Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

ITWL na czeskim INVENT ARENA 2016

Fot. ITWL
Fot. ITWL

W Trzyńcu, w Republice Czeskiej odbyła się Międzynarodowa Wystawa Innowacji Technicznych Patentów i Wynalazków INVENT ARENA 2016. Swoje wynalazki zaprezentował tam ITWL.

Na własnym stoisku ITWL Wystawy INVENT ARENA 2016 zaprezentowane zostały za pomocą przygotowanych plansz i eksponatów dwa wynalazki, na które Instytut uzyskał już patenty. Za wynalazek pt. „Sposób zabezpieczania nitów przed wypadaniem” patent nr 222019, wynalazcy: Michał Sałaciński, Michał Stefaniuk, Magdalena Zabłocka, Piotr Synaszko ITWL uzyskał złoty medal w konkursie Wystawy, a za wynalazek pt. „Sposób realizacji docisku pakietu naprawczego i skleiny” (patent udzielony, numer patentu jeszcze nie nadany) numer zgłoszenia do UPRP P. 405498, którego twórcą jest Pan Michał Sałaciński medal brązowy.

W otwarciu Wystawy brała udział Wiceminister Gospodarki Chin. Ambicją organizatorów Międzynarodowej Wystawy INVENT ARENA jest aby dorównywała ona najlepszym wystawom wynalazków i pełniła ona ważną rolę w procesach upowszechniania innowacji w Europie. Uczestnicy wystawy mogli skorzystać z okolicznościowych wykładów i wystąpień nt. prawa własności intelektualnej.

Patronat nad wystawą objął Prezes Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Wynalazców – IFIA, Czeski Wicepremier Nauki, Badań i Innowacji, Czeskie Ministerstwo Edukacji Młodzieży i Sportu, Czeskie Ministerstwo Przemysłu i Handlu, Prezes Czeskiej Izby Gospodarczej oraz Burmistrz Miasta Trzyniec.

Kolejna edycja Wystawy INVENT ARENA został zaplanowana na rok 2018.

Reklama

Komentarze

    Reklama