Reklama

Polityka obronna

Głowa orła w znaku graficznym SOP

fot. projekt rozporządzenia MSWiA w sprawie znaku graficznego SOP
fot. projekt rozporządzenia MSWiA w sprawie znaku graficznego SOP

Ustawa powołująca do życia Służbę Ochrony Państwa czeka na podpis Prezydenta. Jednak nowa służba nie może istnieć bez indywidualnego znaku graficznego. Projekt rozporządzenia w tej sprawie przygotowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. 

Zgodnie z przyjętą przez Sejm i Senat ustawą o Służbie Ochrony Państwa, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji zobowiązany jest to określenia w drodze rozporządzenia wzoru znaku graficznego Służby Ochrony Państwa.

Czytaj też: Ustawa o Służbie Ochrony Państwa czeka już tylko na podpis prezydenta

Jak czytamy w projekcie przygotowanego w MSWiA rozporządzenia, „tak zaprojektowany znak graficzny umożliwia określenie na jego podstawie, w szczególności wzorów oznak noszonych na umundurowaniu, wzorów identyfikatora służbowego i legitymacji służbowej, czy też wzoru sztandaru, do których odnoszą się odrębne rozporządzenia wydane na podstawie ustawy o Służbie Ochrony Państwa.” Grafika będzie również wykorzystywana w dokumentach czy pieczęciach.

Sam znak składa się z liter „SOP” gdzie litera „P” jest, jak twierdzą autorzy rozporządzenia, stylizowana, a w jej górnej części wpisany jest uproszczony wizerunek głowy orła. 

 

Reklama

Komentarze (5)

 1. Peptyd

  nazwa i ten znaczek do kitu no ale nie to sie liczy zobaczymy jakto zorganizuja

 2. Aorta

  Jest bardzo dużo utalentowanych grafików, bardzo dobrych specjalistów od identyfikacji wizualnej. Są studia graficzne wykonujące super prace... A tu jak zwykle wychodzi taki kulfon.. ciekawe kto to projektował??? Pewnie jak zwykle kolega kolegi.. Po co w nam graficy...

 3. Al

  Widzę że w wojsku nic sie nie zmieniło, wieczne narzekanie chorążówki.

 4. Powiedzianomi

  Stacja Orlen Polska

 5. derka

  Niefortunna ta nazwa. Kojarzy sie z SOK (służba ochrony kolei)

  1. gts

   Nazwa tandetna, a logo bardxiej kojarzy sie z orlebem i firma komercyjna niz powqzna sluzba. Dla mnie logotyp wojska czy sluzb bez porzadnego orzelka to pomylka. W ten sposob nie kojarzy sie ludziom z powaga instytucji a z jakas podrzedna agencja ochrony.

  2. X

   A logo z Orlenem...

Reklama