Reklama

Geopolityka

Kolejne ataki tzw. „separatystów” z użyciem ciężkiego uzbrojenia

Fot. mil.ru
Fot. mil.ru

We wtorek 21 kwietnia po raz kolejny wspierane przez Rosję siły tzw. „republik ludowych” zaatakowały pozycje ukraińskie z zakazanej przez porozumienie z Mińska broni.

Ataki trwały od godziny 18:00 do 24:00 i odnotowano 20 naruszeń zawieszenia broni wzdłuż „linii rozgraniczenia”. W tej liczbie są ataki z moździerzy kalibru 120 mm, dział samobieżnych, a nawet artylerii przeciwlotniczej.

Z moździerzy zaatakowane zostały miejscowości: Lenińskie, Pisky, Awdijiwka, Szyrokine i Nowhorodske. W okolicach wsi Opytne i Persze siły tzw. „separatystów” prowadziły ostrzał pozycji ukraińskich z artylerii przeciwlotniczej i dział samobieżnych. W obwodzie ługańskim natomiast miał miejsce atak z granatników w pobliżu miasteczka Szczastia oraz ostrzał z broni maszynowej na Zołote.

Ponadto miało miejsce 5 przelotów dronów „republik ludowych” nad terytorium kontrolowanym przez Kijów.

Reklama

Komentarze (2)

  1. Armymen

    Dziwią mnie dziennikarze piszący takie artkuły , przecież od początku wszystko było jasne , więc skąd zdziwienie ? Jescze trzy cztery zawieszenia broni i separatyści zagoszczą przy polskiej granicy , każdy by tak zrobił , ofensywa , a potem trzy cztery miesiące na uzupełnienie sił i znowu ofensywa , gdzie jest tu coś dziwnego?

  2. xx

    przeschło juz ?

Reklama