Reklama

Polityka obronna

Granaty hukowo-błyskowe dla JW GROM

Fot. R. Surdacki / Defence24.pl
Fot. R. Surdacki / Defence24.pl

Spółka IMS-GRIFFIN z Warszawy dostarczy do połowy grudnia Jednostce Wojskowej 2305 granaty ręczne huk-błysk, przeznaczone do ogłuszania przeciwników. 

Postępowanie przetargowe prowadzone było w procedurze ograniczonej, w której liczba wykonawców została skrócona do pięciu. Spośród otrzymanych propozycji najkorzystniejszą ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów ceny (waga 80) i terminu gwarancji (waga 20) okazała się oferta zaproponowana przez spółkę IMS-GRIFFIN.

Zgodnie z ogłoszeniem o wyborze zwycięzcy w przetargu warszawska spółka ma dostarczyć JW GROM bliżej nieokreśloną liczbę granatów hukowo-błyskowych do 12 grudnia 2016 roku. Łączny koszt umowy został oszacowany na 3 mln zł.

Czytaj także: Black Hawk dla specjalsów i co dalej? [Analiza]

Ze względu na charakter jednostki, wchodzącej w skład Wojsk Specjalnych, szczegółowy opis przedmiotu oraz jego specyfikacja nie została opublikowana publicznie lecz przekazana tylko wykonawcom dopuszczonym do udziału w postępowaniu.

Warto zaznaczyć, iż kilka dni temu JW GROM ogłosił również rozpoczęcie przetargu w trybie przyśpieszonym na dostawę granatników rewolwerowych 40 mm, których termin dostawy został wyznaczony na 23 grudnia br.

 

Reklama

Komentarze (3)

  1. olo

    Co rusz prasa rozpisuje się o milionowych inwestycjach w JW GROM !?:)

  2. Adamek

    W Grom wszystko zamawiają żołnierze to co i pasuje i czego potrzebują.

  3. yu

    O ile dobrze pamiętam, w książce "Snajper" Chris Kyle wspominał, że Polacy z którymi współpracował (GROM) miał bardzo fajne granaty hukowo-błyskowe, które po użyciu emitowały huk kilkukrotnie zamiast jednokrotnie (jak granaty Seals'ow). Mam nadzieję, że to zamówienie jest za aprobatą żołnierzy a nie odgórnie narzucone.

Reklama