Reklama

Siły zbrojne

Kolejne „Kalibry” wystrzelono w kierunku Syrii z okrętu podwodnego [WIDEO]

Fot. mil.ru
Fot. mil.ru

Rosjanie po raz kolejny pokazali, że Syria jest dla nich poligonem rakietowym i 22 września 2017 r. wystrzelili w kierunku syryjskiego terytorium rakiety manewrujące 3M14 systemu „Kalibr” z okrętu podwodnego „Wielikij Nowogrod”.

„Wielikij Nowogrod” to kolejny okręt projektu 636.3 typu „Warszawianka”, który przed wprowadzeniem do działalności operacyjnej we Flocie Czarnomorskiej sprawdził swój system rakietowy „Kalibr” wystrzeliwując spod wody w kierunku Syrii rakiety manewrujące 3M14.

Wcześniej takie strzelania przeprowadził „Rostow-na-Donu” (8 grudnia 2015 r.), „Krasnodar” (w maju i czerwcu 2017 r.) oraz „Kołpino” (17 września 2017 r. z wykorzystaniem aż siedmiu rakiet). Tylko dwie czarnomorskie „Warszawianki”, „Noworossijsk” i „Staryj Oskoł”, testowały swoje systemy rakietowe na Morzu Barentsa.

Czytaj też: Rosyjskie Kalibry zaatakowały cele w Syrii

Tym razem co najmniej trzy pociski 3M14 przeleciały tylko 300 km, według Rosjan niszcząc zidentyfikowane w ostatnich dniach punkty oporu terrorystów, zgrupowania siły żywej i pojazdów opancerzonych oraz składy amunicji rebeliantów w prowincji Idlib.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.