Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

IDEX 2017: Polskie drony i cyfrowa łączność Grupy WB

Podczas targów IDEX 2017 w Abu Dhabi, największa polska prywatna grupa przemysłowa pracująca na rzecz obronności państwa - WB Group prezentuje swoje powietrzne systemy bezzałogowe klasy mini i mikro oraz nowoczesne, cyfrowe systemy łączności.

Międzynarodowa Wystawa Przemysłu Obronnego IDEX 2017 odbywa się w Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w dniach 19-23.02.2017 r. polski przemysł reprezentowała tam grupa przemysłowa WB Group, która wystawiła produkty oferowane przez firmę WB Electronics, a także jej spółki zależne - między innymi wytwarzający bezzałogowce Flytronic i specjalizujący się w systemach elektronicznych Radmor. Główny nacisk w Zjednoczonych Emiratach Arabskich położono bowiem na powietrzne systemy bezzałogowe klasy mini i mikro oraz nowoczesne, cyfrowe systemy łączności.

fot. WB Electronics

Firma WB Electronics (lider WB Group) wystawiła dwa drony powietrzne: typu FlyEye klasy mini z podwieszoną, optoelektroniczną głowicą obserwacyjną oraz typu Warmate klasy mikro z możliwością zastosowania wielu głowic – w tym zawierających ładunki bojowe kumulacyjne lub odłamkowe. W ten sposób bezzałogowy system Warmate może być wykorzystywany zarówno jako system rozpoznawczy, jak i do rażenia przeciwnika (pełniąc rolę amunicji krążącej). Głowice bojowe do systemów Warmate zostały opracowane przez WITU.

Czytaj więcej: Warmate: Polska amunicja krążąca w akcji. "Podpisano dwa kontrakty eksportowe"

fot. WB Electronics

Grupa WB otrzymała już wcześniej zamówienia eksportowe na obydwa wymienione typy systemów bezzałogowych. Ponadto, maszyny FlyEye są wykorzystywane przez Wojsko Polskie i Straż Graniczną. Wiadomo, że partia dronów tego typu została dostarczona również na Ukrainę, według źródeł w Kijowie są one wykorzystywane operacyjnie. Strona ukraińska jest zainteresowana licencyjną produkcją FlyEye i Warmate, w grudniu ub. r. informowano, że toczą się w tej sprawie rozmowy.

Czytaj więcej: Łoś – uzbrojony dron z Polski [Defence24.pl TV]

Spółka Radmor z Gdyni prezentuje także w Abu Dhabi m.in. rodzinę programowalnych, cyfrowych radiostacji doręcznych 3507/8/9 (dla szczebla kompanii – plutonu), kompaktowe, lekkie radiostacje 35010 (dla szczebla drużyny – zespołu bojowego) oraz adaptery do pojazdów: typu 05211 dla radiostacji przenośnych 3507 i typu 05215 dla radiostacji 35010.

Czytaj więcej: MSPO 2016: Rodzina radiostacji programowalnych COMP@N spółki Radmor

 

 

Reklama

Komentarze (2)

  1. O'Cooley

    A PGZ nic nie wystawia? Dziwne.

  2. ppp

    dlaczego nie wspominacie o piap?

Reklama