowane jest zniszczenia jednego Pancyra jest filmik są i zdjęcia reszta to tureckie bajki

GB
niedziela, 5 lipca 2020, 23:13

Jasne... Tylko materiał zdjęciowy pokazuje 9 Pancyrow zniszczonych w Libii.

poniedziałek, 6 lipca 2020, 09:08

GB w kłamstwie przerosłeś Gebelsa pokaż te dowody bo 2 dni grzebałem na internecie i oprócz tego 1 innych potwierdzeń nie znalazłem

GB
poniedziałek, 6 lipca 2020, 10:17

Poszukaj sobie na Lost Armour ignorancie. Wystarczy pół godziny. Materiał zdjęciowy jest dla 9 Pancyrów.

hej
wtorek, 7 lipca 2020, 19:42

Zdobycie przez bojówki w pustej bazie to teraz dowód nieskuteczności zestawu OPL? Amerykańskie pieski są strasznie głodne sukcesów

wtorek, 7 lipca 2020, 01:54

Klamiesz jak zwykle GB.

GB
niedziela, 5 lipca 2020, 21:28

Znany materiał zdjęciowy wskazuje że w Syrii zostało trafionych 3 Pancyry, a w Libii 9.

Davien
niedziela, 5 lipca 2020, 20:13

A se policz:) ZEA wysłała zdaje sie 5:))

obalaczbredni
poniedziałek, 6 lipca 2020, 08:23

No to devi ile - i kolejne proste pytanie i jak zwykle - viki nie napisało to się miotasz - 9,5,3 ,2 ,1 - konkretnie ile? i ile tych co pozostały - bo jak zniszczysz 1 na 50 to raptem jest to 2% !!!! to straszne te straty. You tube może pokazywać zniszczenie jednego z wielu ujęć z różnych miejsc i co z tego wynika. Jak zawsze bajdurzysz tak jak o tym że Żydzi latają sobie nad Syrią jak chcą - tylko skąd ty masz mieć o tym jakiekolwiek pojęcie? co Bibi zdaje tobie relacje z narad sztabu czy obserwujesz samoloty na flight...24 czy jesteś jasnowidzem? - stawiam na to ostatnie

GB
poniedziałek, 6 lipca 2020, 10:18

To teraz udowodnij iż w Libii było 50 Pancyrów. Czas start.

Antysrutnik
niedziela, 5 lipca 2020, 06:31

Wiem że nie na temat,ale muszę przyznać że coraz więcej przepuszczacie komentarzy znanego trola że wschodu.Zmienia nick chory psychicznie-polofob i robi tu syf.

USA
niedziela, 5 lipca 2020, 21:58

Do- Antysrutnik- racja kolego sputnikowa zaraza z nadaje z mordoru

fe
niedziela, 5 lipca 2020, 17:37

Dres internetowy się żali.

Yugol
niedziela, 5 lipca 2020, 09:45

Fobia jest nie uleczalna kiedyś wypatrywano wrogów wschodu dziś zachodu a co tam przecież ci drudzi lepiej płacą.

Niuniu
niedziela, 5 lipca 2020, 06:10

Kol Tomasz: nauka języka polskiego w Polsce odbywa się na poziomie szkoły podstawowej, w średniej już ortografii i gramatyki nie uczą. Aby dostać się w Polsce na Politechnikę trzeba zdać maturę z języka polskiego. Jeśli ukończyłeś Politechnikę w Polsce to powinieneś to wiedzieć. Tak jak powinieneś wiedzieć, że Polska nadal ma ujemny bilans handlowy, więcej importuje niż eksportuje - i to mimo bomu ekonomicznego w Europie. Natomiast Rosja mimo działających sankcji ma dodatni bilans handlowy i nadwyżki eksportowe idące w dziesiątki miliardów dolarów rocznie. Polska oczywiście ma nie setki a tysiące dobrze działających niewielkich przedsiębiorstw z rodzimym kapitałem. Ale już większość największych firm jest własnością zagranicznych inwestorów lub funduszy inwestycyjnych. I niestety nie dość, że jesteśmy poważnie zadłużeni to nadal musimy pożyczać kasę za granicą tak aby starczyło do "pierwszego". Ukraina ma ogromny potencjał i zapewne z czasem uda się go uruchomić ale to jeszcze potrwa. Puki co nadal bogacą się tam oligarchowie i zagraniczny kapitał spekulacyjny.

Sailor
niedziela, 5 lipca 2020, 17:46

Panie Niuniu proszę nie kłamać. Według GUS w pierwszym kwartale tego roku nadwyżka w handlu wynosiła 3.5 mld zł więc nie zmyślaj. Natomiast Rosja faktycznie ma nadwyżkę, która cały czas maleje. Ostatnio zmalała o 40% , a istnieje tylko dlatego, że Rosja to wielka stacja benzynowa i eksportuje gigantyczne ilości kopalin i oczywiście uzbrojenie.

Whiro
niedziela, 5 lipca 2020, 12:24

A jaki bilans handlowy miała by Rosja gdyby jej export w 40% nie opierał się na węglowodorach? Tam na 17 mln km mieszka 145 mln ludzi którzy mogą do woli sprzedawać ropę, gaz, węgiel, diamenty, złoto, no i przenice. Bo poza tym to Polaka exportuje więcej żywności niż Rosja. W tym Rosja ma deficyt a Polska duża nadwyżkę.

Tomasz33
niedziela, 5 lipca 2020, 11:26

*W kwestii języka polskiego - bardzo ważna jest składnia i interpunkcja. Ważniejsza, niż wiedza o odpowiednim stosowaniu małych czy dużych liter.

Pb
niedziela, 5 lipca 2020, 10:11

A propos umiejętności czytania po polsku - mieliśmy (my Polska - bo nie wiem jak wy;-) dodatni bilans handlowy w 2019. Także trzymaj się faktów kolego.

Tomasz33
niedziela, 5 lipca 2020, 10:08

Polski dług publiczny względem pkb był ostatnio na poziomie 44%. To bardzo mało i są jeszcze duże zapasy. Polska spokojnie może dodrukować trochę banknotów. Są kraje które mają grubo ponad 100% i nie bankrutują. Polsce nigdy to nie groziło. A co do gramatyki to chyba oczywiste że uczą tego w podstawówce. Ale są różne oceny które można otrzymać i na luzie przejść do następnej klasy. Mając wykształcenie techniczne(politechnika i wcześniej technikum mechaniczne), jest oczywistym że język polski i jego "zakamarki" to nie jest to co jest moim "konikiem". Jak dodatni bilans handlowy Rosji przekłada się na pensje i emerytury w Rosji? A to ludzi najbardziej interesuje.

Obalaczbredni
niedziela, 5 lipca 2020, 16:40

Proszę nie pisz o czymś o czym pojęcia nie masz?

Tomasz33
niedziela, 5 lipca 2020, 19:35

A konkretnie? To jasne że dług publiczny polski jest całkiem spory, ale najważniejszy jest jego stosunek w relacji do pkb. A tu jest bardzo dobrze.

Szymon
poniedziałek, 6 lipca 2020, 12:03

Niezupełnie. Najważniejsza jest zdolność regulowania i rolowania długu. Jego relacja do PKB jest pośrednim wskaźnikiem tej zdolności. Poza tym, dysponujesz danymi z zeszłego roku. W tym roku PKB się skurczy a dług wzrośnie straszliwie. Oczekujmy skokowego wzrostu relacji długu do PKB. To właśnie dlatego rząd do spółki z NBP prowadzi kreatywną księgowość w rodzaju przepuszczania długu przez BGK i PFN. A równocześnie zauważmy, że stan budżetu jest aktualnie tajemnicą. Zapewne dlatego, że jest taki wspaniały.

Zenek blue
niedziela, 5 lipca 2020, 04:22

Dzisiaj na skrzydlatej Polsce dowiedziałem się ze polski eksport zbrojenowki za rok 2019 osiągną dno i wodorosty zamykając się kwota 380 milionów euro a sukcesem na skale światowa było wysłanie 8 podzespołów do Black hawk jeszcze kilka przymierzy z USA a polska zbrojeniówka będzie proce do Wal- Martu wysyłać

Cóż
wtorek, 7 lipca 2020, 19:44

Przecież cały nasz "Sojusz" z USA zawsze polegał na tym zebyśmy sie rozbroili i płacili im za ochronę.

Davien
poniedziałek, 13 lipca 2020, 12:12

Wow a od kiedy to Rosja jest w sojuszu z USA ??

Wow...
wtorek, 14 lipca 2020, 03:06

Wow davienku, to juz teraz twierdzisz ze Rosja jest w sojuszu z USA. A mowili, ze twoich AIM-120 z 1973 roku nic nie przebije. Wow.

Tani
niedziela, 5 lipca 2020, 03:56

Rosjanie podali ze kontrakt na 12 szt Su-30 nowych i 21 Mig-29 z inwentarza Rosji zostal podpisany

obalaczberedni
niedziela, 5 lipca 2020, 00:17

Szkoda komentować te rewelacje- Hindusi podpisali z Rosją deal na zakup 33 nowyvh MIG-ow - 29 i modernizację 60, które użytkują - ciekawe czemu? skoro mają do porównania Rafaele wybali MIG-i - głupi są czy może jednak nie czytają d24 i davidka i nie wiedzą że wydają kasę na złom. Oni wiedzą co się wydarzyło dokładnie nad niebem na granicy z Pakistanem i jak skuteczne są AIM-120 i F16 i co by tutaj mistrzowie viki nie napisali to ktoś kto wydake mld dolców wie na co je wydaje. Tak samo wiedzą ile jest wart S-400 skoro proszą o ich szybszą dostawę. Proszą też o t-14 armata ale rosjanie nie chcą jej sprzedać. Właśnie podali że t-14 przeszła testy w działaniu bezzałogowym w trybie zdalnym i w pełni autonomicznym. Podobnie działa Su-57- Rosjanie rozwijają technolgię w pełni autonomiczne i są krok przed innymi w wielu dziedzinach - poczytajcie o plasma stealth i cyrkonach. USA miota się i żąda wstrzymania prac nad burvestnikiem - czyli czymś o czym nie mogą pomarzyć. Mieli 20 lat spokoju ale to przespali - teraz mają ból du...

Kot
niedziela, 5 lipca 2020, 14:45

Bo Rosja wyślę im ten szrot od ręki. A indiom tyłek się pali. Nie okłamujmy się że Rosja sprzedaje tanio.

g
niedziela, 5 lipca 2020, 13:10

Nie ma sensu tego tlumaczyc, wielu ekpertow z forum D24 naogladali sie youtuba czy poczytali wiki i co im jacys ruscy beda bzdury wciskac.Przeciesz Polska to potega w produkcji pieczarki , a do tego to takicz tegnologi używamy że cały świat nam zazdrości a co dopiero" dzikusy ze wschodu"

Tomasz33
niedziela, 5 lipca 2020, 19:42

Wiesz dobrze że Polska produkuje znacznie więcej rzeczy. Proponuję tego nie ignorować. No chyba że bawimy się w kabaret, i wtedy taki mało złośliwy komentarz jak twój może pomóc ci podtrzymać morale swojego kraju. Polska nie ma powodów do kompleksów. Może rosyjska gospodarka powinna przestawić się na produkowanie większych ilości sprzętu AGD(zamiast uzbrojenia które i tak jest wątpliwej jakości) bo ten musi importować m.in z Polski.

Davien
niedziela, 5 lipca 2020, 11:23

Obalacz i znowu kłameisz. Indie podpisały kontrakt o interwencyjnym zakupie 21 MiG-29 i 12 Su-30MKI ale jak widac nawet nie wiesz co to znaczy:)) I doskonale wiedza co sie wydarzyło w kaszmirze gdzie rosyjskei uzbrojenie okazało sie nic nie warte:) No ale popłakałes sobie i czas do łózeczka;)

Obalaczbredni
niedziela, 5 lipca 2020, 16:43

Ooo w końcu podałeś jakieś cyfry zgodne z prawda ale o modernizacji pozostałych zapomniałeś. A co do kaszmiru to bardziej wierze Hindusom niż vikipediowym znafcom no chyba ze tam byłeś i latałeś f16 po stronie pakistańskiej lub su po hinduskiej?

GB
niedziela, 5 lipca 2020, 21:10

Tyle że Hindusi nic nie udowodnili. A Pakistańczycy pokazali zestrzelonego MiG-21 i wziętego do niewoli hinduskiego pilota.

qwert
poniedziałek, 6 lipca 2020, 00:19

Najlepszy dowód to śmierć pakistańskiego pilota (bodajże syn ministra obrony Pakistanu, zatłuczony przez tubylców) no , chyba że facet żyje

Davien
poniedziałek, 13 lipca 2020, 12:13

Qwert bajki to opowiadaj sobie na Sputniku a nie tutaj.

GB
poniedziałek, 6 lipca 2020, 00:24

To akurat był hinduski pilot. I żyje.

qwert
poniedziałek, 6 lipca 2020, 16:15

Ten akurat żyje

GB
poniedziałek, 6 lipca 2020, 17:05

O to Pakistańczycy jeszcze jakiś hinduski samolot zestrzelili??? Wiadomo że tak twierdzili, ale tylko tego jednego MiG-21 mają dowody.

Ukulele
poniedziałek, 6 lipca 2020, 21:03

Były plotki o zestrzeleniu su 30 przez pakistańskie f 16. Tyle że to raczej nie ma potwierdzenia w rzeczywistości.

Gostaria de
sobota, 4 lipca 2020, 20:35

Hindusi potrafią się targować i handlować. My niestety nie, wchodzimy w odbył usmanom, płacąc jeszcze grube miliardy za złom, który też nam mogą wyłączyć. Do tego jeszcze brak nowego systemu obcy swój. Porażka

Wania
niedziela, 5 lipca 2020, 14:07

Wania. No i 60 kopiejek wpadło. Hindusi tak się wykluczali, że dostali samolotu pokładowe, które pękają i ciągle stoją niesprawne. Utopili miliony dolarów w su-57, które okazało się totalna klapą. I jeszcze sporo mają podobnych inwestycji. Rosja traktowała ich jako kraj do wciskania całego złomu i naciągania na kasę. Ale tak się wychodzi na interesach z Rosją. Dopiero gdy Zachód zaczął im sprzedawać swój sprzęt Rosja zaczyna ich traktować poważnie.

Antysrutnik
niedziela, 5 lipca 2020, 06:09

Kto to usmani?

:)
niedziela, 5 lipca 2020, 17:41

Myśl śrutnik!To nie boli!Kto wie,może ci się nawet spodoba.

sobota, 4 lipca 2020, 21:49

Super komentarz !!!

Da(łn)vien Kijev
sobota, 4 lipca 2020, 20:22

U nas wsio javelinów z chlebem gorzej.

Maria Antonina
niedziela, 5 lipca 2020, 18:06

To ciastka jedzcie.

sobota, 4 lipca 2020, 22:20

Chlebem w czołgi będziesz rzucał?

niedziela, 5 lipca 2020, 02:55

Da. Czierstvim.

Leon
sobota, 4 lipca 2020, 19:30

Dostosowanie Pancyrów do Hinduskich potrzeb i kultury działania, wymaga umieszczenia w ramie KAMAZA tyle plastiku, ile uda się tam upchać, żeby Hindusi mogliby go wysadzic w powietrze dokonując znanej taktyki swoich sił zbrojnych,polegającej na autodestrukcji wszelakiego sprzętu jaki posiadają.

Fanklub Daviena
sobota, 4 lipca 2020, 22:21

Pancyr i tak w czasie walki z reguły jest wyłączony.

Bond
niedziela, 5 lipca 2020, 18:12

Faktycznie zazwyczaj jest wyłączony, albo załoga nie przeszkolona, ewentualnie ma przerwę na papierosa.

niedziela, 5 lipca 2020, 18:07

W Syrii;)))

Kapustin
sobota, 4 lipca 2020, 17:48

Propagandowa siła Chochołów

raczej głąb kapuściany
sobota, 4 lipca 2020, 21:30

To Ukraińcy coś Indiom oferują?

Gostaria de
sobota, 4 lipca 2020, 20:17

Hindusi potrafią się targować i handlować. My niestety włazimy poganiaczom bydła w odbyt i jeszcze płacimy grube pieniądze za złom, który też nam mogą wyłączyć

Wania
niedziela, 5 lipca 2020, 14:10

Rosja dopiero im wchodzi w odbyt. Wciskali im RD-180 mimo sankcji, później chętnie robili za taksówkarza na iss. I sankcji jakoś na towary z USA boją się wprowadzić mimo zaorania czołowego gazociągu NS 2. Są potulni jak baranki.

qwert
poniedziałek, 6 lipca 2020, 16:22

Z tymi silnikami to trochę cię poniosło, a sankcji wobec USA nie nakładają bo nic nie kupują (choć była dyskusja czy zablokować sprzedaż tytanu i wywołało to lekkie rozwolnienie w Stanach)

Davien
poniedziałek, 13 lipca 2020, 12:18

Qwert, silniki RD-180 powstały dla rakiety Atlas III/V jako tani i łatwy w produkcji zameinnik silników z USA. Okazały sie tak tanie że nie opłacało sie ULA przenosic produkcji do Stanów bo taniej wychodzi kupić w Energomaszu i przewieżć do USA. A co do sankcji to były plany zablokowania ich dostaw i nagle sie okazało żę nic z tego. Natomiast co do sankcji na tytan to Stany zwyczajnei kupia sobie gdzie indziej a wy komu go sprzedacie???

GB
poniedziałek, 6 lipca 2020, 18:21

Główny producent tytanu w Rosji jest obecnie w bardzo trudnej sytuacji finansowej ze względu na brak zakupów przez europejskie i amerykańskie firmy. Tak więc powodzenia z tym zakazem eksportu, bo rozwolnienie to może być u akcjonariuszy tej firmy.

Davien
niedziela, 5 lipca 2020, 11:25

No to cos nowego że wy rosjanie włazicie USA w odbyt:))

Anty rusofil
poniedziałek, 6 lipca 2020, 17:46

Jak Rosja potrzebowała wsparcia USA w dogadaniu się z saudami po spadku ropy do 14 , to Putin wysyłał nawet wsparcie medyczne trumpowi. Oczywiście później nagłaśniali że to Trump zadzwonił później do Putina ale zapomnieli wspomnieć o co Putin skamlał podczas tej rozmowy wcześniejszej. Rosja myślała że tymi 500 mld dolarów zapasów poskacza do saudow którzy rezerw mają ponad bilion i gospodarki USA...

:)
niedziela, 5 lipca 2020, 17:42

Miej trochę godności, z 10 deko.

Davien
poniedziałek, 13 lipca 2020, 12:19

Jak mys miał jakąś godność to bys sie Putinowi nie spzredał za parę rubli. A juz najlepsze jest odpowiadanie samemu sobie:)

;))
poniedziałek, 6 lipca 2020, 01:53

On nie wie co ten termin oznacza.

Niuniu
sobota, 4 lipca 2020, 17:36

Ciekawe dla czego def24 poświęca oddzielny artykuł hipotetycznej dostawie pancyrów do Indii a nie zajmuję się kontraktem na modernizację ponad 60 samolotów Mig 29 czy też kontraktowi na zakup kolejnych 21 Mig-ów 29 i 12 Su? Na temat zeszłorocznego kontraktu na dostawę pocisków rakietowych powietrze-powietre różnych typow za 2 miliardy też ani slowa. A o rozmowach na wydzierżawienie Indiom kolejnego podwodnego okrętu z napędem atomowym też nic. A kontrakty na kolejne nowe czołgi, modernizację starych to co? A to tylko niektore z tematów wspołpracy Rosyjsko-Indyjskiej. Ale def24 woli to przykrywać bajeczkami.

Antysrutnik
niedziela, 5 lipca 2020, 06:12

Sputnikowcy bieda-dziady znowu stoją na straży swojej Rosji

złośliwy
sobota, 4 lipca 2020, 19:44

"Kolejny rakietowy deal z Indiami coraz bliżej-wedlug Moskwy" ,tytuł może sugerować że to rosyjska propaganda,albo po prostu jest nieskladny.Mam nad9zieje że autor nie zagląda na stronę Sputnika.A gdyby jednak ,to może wskazane by były jakieś prewncyjne egzorcyzmy ,przeprowadzone przez doswiadczonego kapelana w stopniu co najmniej majora .Pod nadzorem Daviena.oczywiście.

Davien
niedziela, 5 lipca 2020, 11:27

A co zabolało ze Rosja jest tak naiwna iz mysli ze Indie wezma od niej złom który juz wykopały z hukiem w przetargu?:)) A podobno myslenei nei boli:))

Da(łn)vien
poniedziałek, 6 lipca 2020, 01:52

Moze ciebie zabolalo ustrollu, bo dlaczego Polakow ma bolec co kupuja Indie?

Marcin
sobota, 4 lipca 2020, 23:57

wystarczy komandor

Tomasz33
sobota, 4 lipca 2020, 19:29

Defence24 to polski serwis, i jeśli chodzi o kwestię zakupów uzbrojenia przez różne kraje, to Polska jest na pierwszym miejscu. Ciężko sobie wyobrazić sytuację że każdy zakup uzbrojenia będzie tu poruszany. Tym bardziej że na świecie jest +- 200 krajów. Ale rosyjskie portale na pewno o tym piszą, prawda:)?

złośliwy
sobota, 4 lipca 2020, 21:01

Zapytaj Tomaszku autora tekstu z jakich źródeł korzystał. Masz wyższe wykształcenie, a za rączkę cię trzeba prowadzić.

Tomasz33
sobota, 4 lipca 2020, 22:51

Nie przeczytałeś ze zrozumieniem mojego porzedniego komentarza. A pytanie o źródła sam powinieneś zadać. Cała ta sprawa wygląda tak, jakby to Rosja bardziej chciała sprzedać Indiom uzbrojenie, niż one same chciał je kupić. Mowa oczywiście o tym nowym teoretycznym kontrakcie.

Syberia wzywa
poniedziałek, 6 lipca 2020, 12:39

Podobnie było z zakupami S400 przez Arabię Saudyjską. Wszyscy ruscy o tym przekonywali włączając w to trolle, tylko sami Saudyjczycy nic o tym nie wiedzą.

qwert
poniedziałek, 6 lipca 2020, 16:25

Jeszcze nic straconego

SamJo !!
sobota, 4 lipca 2020, 17:23

Jaki deal z ruskimi ?? Oni tylko , żeby kupować ich broń , bo w Europie gazu nie sprzedają , broni też , to skąd maja kasę brać ??!! W razie czego wyłączą im wszystkie rakiety i inny sprzęt i zajmą jak Krym !!

Jan
sobota, 4 lipca 2020, 22:40

Krym był zawsze rosyjski i wrócił do macierzy. Daj przykład kiedy Krym był ukraiński kiedy nigdy nie było takiego kraju.

Bat
niedziela, 5 lipca 2020, 16:13

Zaraz mi jeszcze wyskoczysz z rosyjską karelia, kurylami, Alaska czy Kaliningradem. Zawsze rosyjski to był jedynie kawałek terenu na północy obok Norwegi. Wszystko inne podbite lub ukradzione.

niee
niedziela, 5 lipca 2020, 15:18

Taki był rosyjski, że nawet uprawa tam ziemi ich przerosła. Potrafili to tylko Tatarzy.

Davien
niedziela, 5 lipca 2020, 11:30

Panei jan i znowu pan kłamie. Ukraina jest państwem min od 1943r poniewaz jest jednym z państw-załozycieli ONZ. Krym rosyjski był ok 200 lat i od 1954r jest ukraiński co Rosja uroczyscie potwierdziła w 1994r. Cos jeszcze do dodania?

Orthodox
niedziela, 5 lipca 2020, 17:55

Davien. Ukraina jako niezależny byt państwowy, zaistniała dopiero po rozpadzie Sojuza. Za okupacji hitlerowskiej nie było żadnego oficjalnego bytu, a potem wróciła ukraińska republika, traktowana jako państwo federacyjne tylko przez komuchów. Nie zmienia to jednak faktu, ze po rozpadzie Sojuza powstało państwo ukraińskie w granicach ukraińskiej republiki radzieckiej z Krymem w tychże granicach i których to Rosja została jednym z gwarantów.

Davien
niedziela, 5 lipca 2020, 20:20

Orthodox, Ukraina jest panstwem założycielem ONZ, naprawdę nietrudno to sprawdzić. I nei pisałem ze była niezalezna. Jak widac była tez traktowana jako państwo przez resztę skoro mogła zostac członkiem ONZ. Zreszta podobnie było z Białorusią.

Orthodox
poniedziałek, 6 lipca 2020, 22:25

Były przedstawiane przez Sojuz, jako państwa federacyjne, czyli jakoby niezależne i pod presją tegoż Sojuza tak mogły być potraktowane.

Fan daviena, eksperta od AIM-120 z 1973 roku i lopatek turbin widzianych od strony wlotu powietrza w silniku odrzutowym.
poniedziałek, 6 lipca 2020, 01:51

Ukraińska Socjalistyczna Republika Radziecka, zeby byc bardziej precyzyjnym dejvidku.

Davien
poniedziałek, 13 lipca 2020, 12:29

To jedno i to samo panstwo funku jakbys nei wiedział:)) Ale dla twojej zerowej wiedzy: w1991r została zmieniona nazwa na Ukrainę.

Fan daviena, eksperta od AIM-120 z 1973 roku i lopatek turbin widzianych od strony wlotu powietrza w silniku odrzutowym.
wtorek, 14 lipca 2020, 03:04

dejvidku i znowu nic nie zrozumiales. Mowa o czasach zalozenia ONZ. Wtedy kraj obecnie noszacy nazwe UKraina nazywany byl Ukraińska Socjalistyczna Republika Radziecka. Na prawde az tak trudno to zrozumiec?

JanusPol
niedziela, 5 lipca 2020, 09:25

Jaki zawsze rosyjski? Krym to zawsze był tatarski

kremówka
sobota, 4 lipca 2020, 20:15

Wyłączyli wam cały sprzet łącznie z kałachami?Wot technika...

Apek
sobota, 4 lipca 2020, 17:15

No to rozumiem że Indie już zaprzeczyły że chcą to kupić, bo na pewno czytają ekspertów od rosyjskiego uzbrojenia na Defence 24, z czego wiadomo że pancyr nic nigdy nie zestrzelił, po za gołębiami.

Davien
niedziela, 5 lipca 2020, 11:31

Indie nic o tym nei wiedza jak widać bo to jedynie Rosja usiłuje za wszelka cene sprzedac złom który Indie juz wykopały z hukiem w poprzednim przetargu:)

January
sobota, 4 lipca 2020, 22:43

Piszesz głupoty. Ileż dronow zestrzelił w Syrii na swoją bazą wojskową. Baza była ciągle atakowana przez drony. Pewnie patriot zestrzelił w Arabii Saudyjskiej kiedy to zaatakowano rafinerię.

Whiro
niedziela, 5 lipca 2020, 16:15

Żadne patrioty nie broniły rafinerii aramco. Zresztą to nie broń na drony.

Davien
niedziela, 5 lipca 2020, 11:33

No popqatrz, Pancyry poległy z kretesem przeciwko dronom w Hmiejmin tak ze Rosjanie musieli sciągac TOR-y do obrony bazy w trybie awaryjnym. Potem tez były ulubionym celem dla Tureckich dronów. A Patriotów przy rafinerii nei było, ile można to wam tłumaczyc.

pytanie do trolla
niedziela, 5 lipca 2020, 18:51

Te kłamstwa naprawdę cię nie nudzą-bo, że są śmieszne to każdy wie.

Davien
niedziela, 5 lipca 2020, 20:21

Wiesz istotnie obalanie waszych prymitywnych kłamstw jest trochę juz nudne, ale za to wasze reakcje po tym,-bezcenne:)

odpowiedź do trolla
poniedziałek, 6 lipca 2020, 11:34

Jedyne co jesteś w stanie "obalić" to flaszeczka whiskey w wiklinach za osiedlem. Ale ale przecież ktoś musi ci ja kupić bo tobie jeszcze nie sprzedadzą-wiek nie puszcza.

Syberia wzywa
poniedziałek, 6 lipca 2020, 12:50

Nie mierz innych swoją miarą :)

Fan daviena, eksperta od AIM-120 z 1973 roku i lopatek turbin widzianych od strony wlotu powietrza w silniku odrzutowym.
poniedziałek, 6 lipca 2020, 01:46

dejvidku, twoje reakcje po obalieniu twoich klamstw o AIM-120 z 1973 roku, obaleniu twoich klamstw lopatkach turbin widzianych od strony wlotu powietrza, nieistniejeacych F-15AE, i obaleniu nbardzo wielu innych bredni to sa dopiero bezcenne. Twoje reakcje nie maja analoga.

Bat
poniedziałek, 6 lipca 2020, 17:53

Czego można się spodziewać po efekcie pijackiej libacji NKWD.. ? Takich jak ty....

Fan daviena, eksperta od AIM-120 z 1973 roku i lopatek turbin widzianych od strony wlotu powietrza w silniku odrzutowym.
wtorek, 7 lipca 2020, 01:43

Takich jak ka to co? Nie masz odwagi napisac dalej? Napisz bohaterze.

Syberia wzywa
poniedziałek, 6 lipca 2020, 12:43

Setki jak nie tysiące postów z tym samym odgrzewanym kotletem. To doskonale obrazuje skalę twojej bezsilności. Niczym tonący brzytwy się chwytasz. Żałosne i smutne zarazem.

Fan daviena, eksperta od AIM-120 z 1973 roku i lopatek turbin widzianych od strony wlotu powietrza w silniku odrzutowym.
wtorek, 7 lipca 2020, 01:45

I bardzo dobrze. Niech kazdy wie, ze dejvidek, udajacy eksperta i do tego ublizajacy wszystkim na okolo ma wiedze taka jaka ma, czyli nie majaca analoga.

Ruski A2/AD
sobota, 4 lipca 2020, 18:47

Moze kupią Poprada? Cud miód

Marcin
sobota, 4 lipca 2020, 23:59

na drony koło Ustki wystarczy, a na więcej już nie

Kabat
sobota, 4 lipca 2020, 21:24

Już Arabia Saudyjska kupiła to dziadostwo. I byle dron skasował im pola naftowe.

Davien
niedziela, 5 lipca 2020, 20:21

Poprady w AS???? No takiego odlotu dawno nei widziałem:))

sobota, 4 lipca 2020, 22:24

Nie skasował.

gnago
sobota, 4 lipca 2020, 16:11

"Hindusom zaoferowano bowiem najnowszą odmianę zestawu z „pełnym dostosowaniem technicznym do indyjskich potrzeb oraz stworzenie skutecznej sieci serwisowej”." To tak można z pełnym serwisem? Ech faktyczna niepodległość ma zalety razem z kompetencjami tamtejszego IU i sztywnym kręgosłupem polityków

Bat
niedziela, 5 lipca 2020, 16:19

Porównujesz Indie z 1.3 mld ludzi i jedną z większych potęg świata do Polski? Musisz nienawidzieć swojego kraju bardzo. Zresztą jak wielu tutaj....

Hipopotam
sobota, 4 lipca 2020, 17:46

Święta krowa Hinduska,sieć serwisowa

Hanys
sobota, 4 lipca 2020, 16:08

Pancyry zarówno w Syrii jak i Libii sprawdziły sie bardzo dobrze, zestzreliwując dziesiątki pocisków manewrujących i dronów, przy bardzo małych stratach, które można policzyć na palcach jednej ręki, ale wiadomo że propaganda USmanowska żyje tu jednym filmikiem nakręconym przez Izrael i drugim filmikiem nakręconym przez Turcję w Libii - oba te filmiki robią w tej propagandzie za "pogrom pancyrów". Tylko że Indie jak widać swoje wiedzą, gdyby eksperci hinduscy opierali się wyłącznie na D24, to musieli by zrezygnować z jakiegokolwiek rosyjskiego sprzętu i kupić amerykański przyrząd do strącania dronów, czyli łuk i strzałę ;)

Ukulele
poniedziałek, 6 lipca 2020, 10:54

Wiedzą bo porównywali ten zestaw z koreańskim i wyszło co wyszło. Indie mimo nacisków wybrały k30 i tyle. Pancyr coraz bardziej ciąży Rosjanom wizerunkowo. Koreańczycy zdeklasowali ich w indyjskim przetargu. Trzeba jednak przyznać że mają w Rosji najlepszy marketing na świecie bo jednak wciąż trafiają się kraje które kupują ich szmelc. Korupcja jest wszędzie a zdanie wojskowych się nie liczy to jeszcze ich utrzymuje przy życiu.

Antysrutnik
niedziela, 5 lipca 2020, 06:20

~Hanys~ znany trol sputnikowy na Interii też udziela się zmieniajac nick i sam sobie odpowiada.Tu to samo robi.Ciezko pracuje za każdy post broniący wspaniałej Rosji garść rubelkow dostaje?

:)
niedziela, 5 lipca 2020, 17:44

Co ty z tymi rubelkami i kopiejkami Mikołaj?Troll numizmatyk?

:))
wtorek, 14 lipca 2020, 03:00

Bo jemu sie rubelki marza.

Davien
sobota, 4 lipca 2020, 20:27

Hanysku, Pancyry to sprawdziły sie w roli celów dla Turków i Izraela a juz raz poniosły w Indiach miażdżaca kleskę mimo nacisków Rosjan przegrywajac z kretesem z zestawami OPL z Korei:) Jakbys tez nie zauwazył to wyłacznei Rosjanie naciskaja i gardłuja za ich zakupem, Hindusi milczą:))

Marcin
niedziela, 5 lipca 2020, 00:00

Klęska to była w AS jak Patrioty nawet nie wykryły, że o zestrzeleniu irańskich pocisków nawet mowy nie było

Davien
niedziela, 5 lipca 2020, 11:35

Widzisz marcinku ale Patrioty w AS i Jemenie wybijały irańskei pociski dziesiatkami. A przy rafinerii ich nie było ale znowu masz jakies halucynacje jak widać:))

wtorek, 14 lipca 2020, 02:59

Patrioty byly na trasie lotu broni ktora zaatakowal rafinerie w AS trollu.

January.
sobota, 4 lipca 2020, 22:48

Hihi, ale piszesz głupoty. Z Turkami Rosjanie za bardzoo nie chcieli zadzierać z powodu ekonomicznych. Z Izraelem także mają dziwne układy. Pewnie dlatego że mają silne lobby w Rosji. Natomiast sprzęt wojskowy USA pokazał w Arabii Saudyjskiej.

Davien
niedziela, 5 lipca 2020, 11:37

Dokładnie sprzęt z USA pokazał w AS że jesty doskonały do tego co ma robić, zestrzeliwując ponad 120 pocisków i rakiet balistycznych. I to tyle , reszty twoich bredni nawet nei ma sensu komentowac:)

Kiks
sobota, 4 lipca 2020, 23:59

Z powodów ekonomicznych? Najważniejszym partnerem dla Turków jest UE.

Bond
sobota, 4 lipca 2020, 19:34

Jako cele sprawdziły się znakomicie, najpierw pogrom Pancyrów w Syrii, teraz w Libii, a największe sukcesy to przetrzebienie ptaków.

January
sobota, 4 lipca 2020, 22:50

Pogrom kiedy przerzucano sprzęt wojskowy. Więc co miały zrobić pancyry. Pewnie twoje patrioty pokazały co potrafią w Arabii Saudyjskiej i w czasie ataku Iranu.

Bond
niedziela, 5 lipca 2020, 08:05

W AS Patrioty pokazują , bo zestrzeliły ponad 150 pocisków różnych typów, przy rafinerii ich po prostu nie było tak samo jak w Iraku. Natomiast fajnie, że dochodzi jeszcze „przerzucanie”, jakiegoś pecha ma ta rosyjska technika, bo albo załoga ma przerwę na fajkę w czasie ataku, albo jest nie wyszkolona, sprzęt jest przerzucany, a zapomniałem Bibi i Erdogan latali do Rosji. A zestrzeleń poza ptakami jak nie ma tak nie ma.

Marcin
niedziela, 5 lipca 2020, 12:44

a w takim razie kto bronił saudyjskie rafinerie? kto osłaniał amerykańskie bazy w Iraku? może Stingery ?

Kukumamuniu
wtorek, 7 lipca 2020, 01:41

Chyba napisales prawde. Zobacz ilu sie ich ponizej wysypalo. Cala zmiana prawie.

Ukulele
poniedziałek, 6 lipca 2020, 10:57

Tam centuriony dały ciała

Davien
poniedziałek, 13 lipca 2020, 12:33

Centurion C-RAM sa jedynie w tzw Zielonej Strefie w Bagdadzie i zestrzeliły juz ponad 100 pocisków i granatów możdzierzowych. Przy rafinerii były Crotale i SkyGuard-y.

Davien
niedziela, 5 lipca 2020, 20:24

Amerykanei zamkneli ostatnia bazę w Iraku w 2011r jakbys nie wiedział. bazy w al Asad i Erbil to bazy IRACKIE a Irak nei ma chyba Patriotów?:)) A rafinerii broniły zestawy Crotale i SkuGuard.

Kot
niedziela, 5 lipca 2020, 16:26

Czytałeś gdzieś że patrioty podczas ataku na bazy w Iraku lub AS próbowały choć coś zestrzelić? Slyszeles gdzieś coś że w Iraku są patrioty? No nie. Bo ani nie broniły aramco anie baz w Iraku. W AS patrioty bronią granicy z Jemenem. Po tym ataku Iranu AS kupiła stacjonarną opl od diehl.

Stary zgred
niedziela, 5 lipca 2020, 15:26

Przy rafinerii w Arabii Saudyjskiej Patriotów nie było bo systemy te nie bronily tego obiektu od strony Iraku skąd rakiety irańskie nadlecialy. W dwóch zaatakowanych bazach w Iraku też ich nie było i dopiero w kwietniu Amerykanie zakończyli instalację systemów OPL w Iraku. Pisał o tym def24.pl. https://www.defence24.pl/irak-amerykanska-tarcza-w-gotowosci-nie-tylko-patrioty

Th
niedziela, 5 lipca 2020, 15:04

W Iraku amerykańskich baz po prostu nie ma. Są irackie bazy wykorzystywane przez USA ale systemów OPL w nich nie było. Dopiero po ataku rakietowym USA zdecydowało zaopatrzyć bazy irackie w system Patriot. https://www.defence24.pl/us-army-rozmieszcza-systemy-przeciwlotniczej-w-iraku

migiem
sobota, 4 lipca 2020, 21:03

To dlaczego bondy nie latacie nad Donbas?

Bond
niedziela, 5 lipca 2020, 08:00

Z wy towarzysze rosyjscy latacie...

sobota, 4 lipca 2020, 22:24

Skąd wiesz, że nie latają?

:)
niedziela, 5 lipca 2020, 17:45

Bo się nie chwalą na fb.

Davien
niedziela, 5 lipca 2020, 20:25

Ale to wasi gieroje sie pochwalili na vkontakte gdzie są i obalili kłamstwa Putina jak to waszych wojsk nie ma na Ukrainie:))

R
sobota, 4 lipca 2020, 20:38

Kolejny ekspert od rosyjskiego uzbrojenia na miano Daviena czy GB, tak pare Pancyrow zostalo zniszczonych, dokladnie w jakich warunkach/sytuacjach tego tutaj nie wiemy, tak samo nie wiemy co im udalo sie zniszczyc, gdyby to byla tak tadndeta to by ich nikt nie kupowal. Rownie dobrze mozna by napisac, ze Abrams to lipa bo wiekszosc Irackich zostala zniszczona porzucona, albo Saudyjskie Abramsy palace sie co chwile na pustyni.

GB
poniedziałek, 6 lipca 2020, 00:33

Na portalu LA masz materiał zdjęciowy pokazujecy zniszczenie 3 Pancyrow w Syrii i 9 w Libii. Po prostu zamiast poświęcać czas na pisanie głupot lub przepisywanie moskiewskiej propagandy trzeba ci czytać i śledzić poważne portale militarne.

taki to już trolli los-trzeba im współczuć
niedziela, 5 lipca 2020, 12:38

Jak widzisz ustrolle myślą, że jak po zaklinają rzeczywistość to wpłyną na fakty. Podniecili się jednym jedynym tekstem pana komandora "o ptakach" i trzema tureckimi filmikami i to im wystarcza bo przecież nie mogą dopuścić do swej świadomości że prawda jest taka, iż Pancyry systematycznie masakrują tureckie i używane przez terrorystów różnej maści bezzałogowce oraz izraelskie rakiety i bomby.

Bond
niedziela, 5 lipca 2020, 08:36

Kolejny troll wyhodowany przez Sputnika lub TV Zwiezda, opisy kilkunastu przypadków zniszczenia jak filmy były, więc coś wiemy. A z jakiś powidów Hindusi kupili Biho, a nie twoją gwiazdę śmierci, więc skończ się znafco ośmieszać.

pancyr był wyłączony albo makieta
sobota, 4 lipca 2020, 22:29

Dokładnie wiemy, tandeciarzu. Pamiętamy w jaki głupi sposób usiłowaliście usprawiedliwiać i negować zniszczenia pancyrów, nawet te pokazane na nagraniach IDF (nie jakieś anonimowe youtubki). Z abrabsami nikt tak nie błaznuje, jak wy towarzysze :)

yaro
sobota, 4 lipca 2020, 19:09

do bry jesteś, naprawdę, w punkt komentarz ! Pozdrawiam :-)

me by
sobota, 4 lipca 2020, 15:38

pancyr SM to nowy radar i szybsze rakiety o większym zasięgu ale wciąż ograniczona liczba kanałów celowania sprawiająca że system można łatwo przeciążyć. Hindusom zależy na technologii amunicji programowalnej zresztą wystarczy przypomnieć ostatnią indyjską porażkę Pancyra z koreańskim Biho-30

Tani
niedziela, 5 lipca 2020, 10:17

Ma jeszcze cztery wyrzutnie malych rakietek do niszczenia dronow. Tote lekcje ze Syrii i Libii. Czyli takie. Kolo Gospodyn Wiejskich

heh
niedziela, 5 lipca 2020, 21:40

jak małych 40mm ? to atrapy jakieś

Tani
poniedziałek, 6 lipca 2020, 03:59

Znajdz zdjecia na necie.

Fanklub Daviena
sobota, 4 lipca 2020, 18:57

Ta, znafco, a Biho-30 jest wielokanałowy? To żałosne... Biho-30 nawet w jednym parametrze nie dorównuje Pancyrowi. Jak można porównywać ten system z działkami 30mm o gorszej balistyce i szybkostrzelności niż ma Pancyr i 2 szt. zwykłych MANPADS z żałosnym zasięgiem z Pancyrem? :)

Bond
niedziela, 5 lipca 2020, 08:45

Z tego co powszechnie wiadomo rosyjskie/sowieckie 30x165 jest znacznie gorsze od NATOwskiego 30x173, o amunicji programowalnej przez litość nie chce mi się wspominać.

mb
sobota, 4 lipca 2020, 21:18

Chodzi o zdolność do i minimalną wysokość strącania pocisków samosterujących oraz parametry radaru. dlaczego Hindusi szukający rozwiązania przeciwdronowego i CRAM anulowali zakup Pancyra po konfrontacji z Biho ? Czy Rosjanie mają amunicję programowalną 30mm ?

Davien
sobota, 4 lipca 2020, 20:30

I tenże K30 BiHO rozniósł w pył Pancyra w przetargu dla Indii mimo silnych nacisków Rosji:) Ale jak widac woleli doskonałe działka 30mm z amunicja programowalna i MANPADS od rosyjskich 2A38 ze zwykłymi pociskami i rakiet wymagających radaru do naprowadzania a ten jest wyjatkowo kiepski:))

niedziela, 5 lipca 2020, 03:00

Bo moze mial na wyposazeniu twoje AIM-120 z 1973 roku?

Anty rusofil
niedziela, 5 lipca 2020, 16:31

Wchodzisz tu coś mądrego napisać że jesteś zwykłym trolem co robi sobie z defence24 stragan i osobiste pyskówki.? Wielu z was nie wnosi tu nic oprócz osobistych wycieczek do ludzi i wklejania taniej propagandy.

poniedziałek, 6 lipca 2020, 01:42

A ty powiedz kolezko, kazdy kto napisze cos nie po twojej mysli to od razu musi byc "rusofil"?

Anty rusofil
poniedziałek, 6 lipca 2020, 18:05

Przecież nie nazwałem nikogo rusofilem. Mam jedynie taki nick. A takie wycieczki osobiste i pisanie jedynie w celu zaatakowania czyjejś osoby stała się codziennością po inwazji na d24 rosyjskich zwolenników. Wszedzie robią chlew.

wtorek, 7 lipca 2020, 01:39

Bo przywilej atakowania wszystkich i nazywania ich "trollami" zarezerwowany jest tylko dla was...

poniedziałek, 6 lipca 2020, 12:51

Ty jeszcze żadnej myśli tutaj nie wyraziłeś dlatego nie ma się do czego odnieść.

Tani
sobota, 4 lipca 2020, 18:13

Tylko to tez produkt rosyjski bez prawa reeksportu. Czesc rakietowa oczywiscie.

Davien
sobota, 4 lipca 2020, 20:31

A od kiedy to w K30 masz jakeis rosyjskei rakiety???

Tani
niedziela, 5 lipca 2020, 10:21

A czyjej sa produkcji? Ruskie i pachna Putinem. Firma z Petersburga je opracowala. Bez prawa reeksportu. Bo one maja bronic przed Kimem a nie nabijac kase Korei i robic Pantsirowi konkurencje

GB
poniedziałek, 6 lipca 2020, 00:26

Jak już to śmierdzi Putinem. A poza tym w K30 nie ma nic rosyjskiego.

Davien
niedziela, 5 lipca 2020, 20:26

Dzieciaku pociski Chiron sa całkowicie produkcji koreańskeij a baza był Mistral. Skończ wypisywac kłamstwa.

Tani
niedziela, 5 lipca 2020, 11:19

Autokorekta,konstrukcji nie produkcji, bo wlasnosc intelektualna dotyczy konstrukcji . Ja sie na pelotce nie znam ale temat byl na ruskim necie, szukajcie a znajdziecie.

Tani
niedziela, 5 lipca 2020, 05:24

Ano masz bo uwalili przetarg. Ty chcesz kupic system bliskiego zasiegu bez rakiet ? Gdybys mial racje to Hindusi by go mogli kupic tylko po co Szylke? A nie kupili. Davien, kupia pantsira, mozemy obstawiac . Swojego nie maja, USA nie ma nic zostaje matuszka Rossija.

Davien
niedziela, 5 lipca 2020, 11:41

Widzisz trollu ale juz kupili K30 z własnymi pociskami Chiron wzorowanymi na francuskich Mistralach wiec zwyczajnie bredzisz jak zawsze.

Fan daviena, eksperta od AIM-120 z 1973 roku i lopatek turbin widzianych od strony wlotu powietrza w silniku odrzutowym.
poniedziałek, 6 lipca 2020, 01:40

dejvidku, to ty bredzisz jak zawsze, ostatnio o silnikach odrzutowych jednoprzeplywowych z 1793 roku, jakby brednoi o AIM-120 z 1973 roku, lopatek turbin widzianych od strony wlotu powietrza czy nieistniejacych F-15AE bylo malo ;).

Fanklub Daviena
sobota, 4 lipca 2020, 15:17

Zestawy krótkiego zasięgu leżą w zakresie hinduskich możliwości, więc takie zestawy Indie powinny zbudować własne a nie importować.

Tani
niedziela, 5 lipca 2020, 10:25

Nie leza, USA nie jest w stanie a co dopiero Indie. USA nie jest w stanie boprzez lata nie interesowala sie tematem. Zreszta oni maja zagwarantowane panowanie w powietrzu to po co to im?

Xd
sobota, 4 lipca 2020, 15:01

Oni przynajmniej nie grożą zorganizowaniem kolorowej rewolucji jak indie kupią coś innego jak to usa grozi indonezji za próbę kupna su czy turcji za s400 czy w iinny sposób się nie odgrażają sankcjami czy czymś podobnym za próbę posiadania własnego zdania jak robi to usa nawet w stosunku do swoich "sojuszników" (o czym często piszecie)

Whiro
sobota, 4 lipca 2020, 17:57

Komu chcieli pogrozić? Indiom? USA mogą, a Rosja może pogrozić co najwyżej Białorusi.

Jan
sobota, 4 lipca 2020, 22:53

Ojjj, obudź się ukraincu z akcji Wisła

Witryn
sobota, 4 lipca 2020, 21:14

Daj sobie spokój z idiotycznymi komentarzami. Jesteś denny!

sobota, 4 lipca 2020, 22:31

Trafiony do żywego? :)

złośliwy
sobota, 4 lipca 2020, 20:16

Czytaj ze zrozumieniem.Przynajmniej próbuj.

Ubawiony
sobota, 4 lipca 2020, 17:40

Oni najwyżej napadną i zorganizują jakieś referendum

we dwa kije
sobota, 4 lipca 2020, 19:11

W Kijowie?

Macorr
sobota, 4 lipca 2020, 16:19

Indie mają funkcjonująca demokrację i jeśli ludność chce zmienić władze po prostu wybiera sobie inną, nie trzeba robić rewolucji jak w Rosji czy na Białorusi

Xd
niedziela, 5 lipca 2020, 07:41

Np. W gruzji i na ukrainie też była funkcjonująca demokracja i co

Macorr
niedziela, 5 lipca 2020, 11:59

W stylu rosyjskim ta demokracja, znasz różnice między demokracją a demokracją ludową?

sobota, 4 lipca 2020, 14:17

Poprada nie chce kupić Kongo chociaż? A pioruny a' zmodernizowane t72' zsu 23m a kraby a raki? Nikt iczego nie chce od nas...hmmm...a groty a coś tam a coś tam...przecież jesteśmy liderem NATO...to może chociaż dół z wapnem by kupili od nas...

Tomasz33
sobota, 4 lipca 2020, 19:42

Poprady to na razie zaspokajają potrzeby Polskiej armii. Więc nie są na eksport. Kongo zapewne będzie wolało kupić coś Rosyjskiego, ze względu na to że jest tańsze i zapewne gorsze. Gromy(czyli poprzedniczki Piorunów) kupiły np. Gruzja czy LItwa i w przypadku Gruzji sprawdziły się bardzo dobrze. A Pioruny są jeszcze lepsze, więc i z eksportem nie będzie problemów. T-72 po wycofaniu z WP jeszcze pójdą do Afryki lub gdzieś indziej i te kraje będą się cieszyć. Polska modernizuje Leopardy, to jest przyszłość, plus nowe czołgi np Leo 3(jak już wejdą) lub K2. T-72 to przeszłość, a nawet te kupiła kiedyś Malezja. Groty są regularnie wprowadzane do Wojska Polskiego, ale nie zastąpiły jeszcze w pełni potrzeb. A Polska jest na tyle cywilizowanym krajem, że ma sukcesy eksportowe w innych dziedzinach. Rosja jest taka super bo sprzedaje uzbrojenie do krajów 3-go świata, ale już sprzęt AGD musi importować z Polski. Kłania się firma AMICA( w Rosji znana pod nazwą HANSA). I tu ciekawostka. Amica zmieniła nazwę na rynek rosyjski, bo nowa nazwa(HANSA) ma kojarzyć się z Niemcami. I Rojsanie bhętnie je kupują. Jesta jeszcze cała masa różnych firm meblarskich, produkujących okna itd. Jest ponad 700 firma w Polsce z kapitałem wynoszącym minimum 50%, czyli są to firmy polskie.

niedziela, 5 lipca 2020, 00:57

To to my potega z jedna amica.A zapomniales o pieczarkach

Tomasz33
niedziela, 5 lipca 2020, 10:20

Zapomniałem o CCC, CD Projekt, Drutex, Fakro, Gino Rossi, Inglot, Kross, LPP(czyli Reserved, Mohito, Sinsay,Cropp), Mokate, Oknoplast, Pesa, Solaris, 4F, Asseco, Aflofarm, Alpinus, Autosan, Bakoma, Comarch, Łucznik, Ursus.Można wymienić jeszcze wiele, wiele innych. Jest ich kilkaset.

Obalaczbredni
poniedziałek, 6 lipca 2020, 20:16

No szczególnie ursus i autosan, potęgi!!, mokate- pakowalnią kawy, i producent serków i koszulek importowanych z Bangladeszu ? To te tygrysy? . A i solaris właśnie sprzedany gdzie polskie to były wyłącznie fotele, dowiedz się skad pochodzą wózki jezdne i silniki elektryczne w pędach. Po raz kolejny piszesz o czymś o czym pojęcia nie masz. Jeden rosatom inwestuje w badania więcej niż te wszystkie tygrysy

złośliwy
sobota, 4 lipca 2020, 21:10

Amica ,jedna z niewielu w pełni polskich firm.Przy okazji Tomaszku ,przymiotniki z małej literki,są oczywiscie wyjątki, ale...

Tomasz33
sobota, 4 lipca 2020, 22:43

Dzięki(tak szczerze) za przypomnienie o poprawności pisania, i używania dużych i małych liter. Jestem po politechnice, więc nieskromnie powiem że czuję się usprawiedliwiony:) W kwestii firm z całkowicie polskim kapitałem(lub takim wynoszącym ponad 50%), to można ich znaleźć ponad 700, z różnych branż.

X
sobota, 4 lipca 2020, 18:51

Dobre, niestety...

Davien Ukraina
sobota, 4 lipca 2020, 14:09

U nas na Ukrainie też tak piszut. Davien Ukraina

Davien
sobota, 4 lipca 2020, 20:32

A ten ruski złodziej podpisów juz sie pojawił:)) Ale czego sie po takim tchórzu spodziewac....

...
sobota, 4 lipca 2020, 21:59

Na razie nie używa tego @...

Tweets Defence24