Reklama

Siły zbrojne

Górskie szkolenie Ułanów oraz Strzelców Konnych

W górach Beskidu Śląskiego odbyły się szkolenia pododdziałów 7 batalionu Strzelców Konnych Wielkopolskich (7bSKW) oraz 15 batalionu Ułanów Poznańskich (15bUP). 

Szkolenie odbyło się w górach Beskidu Śląskiego, w okolicach schroniska PTTK Klimczok, położonego u szczytu góry Klimczok (wysokość 1117 m n.p.m), pomiędzy miejscowością Szczyrk oraz Bielsko-Biała i zostało podzielone na cztery etapy.

Pierwszy etap polegał na nauce jazdy na nartach dla początkujących oraz na doskonaleniu techniki jazdy dla zaawansowanych, a to wszystko pod okiem instruktorów narciarstwa alpejskiego polskiej kadry olimpijskiej w slalomie gigancie.

Drugi etap zawierał elementy szkolenia z obsługi oraz przygotowania sprzętu narciarskiego do użytku oraz nauki ski-turowania.

Trzeci element to nauka jazdy na skuterach śnieżnych, gdzie każdy z uczestników mógł poznać zasady jazdy na tym trudnym do opanowania sprzęcie, a także pokonać krótką, lecz trudną technicznie trasę.

Czwartym elementem szkolenia były marsze kondycyjne w dzień i w nocy podczas różnych warunków pogodowych na znacznych przewyższeniach i dystansach. Wszystkie trasy, szczególnie te nocne, były konsultowane z GOPR-em.

Podsumowując, szkolenie przyniosło rezultaty w postaci opanowania jazdy na nartach zjazdowych i turowych. Podczas marszu żołnierze doskonalili się w nawigacji w terenie górzystym oraz podnosili kondycję fizyczną, co przyczyniło się do skracania czasu pokonywania poszczególnych szlaków.

Reklama

Komentarze (1)

  1. Marek1

    Hmm ... szkolenia górskie dla ... OŚMIU kursantów ?!?! Po 4 kursantów na batalion ??

Reklama