Geopolityka

GLOBSEC 2017: Krakowski Korpus na bazie doświadczeń ze Szczecina. Szatkowski o regionalnej współpracy wojskowej [Defence24.pl TV]

Fot. Defence24.pl
Fot. Defence24.pl

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Tomasz Szatkowski ocenił w rozmowie z Defence24.pl TV możliwe kierunki współpracy wojskowej z państwami regionu. Zapowiedział, że doświadczenia z formowania wielonarodowego korpusu w Szczecinie będą wykorzystane przy budowie nowego dowództwa w Krakowie.

Oferujemy naszym sojusznikom z regionu współpracę przy tworzeniu nowego dowództwa korpuśnego w Krakowie, ten model świetnie się sprawdził w Szczecinie (...), powtarzamy go przy dowództwie elbląskim.

Tomasz Szatkowski, Podsekretarz Stanu w MON

Wiceminister Tomasz Szatkowski wziął udział w odbywającej się w Bratysławie konferencji GLOBSEC. Zaznaczył, że współpraca z państwami regionu, w tym między innymi krajami bałtyckimi, Grupą Wyszehradzką, czy innymi państwami wschodniej flanki NATO, przełoży się na budowę wspólnych programów szkoleń czy zakupy w ramach kooperacji międzynarodowej. Co więcej, w jego ocenie, wspólne struktury dowódcze są najlepszym narzędziem, by usystematyzować współpracę z sojusznikami z regionu.

Czytaj też: GLOBSEC 2017: Nowe technologie na polu walki. Szatkowski o zakupie dronów kamikaze oraz broni skierowanej energii [RELACJA]

Komentarze (2)

  1. Anty-Polak_2017

    Elegancko. Szczecin, Lublin, teraz Kraków. Tylko tak dalej.

  2. Werto

    A jaka jednostka będzie wydzieloną do Korpusu w Krakowie ze strony polskiej ?