Reklama

Siły zbrojne

Katastrofa amerykańskiego C-2 Greyhound. Marynarka przerywa poszukiwania

Fot. U.S. Navy
Fot. U.S. Navy

Amerykańska marynarka wojenna przerwała poszukiwania trzech marynarzy, którzy zaginęli po katastrofie samolotu transportowego na Pacyfiku.

Jednostki morskie i powietrzne amerykańskiej marynarki wojennej przerwały poszukiwania trzech marynarzy zaginionych po katastrofie samolotu C-2A Greyhound, który rozbił się w środę 22 listopada 2017 r. ok. 500 Mm na południowy zachód od Okinawy, w drodze z Japonii na lotniskowiec USS "Ronald Reagan".

Wkrótce po katastrofie z miejsca wypadku udało się uratować ośmiu z jedenastu marynarzy i członków załogi samolotu, znajdujących się na jego pokładzie. Obecnie nie ma żadnych szans na uratowanie pozostałej trójki, uznano że zginęli w katastrofie. Obserwatorzy podkreślają niezwykły profesjonalizm i poświęcenie zespołów ratunkowych, dzięki któremu udało się odnaleźć i uratować ocalałych z wypadku.

Czytaj też: Samolot transportowy US Navy runął do Pacyfiku

Przyczyna katastrofy nie jest jeszcze znana, prowadzone jest w tej sprawie dochodzenie.

Amerykański lotniskowiec przebywa na Morzu Filipińskim biorąc udział we wspólnych manewrach z jednostkami japońskiej marynarki wojennej.

Reklama

Komentarze (2)

 1. Naiwny

  To nie ruski złom? Może się ktoś jednak pomylił i to jednak ruski wypadek.

 2. uze

  500mm od Okinawy, serio? Jeśli już chcecie używać skrótu to lepiej zapisać go Mm, lub z angielskiego NM. Skrót mm jest oficjalnym skrótem i oznacza milimetr.

  1. ZHR

   Zuch !!

  2. gts

   A tam moze mierzyl linijka na globusie :)

  3. Trefniś

   Może rozbił się pół metra od Okinawy?

Reklama