Reklama

Siły zbrojne

Irańskie okręty na Atlantyku. Załogi walczą o życie?

Irańska fregata „Alvand” – fot. Wikipedia
Irańska fregata „Alvand” – fot. Wikipedia

Irańczycy ujawnili pierwsze materiały filmowe z rejsu irańskiego zespołu okrętowego na Oceanie Atlantyckim. Miał to być pokaz, ukazujący że Iran zalicza się do potęg morskich. Na zdjęciach jednak widać wyraźnie, że irańska fregata „Alvand” ma duże problemy podczas złych, ale nie najgorszych warunków pogodowych.

Pierwsze wideo z rejsu 44. flotylli okrętów marynarki wojennej Iranu zostało opublikowane 22 listopada br. Nastąpiło to dzień po informacji przekazanej przez dowódcę irańskich sił morskich kontradmirała Habibollah Sayyari, że zespół przeszedł wzdłuż brzegów Afryki i wszedł na Ocean Atlantycki.

Po raz pierwszy 44. flotylla marynarki wojennej w składzie okrętu logistycznego, składa się z Buszehr okrętu logistycznego „Bushehr” i niszczyciela „Alvand”, przepłynęła dookoła kontynentu afrykańskiego i przybyła na Ocean Atlantycki”. Po drodze irańskie okręty zawinęły do bazy morskiej Port of Durban w Tanzanii.

Irańczycy mówiąc o misji swojej floty wojennej, wyjaśniają że działa ona na wodach międzynarodowych w celu ochrony irańskich statków handlowych i tankowców przed piratami. W rzeczywistości chodzi też o pokazanie bandery Iranu o wiele dalej niż tylko na wodach wokół Zatoki Perskiej, o czego dochodzi po raz pierwszy od dłuższego czasu.

Reklama

Komentarze (5)

 1. upaina

  fregata czyli niszczyciel...

  1. sojer

   o wyporności 1000 ton.

  2. Davien

   W innych państawach to by była korweta a w Iranie klasyfikowana jest jako lekka fregata. Do niszczyciela to jej lata świetlne brakuje.

 2. Johny Popchik

  Jak to ma być fregata... zwykła przybrzeżna patrolowka... Autonomia na morzu - co najwyżej tydzień, potem kończy się paliwo i zapasy!

 3. rebeliant80

  A gdzie są te zdjęcia, na których widać to co ma być widać?

 4. msud

  Czyli Tanzania zaanektowała RPA. Dlaczego wcześniej o tym nie napisano?

  1. Olender

   Szkoda chłopaków... co by nie mówić oni są najmniej winii

  2. RiS

   Bo to fregata zaanektowała RPA, a potem Tanzania zaanektowała Iran i dlatego nikt nie robił im problemów :)

 5. KajaK

  Poważniejszy sztorm i idą na dno :/

Reklama