Przemysł Zbrojeniowy

HSW dostarczy części zamienne do moździerzy i samobieżnych haubic

Fot. kpt. Tomasz Kisiel, kpr. Maciej Hering
Fot. kpt. Tomasz Kisiel, kpr. Maciej Hering

Huta Stalowa Wola SA dostarczy części zamienne do 98-mm moździerzy M-98, 120-mm moździerzy M-120 oraz 122-mm samobieżnych haubic 2S1 Goździk. Wartość zamówienia udzielonego przez 4. Regionalną Bazę Logistyczną we Wrocławiu to ponad 5,2 mln zł z podatkiem VAT.

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia zostało opublikowane w Suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej. Zostało ono podzielone na trzy części. Dostawa części zamiennych do moździerzy M-98 została wyceniona na ponad 2,7 mln zł, do moździerzy M-120 – na 250 tys. zł, a do samobieżnych haubic 2S1 Goździk – na prawie 2,3 mln zł (wszystkie ceny brutto).

Kryterium udzielenia zamówienia była najniższa oferowana cena. Huta Stalowa Wola – producent moździerzy M-98 i M-120 oraz shb 2S1 Goździk – była jedynym oferentem.

Czytaj więcej: Raki w służbie Cyfrowej Brygady

 

Komentarze (4)

 1. Harry

  A nasza armia dalej idzie w zaparte! !122 mm z zasięgiem pocisku do 17kilometrów. Żenada!

  1. tomuciwitt

   Wcale nie. Zanim WP wprowadzi w całości Kraba i Kryla minie wiele lat a do tego czasu trzeba mieć jakąś artylerie. Poza tym artylerzyści muszą na czymś ćwiczyć.

  2. Qwert

   W czym problem? 17km to spory dystans więkość strzelań artyleryjskich jest na mniejszą odległość.

 2. Maho

  Wojsko w końcu kupiło M120?

 3. Turbo Szwej

  Dlaczego MON nie kupuje SKO-M dla moździerzy holowanych ??? Dlaczego MON nie zakupi ciągników dostosowanych dla moździerzy holowanych (stary 266 i ich modernizacje to pomyłka) ???

 4. sorbi

  "120-mm moździerzy M-120" ?? "O co kaman"? Przecież armia nie zakupiła M-120 z HSW. Chodzi więc chyba o stare sowieckie mozdzierze wz.1943 pod takim oznaczeniem, bo części do Raków tak szybko zamawiać nie muszą i raczej nie mają (nie będą mieć) oznaczenia -M-120?